Dulęba
Łopuski

"Puchar Kontynentalny: Cracovia gromi Estończyków" -

Puchar Kontynentalny: Cracovia gromi Estończyków

Od wysokiej wygranej rozpoczęli udział w Pucharze Kontynentalnym hokeiści Cracovii. Na lodowisku w Tilburgu pokonali estoński Viru Sputnik 9-1. Bezpośrednią transmisję internetową przeprowadziła malopolskatv.pl i choć były chwilami problemy techniczne, to należy pochwalić kolegów za inicjatywę i możliwość zobaczenia "Pasów" w akcji.

Viru Sputnik Kohtla-Järve - Cracovia 1-9 (0-1, 0-4, 1-4)

0-1 Dvořak - Martynowski 1:40 w przewadze 0-2 Pasiut 34:57 0-3 Dvořak - Prokop 36:08 0-4 Łopuski - Rutkowski 36:38 0-5 Prokop - Dvořak 39:01 0-6 Wajda - Pasiut 49:05 1-6 Lebedinets - Petrovich 51:50 1-7 Pasiut - L.Laszkiewicz 52:30 1-8 Kostuch - Martynowski - Prokop 55:20 1-9 Słaboń 57:47 Sędziował Savice Fabre (Francja). Kary: 12 - 12 min. Widzów 350. VIRU: Dubkow (40:01 Rozenberg) - Petrowicz, Naarits; Novikov, Czekmajrov, Olesk - Michajlov, Lisin; Ponomarjov, Niekrasov, Kowaljov - Narvet, Titov; Lebedinec, Smietanin, Ilin - Bogdanow, Sapyrkin. CRACOVIA: Radziszewski – Wajda, Kłys; L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz – Noworyta, Landowski; Biela, Słaboń, Piotrowski – Simka, Prokop; Kostuch, Dvořak, Martynowski – Guzik, Dulęba; Rutkowski, Łopuski, Witowski.

Estoński zespół okazał się słabym rywalem i niewiele miał atutów, aby nawiązać walkę z "Pasami". Już w pierwszej tercji Cracovia mogła wysoko prowadzić, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Leszek Laszkiewicz i Piotrowski, którzy znaleźli się sam na sam z bramkarzem. W 14 minucie krakowianie przetrzymali okres 75 sekund w podwójnym osłabieniu. Na początku drugiej tercji krakowianie znów musieli się bronić w trójkę, tym razem przez 87 sekund. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w ciągu niespełna pięciu minut, kiedy to podopieczni Rudolfa Rohacka zdobyli aż cztery gole!

W tym jednostronnym spotkaniu sędzia nie uznał bramki dla Cracovii i dwóch dla Sputnika, ale na szczęście nie miało to najmniejszego wpływu na końcowy wynik. Mecz oglądała spora grupa krakowskich kibiców, którzy gorąco dopingowali "Pasy".
Źródło: Sportowe Tempo 22 października 2010 [1]