Horowski
Kosidło

"Puchar nie jest nasz" -

Puchar nie jest nasz

Mecz półfinałowy rozgrywek o Puchar Polski okazał się ostatnim spotkaniem hokeistów Cracovii w roku 2011. Po zaciętym spotkaniu Pasy przegrały z ekipą gospodarzy turnieju i w efekcie mają jeszcze ponad tydzień na przygotowania do wznowienia rozgrywek ligowych 6. stycznia.

Środowy mecz znacząco różnił się od ostatnich potyczek, jakie podopieczni Rudolfa Rohačka toczyli w Sanoku. Nasi zawodnicy przez znaczną część spotkania posiadali inicjatywę raz za razem zagrażając bramce gospodarzy. Wydaje się, że o kolejnej porażce z klubem z Sanoka zadecydowały niuanse, a różnicę zrobił de facto Odrobny, który wybronił kilka sytuacji, zdawać się mogło, nie do obrony. Na tle bramkarza gospodarzy postawa Onreja Raszki zasługuje co najwyżej na ocenę poprawnie, a i tak trzeba się zastanowić czy bramka na 2:1 powinna się przytrafić bramkarzowi drużyny mistrzów Polski.

Pierwsza tercja rozpoczęła się od szybkiej kary dla Vozdeckiego, jednak poza akcją Rafała Martynowskiego Pasy nie zagroziły poważnie bramce Odrobnego. Pierwsza kara dla Cracovii przyniosła bramkę dla sanoczan. Malasiński z Gruszką rozegrali krążek przy bandzie, a ten trafił do Kotaški który wyjechał jeszcze w stronę środka tercji i mocnym strzałem po lodzie pokonał Raszkę. Strata bramki nie zdeprymowała biało-czerwonych. W 14. minucie pierwszy atak Cracovii kompletnie zakręcił defensywą gospodarzy i Rąpała musiał faulować Piotra Sarnika, aby zapobiec utracie bramki. Pasy szybko wykorzystały okres gry w przewadze, choć bramka padła... z kontrataku. Po wygranym wznowieniu w tercji obronnej Petr Dvořak wykorzystał szybkość Arona Chmielewskiego, który objechał ze skrzydła obrońcę i pokonał Odrobnego. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej tercji, choć w 15. minucie, po akcji Michała Piotrowskiego krążek wylądował na słupku, a chwilę potem Odrobny wybronił serię uderzeń pierwszego ataku, w tym ostatnie uderzenie Damiana Słabonia leżąc już na lodzie!

Początek drugiej tercji potwierdził, że Pasy grają o całą pulę. W 22. minucie kolejną dynamiczną akcję Arona Chmielewskiego przerywa Gruszka. Jednak ta przewaga zakończyła się źle. Po wygranym wznowieniu w tercji obronnej Cracovii Mojžíš sprytnie rzucił gumę spod niebieskiej i zasłonięty Raszka przepuścił krążek... Utrata bramki podczas gry w przewadze nie wpłynęła źle na postawę drużyny. Pasy wciąż stwarzały sytuacje, jednak groźne uderzenie Leszka Laszkiewicza w 31, oraz akcja Joela Leniusa z Aronem Chmielewskim w 32. minucie z wyczuciem i szczęściem wybronił Odrobny. Katastrofa nadeszła w końcówce tercji. Najpierw na ławkę kar powędrował Adrian Kowalówka, a po 37 sekundach dołączył do niego Nicolas Besch. Sanok długo męczył się grając w podwójnej przewadze, jednak w końcu Mojžíš trafił do siatki.

Trzecia tercja nie przyniosła zmiany wyniku, choć ostatnią minutę, po karze dla Krzaka i wycofaniu bramkarza, Pasy grały w przewadze 6 na 4. Tym samym Ciarko PBS Bank Sanok stanie przed szansą zdobycia, drugi rok z rzędu, Pucharu Polski. W finale rywalem sanoczan będzie, tak jak przed rokiem ekipa Aksam Unii Oświęcim.

Najbliższy mecz mistrzowski Cracovia rozegra 6 stycznia 2012. W ramach 27. kolejki PLH Pasy zagrają w Krakowie z ekipą JKH GKS Jastrzębie.