Lenius
Biela
Horowski

Rowerek w Toruniu

W meczu 37. kolejki Cracovia pokonała w Toruniu tamtejszą Nesta Karawela. 6:0 czyli jak mawiają tenisiści „rowerek”, to rezultat skutecznej gry w trzeciej tercji. Dopiero wtedy gracze mistrzów Polski odebrali gospodarzom wszelkie nadzieje na korzystny wynik. W niedzielę Pasy jadą do Sosnowca.

Mecz dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Rudolfa Rohačka. Już w 3. minucie po indywidualnej akcji Grzegorz Horowski pokonał bramkarza gospodarzy. Jedno bramkowe prowadzenie utrzymywało się aż do 37. minuty. Wtedy to po strzale z niebieskiej Nicolasa Bescha, Piotr Sarnik zmienił lekko kierunek lotu krążka, który między parkanami Plaskiewicza wylądował w siatce. Bramka padła w trzecim okresie gry w przewadze, a w całym spotkaniu Cracovia miała tych okazji w sumie pięć i wciąż sposób rozgrywania przewag nie jest zbyt przekonujący. Wynik 2:0 po czterdziestu minutach dawał jeszcze gospodarzom nadzieję na walkę o korzystny rezultat, tym bardziej że ich postawa w drugiej tercji wyglądała zupełnie przyzwoicie. Jednak już na początku trzeciej części gry Leszek Laszkiewicz otworzył worek z bramkami. „Laszka” sprytnie wyjechał zza bramki i z najbliżej odległości pokonał Plaskiewicza. Bramkarz torunian skapitulował jeszcze trzykrotnie. Na 4:0, po pięknej indywidualnej akcji, podwyższył Michał Piotrowski. Gracz z numerem 91 przedarł się przy bandzie do tercji ataku i tuż za niebieską mocno wypalił po długim rogu. Trafił w samo okienko! 5:0 zrobiło się po sytuacyjnym uderzeniu Petra Dvořaka, a wynik spotkania ustalił Aron Chmielewski, który sam wykonał rzut karny podyktowany za faul na nim.

Mecz w Toruniu przyniósł więc oczekiwaną zdobycz punktową. Choć trener Rohaček zauważył po meczu, że Mistrzów Polski stać na lepszy hokej, niż ten w dwóch pierwszych tercjach w Toruniu. Na koniec dodał, że takie mecze Cracovia musi po prostu wygrywać. Cieszę się, że należycie wykonaliśmy nasze zadanie – podsumował.

Już w niedzielę Cracovia wybiera się na mecz do Sosnowca, a we wtorek 7 lutego, podejmujemy przy Siedleckiego lidera ekipę Ciarko PBS Bank Sanok.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]

"PLH: Aksam Unia nie sprostała KH Sanok" -

PLH: Aksam Unia nie sprostała KH Sanok

Nesta Toruń - Cracovia 0-6 (0-1, 0-1, 0-4)

0-1 Horowski - Lenius 2:34

0-2 Sarnik - Besch - Słaboń 36:26 w przewadze

0-3 Laszkiewicz - Sarnik - Wajda 41:01

0-4 Piotrowski 46:05

0-5 Dvořak 47:31

0-6 Chmielewski 52:00 z karnego

Sędziowali: Jacek Rokicki - Robert Długi, Wojciech Kolusz (wszyscy Nowy Targ). Kary: 10 - 4 min.

NESTA: Plaskiewicz - Bluks, Koseda (2); Bomastek, Dzięgiel (2), Baranyk - Smeja, Gimiński; Wróbel (4), Ziółkowski, Jankowski - Porębski, Lidtke; Gościmiński (2), Kuchnicki, Marmurowicz - Gaisans, Husak; Winiarski, K. Kalinowski, Chrzanowski.

CRACOVIA: Radziszewski - Wajda, Besch (2); L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Prokop, Wilczek; Chmielewski, Dvořak, Martynowski - Kowalówka, Witowski; Piotrowski, Rutkowski, Cieślicki - Kulik, Dulęba (2); Lenius, Biela, Horowski.

Wygrana "Pasów" pewna i wysoka. Od początku goście dominowali na tafli i nie pozwolili na wiele torunianom, którzy chyba nie wierzyli w możliwość powalczenia z mistrzem Polski. Wynik ustalił Aron Chmielewski z rzutu karnego podyktowanego za faul na nim Michała Porębskiego.

-Takie mecze są trudne, stąd może w dwóch tercjach brakowało nam finezji i dopiero w trzeciej złapaliśmy odpowiedni rytm. W naszej sytuacji najważniejsze są punkty i cel w pełni zrealizowaliśmy. W niedzielę czeka nas kolejny trudny sprawdzian w Sosnowcu - podsumował trener Cracovii, Rudolf Rohaček.