Cahalon
Dudzic (70' Višŋakovs)
Niedzielan (74' Steblecki)

4-5-1

W 38. minucie Tomasz Podgórski (Piast) nie wykorzystał rzutu karnego (Szymon Gąsiński obronił).

"Wreszcie zwycięstwo - Cracovia gra dalej w Pucharze Polski" -

Wreszcie zwycięstwo - Cracovia gra dalej w Pucharze Polski

Cracovia pokonała I-ligowego Piasta Gliwice w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Jurija Szatałowa w oficjalnym występie w tym sezonie. Z rozgrywek pucharowych sensacyjnie odpadł lider Ekstraklasy - Korona przegrała z III-ligowcem z Wejherowa.

Piast Gliwice (I) - Cracovia (E) 0-1 (0-1)

0-1 Puzigaca 22 Sędziował Tomasz Garbowski (Opole). Żółte kartki: Buryan, Matras - Puzigaca, Hosek, Żytko. Czerwona kartka - Groborz (14, za uderzenie Struny). CRACOVIA: Gąsiński - Struna, Hosek, Żytko, Puzigaca - Szeliga (42 Żołądź), Boljević - Dudzic (70 Visnjakovs), Kahlon, Straus - Niedzielan (74 Steblecki). PIAST: Trela - Buryan, Paulauskas, Krzycki, Matras - Bodzioch (56 Fernandez), Pietroń, Bzdęga (56 Cicman), Podgórski - Świątek, Groborz.

Tylko zwycięstwo - z takim celem Cracovia jechała na mecz z Piastem w 1/16 finału Pucharze Polski. Po niepowodzeniach w Ekstraklasie i zespół i trener Jurij Szatałow potrzebowali pozytywnego impulsu. Tym bardziej, że "Pasy" miały też przed pucharowym starciem spore problemy kadrowe. Chorzy Nykiel i Nawotczyński oraz narzekający na uraz po ostatnim spotkaniu Ntibazonkiza nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych. Do Holandii wyjechał na dwa dni van der Biezen, a Suart i Suworow byli wyłączeni z gry już wcześniej.

Szatałow postawił więc na nieco eksperymentalny skład z Szymonem Gąsińskim w bramce, który dotąd czekał na swoją szansę. Być może wykorzysta tę, który dostał w meczu z Piastem i wskoczy do ligiwego składu, po tym jak w 37 min obronił rzut karny wykonywany przez Podgórskiego (karny za faul Żytki na Świątku). Bramkarz Cracovii odbił piłkę ręką, a potem przedpole wyczyścili mu obrońcy, wybijając piłkę. Dzięki tej interwencji Cracovia mogła zejść na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, na które wyszła w 22 min. Po dośrodkowaniu Bojlevicia z rzutu wolnego Puzigaca głową zdobył gola. Już wcześniej Pasy miały bramkowe szanse - w 1 min Kahlon trafił z 30 metrów w poprzeczkę, a dobitkę Dudzica zneutralizował Trela. Izraelczyk przetestował bramkarza także dwie minuty później, główkując po podaniu Dudzica. W 18 min świetnie z kolei strzelał Straus, Trela znów jednak był na posterunku.

Piast po utracie gola wyraźnie oddał inicjatywę Cracovii, tym bardziej, że od 14 minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Groborza. Pasy także doznały straty - kontuzjowanego Szeligę musiał zastąpić Żołądź.

Po przerwie grający w dziesiątkę Piast poczynał sobie nawet śmielej. W 74 min po kontrze Świątek uderzał tak, że tylko końcem buta odbił piłkę, dobijał ją Kędziora, a z linii bramkowej wybił ją Puzigaca. Cracovia miała więcej szans, ale z ich wykorzystywaniem nie radził sobie Kahlon. W 72 min wyłożył mu piłkę Visnjakovs, ale Izraelczyk nie trafił w bramkę. W 75 min Kahlon przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Cracovia dowiozła skromne zwycięstwo do końca meczu, a zakończył się wybuchem petardy rzuconej z trybuny obok sędziego liniowego. Teoretycznie więc może zostać zweryfikowany jako walkower dla Cracovii.

