Zawistowski

2012-10-06 Karpaty Siepraw - Cracovia II 2:1

"Liga: Cracovia - Zawisza 3:1 (1:0)" -

Liga: Cracovia - Zawisza 3:1 (1:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Kolejarzem Stróże w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły dwie zmiany. Miejsce kontuzjowanych Krzysztofa Nykiela i Sławomira Szeligi zajęli Milosz Kosanović (powrót po pauzie za kartki) i Andraż Struna (powrót po kontuzji).

Pierwszą groźną akcję w tym meczu stworzyli goście w 3 minucie meczu, gdy po rzucie rożnym Jankowski z 5 metrów uderzył głową tuż nad poprzeczką. Po tej sytuacji inicjatywę na boisku przejęła Cracovia, a gra toczyła się głównie na połowie gości. W 17 minucie groźnie zza linii pola karnego uderzył Dąbrowski, ale piłka przeleciała tuż nad górnym rogiem bramki Zawiszy. Dwie minuty później z 14 metrów obok słupka uderzył Straus.

W 20 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Cracovii za pchnięcie Dudzica w polu karnym. Pewnym egzekutorem „11” okazał się Vladimir Boljević. 1:0 dla Cracovii!

Zdobyta bramka wyraźnie dodała skrzydeł piłkarzom Cracovii, którzy z dużym rozmachem atakowali bramkę rywala. Zawisza, choć przegrywa, nie kwapi się do ataku czekając na własnej połowie na błąd Cracovii.

W 32 minucie z 14 metrów strzelał Zejdler, ale Kaczmarek obronił. Cztery minuty później koronkowa akcja Dudzica i Bernhardta zakończona strzałem Dudzica i interwencją Kaczmarka, który złapał piłkę na linii bramkowej. Po kilkunastu sekundach interweniować musiał bramkarz Cracovii, który obronił groźny strzał Błąda.

Do końca pierwszej połowy znaczną przewagę posiadali piłkarze Cracovii, goście grali starannie w obronie i ograniczali się do nielicznych kontr.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Cracovia przeprowadziła akcję marzenie! W ciągu kilku sekund, po kilku podaniach Marciniak wrzucił piłkę w pole karne do Dudzica, który strzałem z 10 metrów nie dał żadnych szans Kaczmarkowi! 2:0!

Goście natychmiast ruszyli do odrabiania strat i w 50 minucie Pilarz pewnie interweniował po strzale Mąki.

W 56 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Łukasza Zejdlera zastąpił Krzysztof Danielewicz. Chwilę później fantastyczne uderzenie Boljevića z 20 metrów wybija na róg Kaczmarek. W 60 minucie znakomicie zza pola karnego uderzył Krzysztof Danielewicz, ale ponownie Kaczmarek efektownie obronił.

W 65 minucie dobra sytuacja dla Zawiszy. Zawistowski uderzył z 14 metrów w dolny róg bramki, ale Pilarz świetnie interweniował wybijając piłkę na róg.

W 70 minucie boisko opuścił strzelec drugiej bramki dla Cracovii Bartłomiej Dudzic, a zastąpił go Sebastian Steblecki.

W 72 minucie Struna fauluje w polu karnym Chałasa i sędzia dyktuje rzut karny zamieniony na bramkę przez Pawła Zawistowskiego. 2:1...

W 82 minucie boisko opuścił kontuzjowany Andraż Struna, a jego miejsce zajął Alexandru Suvorov. Po tej zmianie miejsce na prawej obronie zajął Damian Dąbrowski.

Nerwowa końcówka. Akcje przenoszą się spod jednej pod drugą bramkę... Sędzia doliczył trzy minuty.

Tuż przed końcowym gwizdkiem błyskawiczna kontra Cracovii i Bernhardt strzala trzecią bramkę dla Cracovii! 3:1! Sędzia kończy mecz!

W tym sezonie Cracovia u siebie wygrywa wszystko! To już piąty mecz z rzędu przed własną publicznością wygrany przez zespół trenera Wojciecha Stawowego!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 6 października 2012 [1]

Jurij Szatałow (Zawisza)

Na pewno wygrał dziś zespół lepszy - to było widoczne na boisku. W sytuacjach bramkowych być może było jednak po równo. Ten rzut karny dla Cracovii, patrząc z boku, wyglądał trochę dziwnie, ale na takie sytuacje zawsze trzeba spojrzeć na spokojnie, obejrzeć powtórkę telewizyjną. Tak, czy inaczej: na pewno nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Mimo to mieliśmy taką sytuację, że przed Adrianem Błądem był tylko bramkarz i takie sytuacje, na tym poziomie, trzeba wykorzystywać. Tak jak powiedziałem: wygrał jednak zespół lepszy i chciałem pogratulować Cracovii, zaś my koncentrujemy się już na następnych meczach.

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Bardzo mi zależało na tym, żeby mecz z Zawiszą nie stał na poziomie pierwszoligowym, a to z tego względu, że spotkały się dwa bardzo dobre zespoły, które grają w piłkę, które są dobrze poukładane, które ukierunkowane są już na grę w Ekstraklasie i od takich drużhyn wymagać trzeba by grały właśnie na poziomie Ekstraklasy. Myślę, że udało się to osiągnąć, bo było to naprawdę bardzo dobre spotkanie. Chciałbym pogratulować moim piłkarzom, bo dwa dni po tak ciężkim meczu Pucharu Polski, jaki rozegraliśmy w Świnoujściu przyszło nam się zmierzyć z Zawiszą. Mój zespół naprawdę robił w tym meczu wszystko to, co w piłce należy robić: grał atak pozycyjny, grał z kontrataku, kreował grę, prowadził grę, skutecznie się bronił, strzelał bramki, a ponadto zostawił na boisku kawał zdrowia. Czego więcej od chłopaków wymagać? W kontekście przygotowania drużyny chcę podziękować również trenerowi Jankowiczowi, który pilnuje chłopaków jeśli chodzi o kwestie motoryczne i teraz widać, jak dobrze przygotował ich do sezonu. Byliśmy w tym spotkaniu zespołem niezwykle zdeterminowanym, bo zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak ważny jest to dla nas mecz. Wprawdzie mamy za sobą dopiero 11. kolejkę i nawet w tym roku pozostało jeszcze sporo meczów do rozegrania, ale jeśli się gra z "sąsiadem" w tabeli, który ma cztery punkty przewagi, jeżeli Flota Świnoujście w międzyczasie wygrywa swój mecz to my, chcąc pozostać w czołówce, nie mogliśmy z Zawiszą przegrać. Chwała chłopakom, że zagrali to spotkanie na bardzo dobrym poziomie. Ta drużyna z każdym meczem rośnie w siłę, a przecież wciąż jest ona w budowie. Oni z każdym meczem będą rośli w siłę - nie można zapominać, że zespół Cracovii jest "po przejściach". Żeby po spadku z Ekstraklasy umotywować i zbudować drużynę, stworzyć atmosferę, sprawić, że drużyna będzie chciała wygrywać wiedząc po co ubiera koszulkę w biało-czerwone pasy - to jest wielka zasługa tych chłopaków. Trzeba temu zespołowi kibicować, bo grają dla Cracovii i grają dla siebie, wykonując kawał dobrej roboty. Myślę, że dziś nawet ci, którzy zwykle krytykują Pasy zamilczą, bo jest za co dziękować chłopakom i za co im gratulować.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Piłkarze po meczu

Doping kibiców

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3