2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Wojciech Stawowy
pilka_ico
I liga , 6 kolejka
Kraków, ul. Kałuży 1, sobota, 8 września 2012, 19:00

Cracovia - ŁKS Łódź

4
:
2

(2:2)Herb_ŁKS Łódź

Trener:
Marek Chojnacki
Skład:
Pilarz
Żytko
Marciniak
Nykiel
Bernhardt
Puzigaća
Szeliga (78' Dąbrowski)
Zejdler
Budziński (71' Boljević)
Dudzic
Straus (83' Danielewicz)

Ustawienie:
4-5-1

Sędzia: Mirosław Górecki z Rudy Śląskiej
Widzów: 8 212

bramki Bramki
Szeliga (9')
Bernhardt (37')


Szeliga (58')
Boljević (81')
1:0
2:0
2:1
2:2
3:2
4:2


K.Kaczmarek (44')
K.Kaczmarek (45'+1)
Skład:
Wyparło
Barsukou
Kuklis (18' Żółtowski)
Brud
Gieraga
Golański (77' Sarafiński)
K.Kaczmarek (71' Stąporski)
P.Kaczmarek
Sasin
Więcik
Pawlak

Ustawienie:
4-5-1
Zobacz również: Zdjęcia z meczu
Mecz następnego dnia:

2012-09-09 Cracovia II - Górnik Wieliczka 2:0Opis meczu

"Liga: Cracovia – ŁKS 4:2 (2:2)" -
TerazPasy.pl

Liga: Cracovia – ŁKS 4:2 (2:2)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Dolcanem Ząbki w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce powołanych do narodowych reprezentacji Andraża Struny i Milosza Kosanovića zajęli Krzysztof Nykiel i Bojan Puzigaća, a Vladimira Boljevića zastąpił Bartłomiej Dudzic.

Od pierwszego gwizdka sędziego Cracovia narzuciła swoje warunki na boisku i całkowicie zdominowała rywala. Efektem była bramka zdobyta już w 9 minucie meczu przez Sławomira Szeligę, który całkowicie zaskoczył Wyparłę strzałem z narożnika pola karnego. Strzał kapitana Pasów poprzedziła koronkowa akcja i asysta Bartłomieja Dudzica. 1:0 dla Cracovii!

W 19 minucie po rzucie rożnym i dograniu Dudzica w dobrej sytuacji znalazł się Krzysztof Nykiel, ale piłka po jego strzale z 10 metrów minęła bramkę. Trzy minuty później po rzucie wolnym na bramkę Cracovii z narożnika pola bramkowego strzelał Daniel Brud, ale trafił w boczną siatkę. Po chwili ogromne zamieszanie powstało pod bramką ŁKS-u, ale nie zakończone strzałem na bramkę. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach tuż nad bramką gości strzelał Dudzic. W 28 minucie świetna zespołowa akcja Cracovii (niemal kopia akcji po której padła bramka) zakończona strzałem Łukasza Zejdlera po którym piłka o metr minęła górny róg bramki ŁKS-u. Po chwili Wyparło broni strzał Bernhardta... Rośnie przewaga Pasów.

W 38 minucie Dudzic dopadł niemal straconą piłę, oddał do Budzińskiego, który po efektownym rajdzie w polu karnym dograł spod linii końcowej do Edgara Bernhardta, a ten stojąc 6 metrów przed bramką dopełnił formalności. Przepiękna akcja i 2:0 dla Cracovii!

Chwila nieuwagi Cracovii w 44 minucie i goście zdobywają kontaktową bramkę. Po pozornie niegroźnej kontrze i dośrodkowaniu z lewej strony Konrad Kaczmarek głową przelobował Krzysztofa Pilarza. 1:2...

Tuż po wznowieniu gry niemal kopia akcji sprzed kilkudziesięciu sekund i Konrad Kaczmarek głową zdobywa wyrównującą bramkę dla gości. 2:2...

Cracovia grała znakomicie przez 43 minuty pierwszej połowy. Zapowiadało się na pogrom ŁKS-u, ale dwa koszmarne błędy w obronie tuż przed przerwą sprawiły, że cały dotychczasowy wysiłek został zmarnowany...

Na drugą połowę Cracovia wybiegła w niezmienionym składzie.

Cracovia bardzo nerwowo rozpoczęła drugą połowę. Starając się szybko (za szybko?) zdobyć trzecią bramkę Pasy narażały się na szybkie kontry ŁKS-u.

W 56 minucie Cracovia powinna objąć prowadzenie. Po składnej akcji lewą stroną boiska Bartłomiej Dudzic strzelił z 12 metrów, ale Wyparę uratowała poprzeczka... Dwie minuty później było już 3:2 dla Cracovii! Łukasz Zejdler przerzucił piłkę lobem nad obrońcami do Sławomira Szeliga, a ten przyjął piłkę na piersi, obrócił się i strzelił nie do obrony! To druga bramka kapitana Cracovii w tym meczu!

W 70 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Marcin Budziński, a jego miejsce zajął Vladimir Boljević. W 78 minucie kibice owacją na stojąco podziękowali za grę strzelcowi dwóch bramek Sławomirowi Szelidze, którego zastąpił Damian Dąbrowski.

W 79 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem ŁKS-u znalazł się Bartłomiej Dudzic – strzelił mocno i celnie ale Wyparło rewelacyjnie obronił.

Dwie minuty później bramkarz ŁKSu musiał wyciągnąć piłkę z siatki, gdy z 16 metrów Vladimir Boljević po dograniu Łukasza Zejdlerz uderzył nie do obrony! 4:2!

W 82 minucie Roka Strausa zastąpił Krzysztof Danielewicz. Pięć minut przed końcem meczu Wyparło po raz kolejny znakomicie interweniuje po strzale Dudzica. Kilkadziesiąt sekund później bramkarza ŁKS-u ratuje słupek po strzale Boljevića...

