Calvo
Constantineau

"Historycznie bez historii. Dwucyfrówka w drugim meczu" -

Historycznie bez historii. Dwucyfrówka w drugim meczu

Drugie wysokie zwycięstwo w ćwierćfinałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego odnieśli hokeiści Cracovii wygrywając 10:1 z hiszpańskim zespołem Aramon C.H. Jaca.

Drugi mecz ćwierćfinałowego turnieju Pucharu Kontynentalnego z hiszpańskim Aramon CH Jaca, choć jest pierwszym dwucyfrowym triumfem Pasów w rozgrywkach międzynarodowych, nie miał właściwie historii. Podopieczni Rudolfa Roháčka całkowicie kontrolowali wydarzenia na tafli w Tilburgu i zamiast walki z rywalem, tej po prostu nie było, mogli ćwiczyć różne warianty rozgrywania krążka, a przy okazji zaaplikowali Hiszpanom aż 10 bramek. W trzeciej tercji w bramce Pasów, w miejsce Rafała Radziszewskiego, pojawił się nawet Mateusz Kulig i w ciągu swoich 20 minut, zachował czyste konto. Jak pojedynek z hiszpańskimi hokeistami ocenił trener Roháček?

Uważam, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu pod względem gry kombinacyjnej i w wykończeniu akcji, zarówno przy grze 5 na 5, jak i podczas gry w przewadze. To co zakładaliśmy to zrealizowaliśmy. Wygląda na to że jutro jest finał Tilburg - Cracovia. Jesteśmy przygotowani na ten mecz i szkoda tylko że Sebastian Biela złapał kontuzję barku i nie będzie mógł jutro zagrać. Trener odniósł się też do atmosfery na hali - Myślę że dzięki wsparciu naszych kibiców na trybunach nie musimy się obawiać meczu z gospodarzami. Jeśli zagramy na swoim poziomie, a nasi kibice dołożą od siebie doping, to powinno się to dobrze skończyć. Trener Roháček nie znał jeszcze rozstrzygnięcia w drugim sobotnim spotkaniu, w którym Trappers niespodziewanie przegrali z Estończykami z Viru Sputnik 4-7. W tej sytuacji Cracovia może być już niemal pewna awansu, gdyż nawet porażka z Holendrami może wystarczyć do awansu. Nie ma jednak sensu wdawać się w teoretyczne rozważania i warto powalczyć o trzecie zwycięstwo i przekonujący awans do półfinału.

Mecz Destil Tilburg Trappers Cracovia rozpocznie się w niedzielę 24 października o godzinie 14,00.
Źródło: TerazPasy.pl 23 października 2010 [1]

"Puchar Kontynentalny: Znów wysoka wygrana Cracovii" -

Puchar Kontynentalny: Znów wysoka wygrana Cracovii

Hokeiści Cracovii nadal bardzo dobrze spisują się w turnieju II rundy Pucharu Kontynentalnego. Dzisiaj rozgromili kolejnego rywala - hiszpańską Jacę 10-1. O awansie do kolejnej fazy zadecyduje jutrzejszy mecz z gospodarzami imprezy - Destil Trappers Tilburg (godz. 14).

Cracovia - Aramon CH Jaca 10-1 (2-0, 5-1, 3-0)

1-0 Kostuch - Martynowski 3:02 w przewadze 2-0 Pasiut - L. Laszkiewicz - Kłys 9:11 3-0 Prokop 21:50 4-0 L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz 23:57 5-0 Łopuski - Noworyta 24:11 5-1 Ouellette - McKenna 35:45 w przewadze 6-1 L. Laszkiewicz - Pasiut 36:50 w przewadze 7-1 Martynowski - Dvořak - Simka 38:44 8-1 Łopuski - Piotrowski - Słaboń 41:22 9-1 Słaboń - Łopuski - Piotrowski 45:41 10-1 Dvořak - Prokop - Simka 47:02 Sędziował Ales Fajdiga ze Słowenii. Kary: 6 - 16 min. Widzów 300. CRACOVIA: Radziszewski (od III tercji Kulig) – Wajda, Kłys; L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz – Noworyta, Landowski; Biela, Słaboń, Piotrowski (2) – Simka, Prokop; Kostuch, Dvořak, Martynowski – Guzik (2), Dulęba; Rutkowski, Łopuski, Witowski (2).

JACA: Alonso (od trzeciej tercji Cantisano) - G. Betran, Boudredult; McKenna, A. Betran, Ouellette - De Marcon, Estaun (2); Biec (2), Perez (2), Valle (6) - Franco, Ubieto; Zenchenko (2), Calvo (2), Constantineau.
Źródło: Sportowe Tempo 23 października 2010 [2]