Mecz następnego dnia:

2012-03-03 Zagłębie Lubin (ME) - Cracovia (ME) 5:1

"Liga: Cracovia - Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)" -

Liga: Cracovia - Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Jagiellonią w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły cztery zmiany. Miejsce kontuzjowanych Łukasza Nawotczyńskiego oraz Mateusza Bartczaka i Deivydasa Matuleviciusa zajęli Milosz Kosanović, Vladimir Boljević, Sławomir Szeliga oraz Saidi Ntibazonkiza, który pauzował za kartki w poprzednim meczu.

Obydwa zespoły rozpoczęły mecz bardzo ostrożnie. W tej fazie gry goście częściej byli w posiadaniu piłki i w pierwszym kwadransie dwukrotnie zagrozili bramce Cracovii. Już w trzeciej minucie Kaczmarek interweniował po strzale z dystansu, a w 12 minucie w idealnej sytuacja znalazł się Sernas, ale na siódmym metrze mając przed sobą tylko Kaczmarka źle przyjął piłkę.

Cracovia pierwszy strzał na bramkę oddała w 24 minucie, gdy Boljević posłał piłkę pół metra nad poprzeczką po rzucie wolnym z 30 metrów. Sześć minut później po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Suarta z kilku metrów głową strzelał van der Biezen, ale piłka poszybowała metr nad poprzeczką.

W 34 minucie po dalekim wykopie Kosanovića spod własnego pola karnego w znakomitej sytuacji znalazł się Ntibazonkiza, ale mając przed sobą tylko bramkarza strzelił tuż obok słupka.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po kontrze z linii pola karnego groźnie uderzył Sebastian Szałachowski, ale Aleksander Ptak zdołał obronić. Był to pierwszy celny strzał Cracovii w tym meczu.

W przerwie meczu w składzie Cracovii nie nastąpiły żadne zmiany.

W ciągu dwóch pierwszych minut drugiej połowy dwukrotnie musiał interweniować Wojciech Kaczmarek, który obronił strzały Pawłowskiego i Henzela. Trzeci strzał lubinian w drugiej połowie ? w 50 minucie ? zakończył się bramką... Goście wymienili szybko piłkę w polu karnym, a akcję zakończył Brazylijczyk Elton Lira strzelając pewnie do bramki z kilku metrów... 0:1.

W 54 minucie trener Dariusz Pasieka dokonał pierwszej zmiany wprowadzając do gry Aleksejsa Visnakovsa, który zastąpił Saidiego Ntibazonkizę.

W 56 minucie bramkarza gości próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Sławomir Szeliga, ale piłka nieznacznie minęła górny róg bramki Ptaka.

Po stracie bramki Cracovia przez kilka minut zdecydowanie zaatakowała i gra toczyła się głównie na połowie Zagłębia. W 60 minucie dobrą okazję miał van der Biezen, ale jego strzał z narożnika pola bramkowego obronił Aleksander Ptak.

W 61 minucie druga zmiana w Cracovii. Sławomira Szeligę zastąpił Deivydas Matulevicius. Po tej zmianie goście szybko opanowali środek boiska i Cracovia z wielkim trudem przedostawała się pod bramkę rywala.

W 79 minucie boisko opuścił Sebastian Szałachowski, a jego miejsce zajął Mateusz Bartczak.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry efektownie strzelał Matulevicius, ale piłka minęła górny róg bramki Ptaka. W 90 minucie Wilczek mógł przesądzić losy spotkania, ale w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką.

Sędzia doliczył 4 minuty...

Tuż przed końcowym gwizdkiem Zagłębie zdobywa drugą bramkę, po strzale wprowadzonego kilkadziesiąt sekund wcześniej Romana Slobody. 0:2.

Cracovia przegrywa 6 mecz w tym sezonie na własnym stadionie i spada na ostatnie miejsce w tabeli. Dla Zagłębia to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie...
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 02 marca 2012 [1]

"Pasy spadły na same dno" -

Pasy spadły na same dno

Po meczu w szatni Pasów nie było spokojnie. Wszedł tam prezes Janusz Filipiak. Co powiedział? - Jest kij i marchewka. Marchewka w postaci wysokich premii już była. W innych klubach nie płacą i piłkarze grają. My płacimy, a gry nie ma - opowiadał Filipiak. Dodał, że trener Dariusz Pasieka pracy nie straci, ale... - Jeżeli jest on odpowiedzialny, to nie może spać spokojnie. Jeżeli będzie mógł, to mu współczuje - stwierdził prezes Cracovii.

