Twardy
Kisiel

OPIS SPOTKANIA

Cracovia ograła Zagłębie. Planowe zwycięstwo

Nie było niespodzianki w trzecim meczu Cracovii w ramach grupowych rozgrywek o Puchar Polski. Na własnym lodzie Pasy pewnie pokonały Zagłębie Sosnowiec 4:2.

Mecz z Zagłębiem przebiegał pod dyktando podopiecznych Rudolfa Rohačka. Wynik otworzył Dawid Kostuch, a kolejne trafienia dorzucili gracze pierwszej formacji Nicolas Besch, Damian Słaboń i Leszek Laszkiewicz. Pasy prowadziły w 29 minucie 4:0. Jeszcze w drugiej tercji goście zdołali zdobyć bramkę honorową (Szewczyk), a wynik spotkania w trzeciej tercji ustalił Kostecki.

Mamy więc za sobą trzy spośród czterech spotkań grupowych rozgrywek o Puchar Polski. Ostatnie spotkanie w grupie (wyjazd do Sanoka) zaplanowano jednak dopiero na 18 października. Teraz czas na inaugurację PLH.

Pierwszy mecz sezonu ligowego Cracovia rozegra już w niedzielę 11 września w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem. We wtorek 13 września zagramy w Tychach z GKS, a pierwszy mecz ligowy w Krakowie zaplanowano na piątek 16 września. Zagramy wtedy z drużyną Nesta Toruń.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]

"Hokejowy Puchar Polski: Cracovia wygrała, ale..." -

Hokejowy Puchar Polski: Cracovia wygrała, ale...

We wtorek "Pasy" znów prowadziły 4-0 z Zagłębiem Sosnowiec, ale sosnowiczanie są znacznie słabszym rywalem od sanoczan i do niespodzianki nie doszło. Postawa podopiecznych Rudolfa Rohacka budzi spory niepokój wśród kibiców krakowskich. Poczekajmy jednak na konkretne wnioski do startu ligi.

1-0 Kostuch 7:03

2-0 Besch - L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz 15:56

3-0 Słaboń - L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz 20:39

4-0 L. Laszkiewicz - Słaboń 27:06

4-1 Szewczyk 29:14

4-2 Kostecki - Podsiadło - Bernat 50:17

Sędziowali: Sebastian Kryś - Rafał Gawron, Bartosz Kaczmarek. Kary: 18 - 14 min. Widzów 200.

CRACOVIA: Raszka - Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Wilczek, Kulik; Martynowski, Dvořak, Kostuch - Dulęba, Prokop; Sarnik, Biela, Piotrowski - Sznotala, Kozak; Witowski, Rutkowski, Seidler.

ZAGŁĘBIE: Nowak - Kuc, Działo; Ślusarczyk, Zachariasz, Dołęga - Jaskólski, Kurz; Podsiadło, Kostecki, Bernat - Duszak, Cychowski; Baca, Golec, Szewczyk - oraz Jarnutowski, Białek, Twardy, Kisiel.

Poniedziałkowe i wtorkowe mecze grupy II:

GKS Tychy – MMKS Podhale Nowy Targ 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Bramki: Sokół 13, 49, 51, Witecki 34

GKS Tychy - Nesta Toruń 5-2 (2-0, 3-0, 0-2)

Bramki: Sośnierz 1, Šimíček 9, Bagiński 25, Sokół 33, T. Kozłowski 39 - Ziółkowski 54, Pieniak 59.