Inne środowe mecze 1/16 finału Pucharu Polski:

Gryf Wejherowo (III) - Korona Kielce (E) 1-0 1-0 Krzysztof Wicki 24

Ruch Zdzieszowice (II) - Jagiellonia Białystok (E) 3-1 (0-0)

1-0 Bukowiec 52 2-0 Damrat 53 2-1 Kupisz 65 3-1 Bukowiec 78

Rozwój II Katowice – Legia Warszawa 1-4 (1-2) 0-1 Ohajon 16 1-1 Gałecki 41 1-2 Rybus 42 1-3 Komorowski 65, karny 1-4 Wolski 77

Ruch Radzionków (I) - Polonia Warszawa (E) 0-4 (0-0) 0-1 Çani 49 0-2 Wszołek 71 0-3 Çani 84 0-4 Bonin 89

MKS Kluczbork (I) - Zagłębie Lubin (E) 3-2 (2-1)

Cracovia wygrała z Piastem walkowerem

Wydział Gier PZPN postanowił zweryfikować mecz 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2011/2012, rozegrany 21 września 2011 r. między drużynami Piast Gliwice – Cracovia, jako walkower 0:3 na niekorzyść drużyny Piast Gliwice. Na bosiku Cracovia wygrała 1-0.

"Zgodnie z treścią raportu delegata ds. bezpieczeństwa, w 92. minucie meczu na murawę zostały wrzucone przez kibiców drużyny Piast Gliwice petardy hukowe, które wybuchły obok sędziego asystenta powodując jego upadek i brak możliwości dalszego prowadzenia zawodów. Zawody zostały przerwane przed upływem regulaminowego czasu gry - poinformowano w oficjalnym komunikacie PZPN.

Zgodnie par. 7 ust 6. pkt 18 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, zawody należy zweryfikować jako walkower 0:3 na niekorzyść drużyny, której kibice, swoim zachowaniem, spowodowali przerwanie meczu i z tego powodu zawody zostały zakończone przez sędziego przed upływem ustalonego czasu gry.

pzpn.pl
Źródło: Sportowe Tempo 27 września 2011 [2]

Jurij Szatałow (Cracovia): Podeszliśmy do tego spotkania z pełnym szacunkiem do przeciwnika. Wiedzieliśmy, że maja dobrych piłkarzy, zwyżkę formy i dobrze grają w lidze. Nie było żadnej myśli, żeby odpuścić. Musiałem pomieszać składem, bo trzy dni temu graliśmy mecz. Doś szanse mieli pokazać się zawodnicy, którzy w lidze grają rzadziej. Dziś mogę coś więcej powiedzieć o ich przydatności. Szkoda, że takie ekscesy zdarzyły się na koniec meczu. Cieszę się ze zwycięstwa.

Marcin Brosz (Piast Gliwice): Cracovia miała swoje sytuacje, myśmy mieli swoje. Mecz się skończył naszą przegraną 0:1. Szkoda, bo bardziej chcieliśmy zaistnieć w pucharach. Chcieliśmy grać w Gliwicach, żeby pokazać się kibicom w tym mieście. Po to się gra w piłkę. Musimy nasze plany odłożyć na później. Czerwona kartka odmieniła to spotkanie. Mecz przebiegał planowo. Cracovia grała w piłkę, myśmy czekali na swoją szansę. Liczyliśmy na Kamila Grobosza bo ostatnio był w dobrej formie. Straciliśmy zawodnika, na którego chcieliśmy grać.