Zupełnie inne nastroje były w zespole Lubina. Zagłębie wygrało pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy. W poprzednich 9 występach na obcych boiskach był tylko jeden remis (0:0 z Widzewem) i aż 8 porażek. Trener Pavel Hapal i jego podopieczni mają się z czego cieszyć, bo odmiana przyszła w odpowiednim, być może kluczowym, momencie.

To nie jest przypadek

Generalnie w piątkowy wieczór widać było, że niskie pozycje Cracovii i Zagłębia nie są przypadkowe. Oba zespoły do przerwy zaprezentowały poziom I ligi, do której zresztą nie mają daleko. Cracovia na miarę ekstraklasy grała jedynie w destrukcji. Ataki zawiązywała natomiast' w wolnym tempie, które dla kilku zawodników i tak było za szybkie. Pomysł Cracovii w ofensywie polegał na zagraniach Saidiego Ntibazonkizy albo dośrodkowaniach Hesdeya Suarta do Koena van der Biezena. Tylko Holender umie wrzucić piłkę Holendrowi. Strasznie ubogo.

Koncepcja lubinian polegała na podaniach do Darvydasa Śernasa. Można było się zastanawiać, co na boisku robi Pawe Widanow. Bułgar wyróżnił się dwukrotnie. Na minus. Naj-pierw tak dośrodkowa! piłkę, że ta osiadła na dachu, a potem brutalnie sfaulował Andraża Strunę. Spóźniony atak Bułgara na nogi, lądowanie Słoweńca na plecach. Obaj mieli szczęście: Widanow że nie dostał czerwonej, a żółtą kartkę, zaś Struna, że wyszedł z tego tylko poobijany.

W pierwszej połowie mecz polegał na walce. Mowa-trawa, słowo-wytrych. Na walce po-przestawać mogą amatorzy, a nie profesjonaliści. Walka jest obowiązkiem, ale nie może być całą treścią! Kwadrans odpoczynku pomógł lubinianom. Żwawiej ruszyli i szybko uzyskali prowadzenie. W końcu coś pożytecznego zrobił Śernas. Przepchnął mało zwrotnego Milośa Kosanovicia i wystawił piłkę na środek „16”, gdzie był już Elton Lira z dobrze w tym momencie ułożoną lewą nogą. Brazylijczyk nie olśniewał, ale obronił się efektywnością. Potrzebował dwóch godzin, by w polskiej ekstraklasie wpisać się na listę strzelców. Czegoś na treningach w Corinthians jednak się nauczył.

Nadzieja Zagłębia

Pasom nie pomogły ich odwody, bo nie były lepsze od sił podstawowych. Ani . . uchodzący za niezłego zmiennika Aleksejs Viśnakovs, ani król strzelców ligi litewskiej Deivydas Matulevićius, ani też zasłużony dla lubinian Mateusz Bartczak. Cracovia wiosną nie pokazuje jakości, która uprawniałaby ją do pozostania w ekstraklasie. Zagłębie przypieczętowało zaś swój sukces golem Romana Slobody. Lubinianie z drugiej połowy mają szansę utrzymać się w ekstraklasie. Ci z pierwszej raczej nie.
MAREK GILARSKI
Źródło: Przegląd Sportowy 3 marca 2012

Dariusz Pasieka (Cracovia):

Nie mogę odmówić mojej drużynie woli walki, nie mogę powiedzieć, że nie chcieli dziś wygrać. Brakowało jednak sposobu na to, by pokonać bramkarza Zagłębie. Być może gdyby w pierwszej połowie Saidi wykorzystał swoją sytuację mecz ułożyłby się zupełnie inaczej. Widać było jednak po naszych kadrowiczach - Kosanoviću i Saidim, ale także po Visnakovsie - że te wyjazdy nie wyszły im na dobre. Zmieniłem Ntibazonkizę, bo był już mocno zmęczony. Próbowaliśmy odwrócić losy tego spotkania, ale zostaliśmy skarceni kontratakiem Zagłębia. Nie dziwię się kibicom, że reagowali gwizdami na to, co działo się na boisku. Wierzę wciąż jednak w utrzymanie, bo wiara umiera ostatnia. Na pewno nasza sytuacja jest trudna, ale musimy teraz ochłonąć, dać sobie czas, by przeanalizować to, co się dziś stało.

