10:09 L.Laszkiewicz (D.Laszkiewicz, Csorich) 1:0
1:1
1:2

37:39 Najdek (Kacíř, Salamon)
45:08 Pohl (Słowakiewicz)

2 min Pasiut (Zahaczanie)
2 min Witowski (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Łopuski (Zahaczanie)
2 min Drzewiecki (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Pasiut (Atak ciałem)
2 min Dudaš (Atak ciałem)
2 min Gretka (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Pawlak (Przeszkadzanie)
2 min Pohl (Atak ciałem)
2 min Salamon (Spowodowanie upadku przeciwnika)
10 min Słodczyk (Niesportowe zachowanie)
2 min Gretka (Zahaczanie)

Nieoczekiwana porażka hokeistów Cracovii

Sensacja w Krakowie. W meczu rozegranym awansem Naprzód, który wycofany z ligi pozbierał się i wrócił do gry, pokonał mistrza Polski. Goście w skromniutkim składzie, grający w zasadzie na dwie formacje, poradzili sobie z wysoko mierzącymi "Pasami".

Cracovia - Naprzód Janów 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)

1-0 L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz - Csorich 10:09 1-1 Najdek - Kacirz - Salamon 37:39 w przewadze 1-2 Pohl - D. Słowakiewicz 45:08 Sędziowali: Grzegorz Porzycki (Oświęcim) - Mariusz Smura, Marcin Polak (Katowice). Kary: 12 - 20 (w tym 10 dla Słodczyka) min. Widzów 400. CRACOVIA: Radziszewski - Bondarevs, Csorich; L. Laszkiewicz (2), Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudas (2), Dulęba; Radwański, Pasiut (2), Łopuski (2) - Noworyta, Kłys; Witowski (2), Musial, Drzewiecki (2) - Wajda, Landowski; Rutkowski, Biela, Bryła. NAPRZÓD: Jakubowski - Zatko, Pawlak (2); Kacirz, Słodczyk (10), Salamon (2) - Bernacki, Kulik; Najdak, Pohl (2), Słowakiewicz - Gretka (4), Ł. Elżbieciak; Sośnierz, Sowiński, Gryc.

Goście mieli do dyspozycji tylko 16 graczy w polu, a na rozgrzewce urazu doznał Czech Martin Bouz. Wszystkie atuty miała więc Cracovia, ale zagrała fatalnie i był to najsłabszy jej występ od wielu lat. Za to ambitni janowianie byli szybsi, przejawiali więcej ochoty do gry i nie było dla nich straconych krążków. Oba zespoły miały mnóstwo okazji bramkowych i równie dobrze spotkanie mogło się zakończyć każdym innym wynikiem. Sytuacji jeden na jeden nie wykorzystali Musial, Pasiut, Leszek Laszkiewicz, Drzewiecki z jednej strony oraz Kulik, Salamon, Sośnierz czy Pohl z drugiej. W 56 minucie arbiter podyktował rzut karny dla "Pasów" za rzucenie kija przez golkipera Naprzodu. Wykonawcą był L. Laszkiewicz i nie zdołał pokonać golkipera. W 45 minucie Pawelec huknął z linii niebieskiej i trafił "gumą" w słupek. Po chwili Pohl nie zmarnował okazji i zrobiło się 1-2. Na 120 sekund przed końcową syreną gospodarze wycofali bramkarza i wprowadzili dodatkowego zawodnika z pola. Zakotłowało się pod bramką Jakubowskiego, lecz wyrównujący gol nie padł. W ostatniej minucie karę mniejszą otrzymał Dudas i spowodowało to powrót między słupki Radziszewskiego. Na tym emocje się nie skończyły, bowiem na 26 sekund przed końcem na ławkę kar pojechał Gretka i znów "Pasy" wycofały golkipera. Były okazje na remis i dogrywkę, ale zamiast strzałów gospodarze z uporem maniaka jechali za bramkę. Trenerzy zgodnie za najlepszym zawodników na tafli uznali bramkarzy. - Gra nikogo nie mogła zachwycić, ale na tym etapie nie można wyciągać zbyt pochopnych wniosków. To początek sezonu, drużyny są na różnym etapie przygotowań i z ocenami trzeba poczekać - powiedział obecny na meczu selekcjoner reprezentacji, Wiktor Pysz. Zdaniem trenerów

Jaroslav Lehocky, Naprzód: - Uzyskaliśmy świetny wynik, choć w tym składzie jaki miałem do dyspozycji jest to zaskakujące. Jakubowski spisywał się bez zarzutu. To ważne, bowiem od postawy golkipera zaczyna się dobra gra drużyny.