Lenius
Biela
Horowski

Strata punktów w Sosnowcu

W spotkaniu 38. kolejki PLH Comarch Cracovia, prowadząc po pierwszej tercji 3:0, ostatecznie przegrała po dogrywce z Zagłębiem Sosnowiec. Strata dwóch punktów, wobec zwycięstw rywali w walce o miejsce w czołowej czwórce play-off oznacza, że przewaga nad piątą w tabeli Unią Oświęcim stopniała do dwóch punktów. We wtorek Pasy zagrają w Krakowie z liderem z Sanoka.

Mecz w Sosnowcu świetnie rozpoczął się dla podopiecznych Rudolfa Rohačka. Już w 49 sekundzie Aron Chmielewski pokonał Szydłowskiego. Pasy cały czas nakręcały tempo gry i przyniosło to kolejne efekty. Najpierw w 9, a potem jeszcze w 19 minucie, trafiali kolejno Rafal Martynowski i Leszek Laszkiewicz i na pierwszą przerwę mistrzowie Polski zjeżdżali z solidną trzy bramkową zaliczką.

Niestety w drugiej tercji Pasy dały sosnowiczanom nadzieję. Najpierw trafił Dołęga, a potem gospodarze wykorzystali okes gry w przewadze i uderzenie Ślusarczyka z niebieskiej wylądowało w okienku bramki Raszki. W między czasie Cracovia znów nie popisała się rozgrywając przewagę (w tym 17 sekund 3 na 5). Co prawda Sarnik pokonał w tym czasie Szydłowskiego ale sędziowie zinterpretowali zdarzenie jako celowe zagranie łyżwą.

Na początku trzeciej tercji gospodarze doprowadzili do remisu i co gorsza zdołali utrzymać ten rezultat do końcowej syreny. Na dodatek to oni popisali się składna akcją w drugiej minucie dogrywki i w efekcie wracamy do Krakowa tylko z jednym punktem...

Do końca sezonu zasadniczego pozostały już tylko cztery kolejki. We wtorek 7 lutego, zagramy przy Siedleckiego z Ciarko Sanok, w piątek 9 lutego gramy w Nowym Targu, w niedzielę 12 lutego podejmujemy JKH GKS Jastrzębie, a w ostatniej kolejce we wtorek 14 lutego Cracovia zagra z Unią w Oświęcimiu. Wygląda na to że walka o miejsca w play-off toczyć się będzie do samego końca.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]

"PLH: Wstyd - Cracovia przegrywa w Sosnowcu" -

PLH: Wstyd - Cracovia przegrywa w Sosnowcu

W 38. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej sosnowieckie Zagłębie wygrało po dogrywce z Cracovią. Czy to sensacja? Raczej nie, bo "Pasy" w tym sezonie tracą punkty z teoretycznie słabszymi rywalami, a przykładem niedawna kompromitacja z Podhalem w Krakowie.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 4-3 (0-3, 2-0, 1-0 - 1-0) po dogr.

4-3 Działo - Dołęga 62:17

Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) - Rafał Gawron, Bartosz Kaczmarek (Katowice). Kary: 14 - 10 min. Widzów 350.

ZAGŁĘBIE: Szydłowski - Kuc (2), Duszak; Ślusarczyk, Zachariasz, Kostecki - Działo, Cychowski; Szewczyk, Zdeněk (2), Dołęga - Banaszczak (4), Kurz; Kisiel (2), Białek (4), Baca - Jaskólski, Kostromitin.

CRACOVIA: Raszka - Wajda, Besch (2); L. Laszkiewicz (4), Słaboń, Sarnik - Prokop, Dulęba; Chmielewski (2), Dvořak, Martynowski (2) - A. Kowalówka, Witowski; Piotrowski, Rutkowski, Cieślicki - Kulik, Sznotala; Lenius, Biela, Horowski.

Przed spotkaniem z Cracovią z obozu Zagłębia dochodziły wieści, że nie będzie miał kto grać. Wymieniano dziewięć nazwisk, a tymczasem okazało się że nie jest tak źle. "Pasy" już w pierwszej minucie objęły prowadzenie, a po pierwszej tercji wygrywały 3-0 i nic nie zapowiadało, że w dalszej fazie potyczki zrobi się nerwowo. Ambitni sosnowiczanie - wykorzystując błędy gości - doprowadziły do remisu, a w dogrywce strzeliły zwycięskiego gola. Krakowianie z przeciętnie spisującymi się bramkarzami i słabą defensywą tracą punkty, których może zabraknąć, aby włączyć się do walki o medale. Sytuacja "Pasów" nie jest zatem ciekawa, bowiem cztery mecze kończące sezon zasadniczy będą bardzo trudne - z KH Sanok (dom), z Podhalem (wyjazd), z Jastrzębiem (dom) i Unią (wyjazd).
Źródło: Sportowe Tempo 5 lutego 2012 [2]