Pavel Hapal (Zagłębie Lubin):

Wiedzieliśmy, że czeka nas w Krakowie bardzo ważny bój o utrzymanie i jestem bardzo zadowolony z jego wyniku. Na boisku było dużo nerwowości, dużo walki - widać było, że oba zespoły czują presję związaną z ich miejscami w tabeli. W wywiezieniu dobrego rezultatu pomagały nam częste straty piłki Cracovii przy wyprowadzaniu akcji, zwłaszcza w pierwszej połowie. To spowodowało, że gospodarze nie mogli dobrze wejść w mecz. Zgodnie z naszymi przewidywaniami próbowali grać piłki na wysokich napastników, jednak byliśmy skoncentrowani i rozbijaliśmy te ataki. Dla nas po tym zwycięstwie sytuacja nie zmieniła się o wiele. Każda następna kolejka będzie dla nas równie istotna. W tej chwili nie wiem kto spadnie z Ekstraklasy, ale wiem, że na pewno nie będzie to Zagłębie.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Piłkarze po meczu

• [TerazpasyTV Spod szatni - Żytko po meczu Cracovia - Zagłębie Lubin (@CracoTP - Youtube)]

Okołomeczowo Cracovia-Zagłębie Lubin 2012

Mecze sezonu 2011/12

MŠK Žilina 2011-06-25 MŠK Žilina - Cracovia 0:0  Ruch Radzionków 2011-06-29 Cracovia - Ruch Radzionków 0:2  Piast Gliwice 2011-07-02 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Korona Kielce 2011-07-06 Cracovia - Korona Kielce 1:0  FC Zwolle 2011-07-09 FC Zwolle - Cracovia 0:1  Zulte Waregem 2011-07-12 Zulte Waregem - Cracovia 2:1  CSKA Sofia 2011-07-16 CSKA Sofia - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2011-07-23 Cracovia - Ruch Chorzów 1:2  Korona Kielce 2011-07-30 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Legia Warszawa 2011-08-07 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Lechia Gdańsk 2011-08-14 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2011-08-21 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Zagłębie Lubin 2011-08-26 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2011-09-02 Cracovia - MFK Ružomberok 0:0  ŁKS Łódź 2011-09-11 Cracovia - ŁKS Łódź 0:1  Cracovia_herb 2011-09-14 Cracovia - Cracovia (ME) 8:0  Śląsk Wrocław 2011-09-18 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Piast Gliwice 2011-09-21 Piast Gliwice - Cracovia 0:3  Górnik Zabrze 2011-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2011-10-01 Cracovia - Lech Poznań 0:3  Górnik Zabrze 2011-10-07 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2011-10-14 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-10-24 Cracovia - Polonia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2011-10-29 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 2011-11-06 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Ruch Chorzów 2011-11-09 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2011-11-19 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  GKS Bełchatów 2011-11-27 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 2:1  Korona Kielce 2011-12-03 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2011-12-10 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 2012 Trening Noworoczny  Warta Poznań 2012-01-18 Cracovia - Warta Poznań 1:1  Dinamo Tbilisi 2012-01-23 Cracovia - Dinamo Tbilisi 3:2  Real Balompédica Linense 2012-01-25 Real Balompédica Linense - Cracovia 1:1  Dynamo Kijów 2012-01-28 Dynamo Kijów - Cracovia 7:2  CSU Voinţa Sibiu 2012-02-03 Cracovia - CSU Voinţa Sibiu 3:0  CS Mioveni 2012-02-05 Cracovia - CS Mioveni 0:0  Diósgyőri VTK 2012-02-08 Cracovia - Diósgyőri VTK 1:1  Lechia Gdańsk 2012-02-18 Cracovia - Lechia Gdańsk 1:1  Jagiellonia Białystok 2012-02-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:0  Zagłębie Lubin 2012-03-02 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:2  ŁKS Łódź 2012-03-09 ŁKS Łódź - Cracovia 2:2  Śląsk Wrocław 2012-03-18 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:0  Górnik Zabrze 2012-03-23 Cracovia - Górnik Zabrze 1:3  Garbarnia Kraków 2012-03-27 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2  Lech Poznań 2012-03-31 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-04-04 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  Polonia Warszawa 2012-04-16 Polonia Warszawa - Cracovia 2:1  Widzew Łódź 2012-04-20 Cracovia - Widzew Łódź 0:0  Wisła Kraków 2012-04-30 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2012-05-03 Cracovia - Ruch Chorzów 0:2  GKS Bełchatów 2012-05-06 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 2:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-05-16 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:5