7:0
8:0
8:1

48:50 Podsiadło (Voznik)

2 min Witowski (Spowodowanie upadku przeciwnika)

2 min L.Laszkiewicz (?)
2 min Rutkowski (?)

2 min Działo (Zahaczanie)
2 min Horny (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Golec (Rzucanie przeciwnika na bandę)
2 min Voznik ()

Szewczyk

W meczu 31. kolejki PLH Cracovia pokonała na własnym lodowisku Zagłebie Sosnowiec 8:1.
Świetne zawody rozegrał, zdobywca trzech bramek Michał Piotrowski. W bramce Pasów bardzo dobrze zaprezentował się także Rafal Radziszewski.

Wydawało się, że piątkowe spotkania, w których Cracovia miała kłopoty z rozmontowaniem defensywy Torunia, a Zagłębie pokonało na własnym lodzie GKS Tychy, są zapowiedzią ciekawego i wyrównanego starcia w niedzielę. Okazało się jednak że ekipa z Sosnowca nie była wstanie nawiązać wyrównanej walki z Mistrzami Polski i gładko poległa 8:1. Na przebieg spotkania decydujący wpływ miała końcówka pierwszej tercji, kiedy Pasy zdobyły w krótkim odstępie czasu dwie bramki i zwiększyły przewagę z niepewnego 1:0 na 3:0, co zupełnie podkopało motywację przyjezdnych.

W drugiej tercji goście zupełnie nie podjęli walki na bandach, a na dodatek pozwalali graczom Cracovii rozpędzać się w tercji środkowej i w efekcie Pasy zdobywały seryjnie bramki po szybkim wprowadzeniu krążka do tercji ataku. Wśród biało-czerwonych świetnie spisywał się Michał Piotrowski – autor trzech bramek. Gracz z numerem 91 miał dodatkowo udział przy kolejnych dwóch trafieniach. Warto też podkreślić udany występ w bramce Rafała Radziszewskiego. „Radzik” wystąpił w nowym kasku i bronił z dużym wyczuciem i szczęściem. W końcówce skapitulował co prawda po uderzeniu Podsiadły, ale kilka parad – w tym wyłapanie strzału Kosteckiego w sytuacji sam na sam – sugeruje, że Rafał wraca do wysokiej dyspozycji.

Początek roku wygląda więc zupełnie dobrze. Cracovia zdobyła komplet punktów u siebie. Spośród dwóch meczów na wyjeździe mamy na koncie zwycięstwo w Tychach i porażkę w Oświęcimiu. Po serii pięciu spotkań rozgrywanych w rytmie wtorek-piątek-niedziela czeka nas teraz jeden pusty termin (liga nie gra we wtorek). 32 kolejka zostanie natomiast rozegrana nietypowo we czwartek 19 stycznia. Cracovia pojedzie do Sanoka na mecz z liderem. Najbliższy mecz w Krakowie zaplanowano na wtorek 24 stycznia. Pod Wawel przyjedzie wtedy MMKS Podhale Nowy Targ.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]

"PLH: Cracovia gromi Zagłębie, Unia lepsza od Podhala" -

PLH: Cracovia gromi Zagłębie, Unia lepsza od Podhala

Trwa świetna passa mistrzów Polski. Hokeiści Cracovii bez większych problemów odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo, tym razem gromiąc Zagłębie 8-1. Sosnowiczanie nie mają w tym sezonie szczęścia do "Pasów" - rozegrali pięć spotkań ligowych i wszystkie przegrali.

Krakowianie byli lepsi pod każdym względem i jedynym problemem były rozmiary ich wygranej. Goście szukali swoich szans w kontratakach i choć mieli sporo okazji, to Radziszewski zachował czyste konto. Najładniejsza była bramka Laszkiewicza, który w sytuacji sam na sam efektownie umieścił krążek w górnym rogu. Z dobrej strony pokazał się Piotrowski, który strzelił trzy bramki, a przy dwóch asystował.

Zgodnie z przewidywaniami o kolejne punkty wzbogaciła się Unia Oświęcim. Nowotarskie Podhale w tym sezonie jest jednak słabiutkie i kibice mogli tylko wspominać czasy, kiedy te drużyny stwarzały pasjonujące widowiska.

GKS Tychy po zmianie trenera (Jacka Płachtę zastąpił Wojciech Matczak) nadal tracą punkty. Dzisiaj uległy po serii rzutów karnych liderowi - KH Sanok.

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 8-1 (3-0, 4-0, 1-1)

8-1 Podsiadło - Voznik 58:50

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (wszyscy z Torunia). Kary: 4 - 10 min. Widzów 652.

CRACOVIA: Radziszewski – Wajda, Besch; L. Laszkiewicz (2), Słaboń, Sarnik – Prokop, Immonen; Martynowski, Dvořak, Lenius – A. Kowalówka, Dulęba; Piotrowski, Biela, Witowski (2) – Kulik, Sznotala; Horowski, Rutkowski, Cieślicki.

ZAGŁĘBIE: Szydłowski (35:35 Nowak) – Kuc, Duszak; Bernat, Twardy, Kostecki – Działo (2), Cychowski; Horny (2), Zdeněk, Golec (2) - Banaszczak, Kurz; Zachariasz (2), Voznik (2), Podsiadło – Jaskólski, Kostromitin; Ślusarczyk, Białek, Szewczyk.
Źródło: Sportowe Tempo 15 stycznia 2012 [2]