W 90 minucie meczu na murawę wbiegł kibic, którego sprawnie usunęła z boiska ochrona (wkrótce wideo).

Sędzia doliczył 5 minut. Koniec meczu! Cracovia wygrywa trzeci z rzędu mecz na własnym stadionie! To była prawdziwa piłkarska uczta przy Kałuży!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 8 września 2012 [1]


Trenerzy po meczu

Marek Chojnacki (ŁKS)

Do tej pory nie mogę zebrać myśli. Przez długi okres meczu, gdzieś do 35 minuty, wydawało się, że możemy w Krakowie tylko gładko przegrać. W piłce nieraz jest jednak tak, że jeden moment może zdecydować o całkowitym odwróceniu przebiegu spotkania. My mieliśmy taką szansę i możemy mieć pretensje wyłącznie do siebie, że nie potrafiliśmy jej wykorzystać. Pomimo fragmentów słabej gry zdołaliśmy wyprowadzić wynik ze stanu 0:2 na 2:2, a Cracovia przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy nie wiedziała, co się dzieje. Nie wykorzystaliśmy jednak tego i nie zdołaliśmy strzelić trzeciej bramki, a znając dobrą organizację gry Cracovii mogliśmy się spodziewać, że mecz skończy się tak, jak się skończył. Nigdy nie oceniam pracy sędziów, ale dzisiaj ich decyzje mogły mieć decydujące znaczenie. Nie wiem, czy bramka na 3:2 nie padła ze spalonego, a z kolei bramkę na 4:2 poprzedził ewidentny faul, gdzie byliśmy w korzystnej sytuacji pod bramką Cracovii. Sędzia to puścił i straciliśmy czwartą bramkę. W mojej ocenie były to kluczowe momenty dla przebiegu meczu. Oczywiście widziałem te sytuacje z daleka, z ławki, ale takie mieliśmy odczucie, że sędzia mógł zachować się inaczej. Z pewnością sami jednak jesteśmy sobie winni, że nie wykorzystaliśmy pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy, kiedy to niby wszyscy byli zachwyceni, ale na trybunach pojawiały się tez sporadyczne gwizdy, bo nikt nie przypuszczał, że ŁKS jest w stanie tak zacząć drugą odsłonę meczu. Gdybyśmy wykorzystali te doskonałe sytuacje na strzelenie gola to nie wiadomo jak by się potoczyło to spotkanie. Z drugiej jednak strony: to jest już tylko „gdybanie". Chciałbym jednak podziękować moim chłopakom za ambitną grę i za to, że momentami potrafili się odgryźć i napędzili trochę stracha Cracovii. Smucimy się jednak, bo przegraliśmy ten mecz i wracamy do Łodzi bez punktów.

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Gdyby nie te piętnaście minut końcówki pierwszej połowy to pewnie moglibyśmy mówić, że wszystko było fajnie: były bramki, były sytuacje, była dobra gra. Na pewno jednak ta końcówka pierwszej połowy rzutuje na ocenę tego meczu. Myślę jednak, że trzeba na to popatrzeć w ten sposób, że to też jest duża sztuka: podnieść się w takiej sytuacji, kiedy od początku spotkania prowadzi się grę i kontroluje się wszystko to, co ma miejsce na boisku, gdy strzela się bramki i kwestią czasu jest to, kiedy się strzeli kolejne, ale nagle traci się dwie bramki i cała praca idzie na marne. Ja wiem już dlaczego straciliśmy te gole i o tym powiedzieliśmy sobie w przerwie. Na początku drugiej połowy widać po nas było trochę niepokoju, nerwowości, ale te dwie bramki do szatni to był dla nas na pewno cios, a jednocześnie dobra lekcja, że konsekwentnym należy być cały czas - nawet wtedy, kiedy się pewnie prowadzi 2:0, bo szybko można być skarconym za moment nieuwagi. Zespół pokazał jednak charakter, udowodnił, że umie sobie radzić w trudnych sytuacjach. Wygraliśmy paradoksalnie z naprawdę dobrym zespołem, z zespołem, który grał o wiele lepszą piłkę niż nasz rywal sprzed tygodnia. Byłem bardzo ciekawy jak my zareagujemy po tej pierwszej porażce i zareagowaliśmy bardzo dobrze. Myślę, że mecz z ŁKS-em stał na dobrym poziomie: było to szybkie widowisko, akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, było w nim wiele sytuacji, padło sześć bramek. Jest to również w dużej mierze zasługa chłopaków z ŁKS-u, bo to był zespół, który grał z nami otwartą piłkę, który nas atakował, który szukał swoich szans i przez to także ten mecz był ciekawy. Myślę, że to było widowisko, którego oczekiwali kibice. Chcę podziękować i pogratulować swojej drużynie - my cały czas budujemy zespół i potrzebujemy takich trudnych momentów, czasem nawet takich horrorów, po to, by rosnąć w siłę. Te sytuacje są bardzo ważne, bo pokazują, czy zespół ma charakter, czy potrafi reagować w trudnych momentach, a zwłaszcza po pierwszej porażce ligowej, jaką ponieśliśmy w poprzedniej kolejce. To bardzo ważne, że w drugiej połowie potrafiliśmy się podnieść po ciosach zadanych przez ŁKS. Oczywiście gdyby ŁKS strzelił jeszcze jedną bramkę, to mecz mógł się inaczej ułożyć, ale to już jest tylko „gdybanie". Uważam, że z przekroju całego spotkania wygraliśmy ten mecz zasłużenie. Byliśmy od początku zespołem, który wyszedł na boisko, by zebrać z niego trzy punkty.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3