Dzięgiel
Pieniak

{{{IV_piatka_gosc}}}

Rekordowe zwycięstwo!

Piątkowy mecz w Krakowie, w ramach 16. kolejki PLH przyniósł oczekiwane zwycięstwo Mistrzów Polski. Jednak jego rozmiary stawiają widzów tego spotkania w wyjątkowej roli. 18:1 z Nestą Karawela Toruń, to nie tylko rekordowo wysokie zwycięstwo w PLH w tym sezonie, to także rekordowo wysokie zwycięstwo Cracovii w najwyższym szczeblu rozgrywek!

„Historyczny” mecz na lodowisku imienia Adama „Rocha” Kowalskiego był tak naprawdę spotkaniem bez historii. Już od pierwszych minut podopieczni Rudolfa Rohačka kontrolowali przebieg wydarzeń i w niespełna 12. minut zaaplikowali torunianom cztery bramki. Druga cześć pierwszej tercji to spokojniejszy okres i w końcówce goście zdołali pokonać Rafała Radziszewskiego. Jeśli pierwsza tercja była typowa w wykonaniu Cracovii, to druga i trzecia miały bez wątpienia zaskakujący przebieg. Gracze Pasów pomimo wyraźnej przewagi stale utrzymywali wysokie tempo gry i bezwzględnie poszukiwali sposobów na pokonanie Plaskiewicza, a potem Witkowskiego. Efekt? Osiem bramek w drugiej partii i kolejne sześć w trzeciej tercji. W sumie złożyło się to na niesamowite osiemnaście do jednego! Na wynik zespołu złożyły się między innymi: hat-trick Łukasza Rutkowskiego i cztery gole Michała Piotrowskiego. W sumie duet z trzeciej piątki przebił nawet pierwszą formację w swoich dokonaniach strzeleckich.

To oczywiście najwyższe zwycięstwo w tym sezonie w PLH, ale dodajmy też że jest najwyższe zwycięstwo Cracovii na najwyższym szczeblu hokejowych rozgrywek w historii. Wygląda zresztą na to, że tylko w sezonie 2003/2004 Pasy odnotowały wyższe zwycięstwo w meczu mistrzowskim. W rozgrywkach I ligi pokonaliśmy wtedy MMKS Podhale Nowy Targ 19:4 (przypomnijmy że wtedy w Ekstralidze grał jeszcze Wojas Podhale).

Wygląda na to że Pasom niewiele zabrakło do jeszcze innego rekordu. Najwyższe ekstraligowe zwycięstwo w XXI wieku to rezultat 20:1. Z takim bagażem w sezonie 2003/04, Dwory Unia Oświęcim odprawiły KH Sanok.

Czy jest szansa na pobicie tego rekordu? Już w niedzielę 30 października do Krakowa przejedzie Zagłębie Sosnowiec. Początek niedzielnego meczu zaplanowano na 17,00.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]

"18-1 hokeistów Cracovii!" -

18-1 hokeistów Cracovii!

Hokeiści Cracovii rozgromili w piątkowym meczu Nestę Toruń 18-1! Wynik szokujący, ale świadczący o słabości polskiej ligi. Podhale wygrało drugi kolejny mecz po dogrywce i rzutach karnych. Decydującego karnego wykorzystał Jarosław Różański strzelający jako dziesiąty. Unia Oświęcim traci dystans do czołowej czwórki; dzisiaj przegrała w Sanoku.

Cracovia - Nesta Toruń 18-1 (4-1, 8-0, 6-0)

18-1 Besch - L. Laszkiewicz - Słaboń 55:05

Sędziowali: Sebastian Kryś - Rafał Gawron, Bartosz Kaczmarek (Katowice). Kary: 8 - 18 min. Widzów 500.

CRACOVIA: Radziszewski (41:13 Raszka) - Wajda, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Prokop, Immonen; Martynowski, Dvorak, Lenius - Wilczek, Kulik; Piotrowski, Rutkowski, Sucharski oraz Chmielewski.

NESTA: Plaskiewicz (34:20 Witkowski) - Chrzanowski, Gaisins; Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Maj; Jankowski, Ziółkowski, Minge - Porębski, Lidtke; Winiarski, Dzięgiel, Pieniak.

- Dostaliśmy lanie. Zawodnicy grali jak grali, bramkarze byli bezradni. Szkoda, bo jeszcze kilka dni temu drużyna walczyła z Podhalem jak równy z równym - podsumował trener gości, Wiesław Walicki.
Źródło: Sportowe Tempo 28 października 2011 [2]