2011-03-13 Cracovia - GKS Tychy 4:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Cracovia po tym meczu zdobyła 9 tytuł Mistrza Polski


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaczek
Hokej.png
4 kolejka, 3 (Finał Play-Off) runda, etap 2, Ekstraliga
Kraków, niedziela, 13 marca 2011, 20:15

Cracovia - GKS Tychy

4
:
0

(2:0; 1:0; 1:0)

Sędzia: Paweł Meszyńsi i Zbigniew Wolas (A.Hyliński, J.Bernacki)
Widzów: 3500


GKS Tychy - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Jiří Šejba
Skład:
Radziszewski (Raszka)

Wajda
Kłys
L.Laszkiewicz
Pasiut
D.Laszkiewicz

Wilczek
Noworyta
Łopuski
Słaboń
Piotrowski

Witowski
Prokop
Kostuch
Dvořak
Martynowski

Simka
Guzik
Sarnik
Rutkowski
Kosidło
Bramki
7:17 D.Laszkiewicz (L.Laszkiewicz)
9:04 Sarnik (Rutkowski)
26:52 L.Laszkiewicz (D.Laszkiewicz)
59:32 Prokop (Łopuski)
1:0
2:0
3:0
4:0

Kary
2 min Kostuch (Nadmierna ostrość w grze)
2 min Łopuski (Zahaczanie)
2 min Guzik (Zahaczanie)
2 min Kotlorz (Zahaczanie)
2 min Gonera (Nadmierna ostrość w grze)
2 min Witecki (Nadmierna ilość zawodników na lodzie)
2 min Sokół (Spowodowanie upadku przeciwnika)
Skład:
Jakubowski (Sobecki)

Sokół
Majkowski
Bagiński
Šimiček
Woźnica

Kotlorz
Csorich
Vitek
Garbocz
Paciga

Gonera
Gwiżdż
Banachewicz
Galant
Witecki

Mejka
Śmiełowski
Maćkowiak
Gurazda
Zobacz również: Zdjęcia z meczu

OPIS SPOTKANIA
Najpiękniejszy dzień roku. Cracovia Mistrzem Polski!

13 marca to dla sympatyków Cracovii, bez wątpienia najpiękniejszy dzień w całym 2011 roku. Pozytywne emocje, które nakręcili piłkarze pokonując Lecha Poznań – aktualnego mistrza Polski, rewelacyjnie podbili hokeiści. Podopieczni Rudolfa Roháčka w pięknym stylu, po raz trzeci w finale pokonali GKS Tychy i sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski.

Mecz rozpoczął się zgodnie ze scenariuszem znanym z dwóch pierwszych finałowych konfrontacji. Hokeiści Pasów zdecydowanie i szybko zaatakowali tyszan w ich tercji obronnej, nie pozwalając gościom poukładać sobie gry, a sami raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Jakubowskiego. W 6. minucie przewaga Pasów przyniosła karę dla gracza GKS-u. Tyszanie przetrwali co prawda grę w osłabieniu, ale bramka padła po rozegraniu zamka, jaki pierwsza piątka założyła podczas gry w tej przewadze. Leszek Laszkiewicz sprytnie dorzucił gumę zza bramki do brata, a Daniel pięknie trafił w skaczący krążek i wpasował go do bramki. Dwie minuty później było już 2:0. W tercji tyszan mocno zamieszała czwarta formacja Cracovii, a Piotr Sarnik wykorzystał dobre dogranie od Łukasza Rutkowskiego. Zamiast strzelać od razu, wyjechał przed bramkę, świetnie przeciągnął bramkarza i zawinął po lodzie poza zasięgiem jego kija!

Wydawało się że dwie stracone bramki złamią tyszan, jednak goście bardzo ambitnie natarli na bramkę strzeżoną przez Rafała Radziszewskiego i kilkukrotnie „Radzik” miał okazję wykazać swój najwyższy kunszt. Tak było zarówno w końcówce pierwszej i na początku drugiej tercji. W 27. minucie było jednak 3:0. Na kapitalny rajd w swoim stylu zdecydował się Leszek Laszkiewicz. „Laszka” przejechał w poprzek tercji szachując defensorów i w końcu wypalił nie do obrony z nadgarstka! Czy już było po meczu? Nie! Goście wciąż szukali swojej szansy, ale „Radzik” bronił w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach, choćby takich jak ta z 28. minuty kiedy zatrzymał uderzenie Galanta.

Obraz gry w trzeciej tercji uległ nieco zmianie. Krakowianie niesieni dopingiem wypełnionej w nadkomplecie hali imienia Adama „Rocha” Kowalskiego kontrolowali wydarzenia na lodzie, a goście zniechęceni bezowocnymi próbami nic nie mogli już zmienić. Kropkę nad i postawił w ostatniej minucie Patrik Prokop, który szybką kontrę wykończył atomowym uderzeniem. Krążek przecisnął się pod pachą Jakubowskiego i trafił po raz ostatni do siatki.

Cracovia Mistrzem Polski w sezonie 2010/2011! Po tytuł sięgnęła bezapelacyjnie najlepsza drużyna sezonu, a to jaką formę prezentowały Pasy w finałowej rundzie budzi podziw. To już dziewiąte mistrzostwo w historii oraz czwarte pod wodzą Rudolfa Roháčka. Piękny dzień spuentował cały, niezwykle udany sezon hokeistów. To co zrobiła drużyna Roháčka to po prostu mistrzostwo!

Hej heja heja – Cracovia mistrzem hokeja!

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]
Filmy

Przemarsz kibiców z meczu piłki nożnej

Doping kibiców