Informacje o walkowerze

Na posiedzeniu 27 września 2011 r. Wydział Gier PZPN postanowił zweryfikować mecz 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2011/2012, rozegrany 21 września 2011 r. między drużynami Piast Gliwice – Cracovia, jako walkower 0:3 na niekorzyść drużyny Piast Gliwice.

Zgodnie z treścią raportu delegata ds. bezpieczeństwa, w 92. minucie meczu na murawę zostały wrzucone przez kibiców drużyny Piast Gliwice petardy hukowe, które wybuchły obok sędziego asystenta powodując jego upadek i brak możliwości dalszego prowadzenia zawodów. Zawody zostały przerwane przed upływem regulaminowego czasu gry.

Źródło: PZPN.pl [3]

Mecze sezonu 2011/12

MŠK Žilina 2011-06-25 MŠK Žilina - Cracovia 0:0  Ruch Radzionków 2011-06-29 Cracovia - Ruch Radzionków 0:2  Piast Gliwice 2011-07-02 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Korona Kielce 2011-07-06 Cracovia - Korona Kielce 1:0  FC Zwolle 2011-07-09 FC Zwolle - Cracovia 0:1  Zulte Waregem 2011-07-12 Zulte Waregem - Cracovia 2:1  CSKA Sofia 2011-07-16 CSKA Sofia - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2011-07-23 Cracovia - Ruch Chorzów 1:2  Korona Kielce 2011-07-30 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Legia Warszawa 2011-08-07 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Lechia Gdańsk 2011-08-14 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2011-08-21 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Zagłębie Lubin 2011-08-26 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2011-09-02 Cracovia - MFK Ružomberok 0:0  ŁKS Łódź 2011-09-11 Cracovia - ŁKS Łódź 0:1  Cracovia_herb 2011-09-14 Cracovia - Cracovia (ME) 8:0  Śląsk Wrocław 2011-09-18 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Piast Gliwice 2011-09-21 Piast Gliwice - Cracovia 0:3  Górnik Zabrze 2011-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2011-10-01 Cracovia - Lech Poznań 0:3  Górnik Zabrze 2011-10-07 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2011-10-14 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-10-24 Cracovia - Polonia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2011-10-29 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 2011-11-06 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Ruch Chorzów 2011-11-09 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2011-11-19 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  GKS Bełchatów 2011-11-27 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 2:1  Korona Kielce 2011-12-03 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2011-12-10 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 2012 Trening Noworoczny  Warta Poznań 2012-01-18 Cracovia - Warta Poznań 1:1  Dinamo Tbilisi 2012-01-23 Cracovia - Dinamo Tbilisi 3:2  Real Balompédica Linense 2012-01-25 Real Balompédica Linense - Cracovia 1:1  Dynamo Kijów 2012-01-28 Dynamo Kijów - Cracovia 7:2  CSU Voinţa Sibiu 2012-02-03 Cracovia - CSU Voinţa Sibiu 3:0  CS Mioveni 2012-02-05 Cracovia - CS Mioveni 0:0  Diósgyőri VTK 2012-02-08 Cracovia - Diósgyőri VTK 1:1  Lechia Gdańsk 2012-02-18 Cracovia - Lechia Gdańsk 1:1  Jagiellonia Białystok 2012-02-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:0  Zagłębie Lubin 2012-03-02 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:2  ŁKS Łódź 2012-03-09 ŁKS Łódź - Cracovia 2:2  Śląsk Wrocław 2012-03-18 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:0  Górnik Zabrze 2012-03-23 Cracovia - Górnik Zabrze 1:3  Garbarnia Kraków 2012-03-27 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2  Lech Poznań 2012-03-31 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-04-04 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  Polonia Warszawa 2012-04-16 Polonia Warszawa - Cracovia 2:1  Widzew Łódź 2012-04-20 Cracovia - Widzew Łódź 0:0  Wisła Kraków 2012-04-30 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2012-05-03 Cracovia - Ruch Chorzów 0:2  GKS Bełchatów 2012-05-06 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 2:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-05-16 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:5