2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1

"Porażka rezerw w Wieliczce" -
Cracovia.pl

Porażka rezerw w Wieliczce

Rezerwy Cracovii wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny „Pasów" nie zdołały pokonać w Wieliczce miejscowego Górnika. Podopieczni trenera Stanisława Owcy przegrali ten mecz 0:3. Stanisław Owca (Cracovia): - Straciliśmy bramkę już w 4. minucie, później w 14. minucie. Trzecia bramka była konsekwencją błędu w defensywie. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale nie zdołaliśmy ich wykorzystać.
DG
Źródło: Cracovia.pl 20 kwietnia 2013 [1]

Terazpasy.pl

W rozegranym w sobotę meczu krakowskiej IV ligi rezerwy Cracovii przegrały wyjazdowy mecz z Górnikiem Wieliczka. W drużynie Pasów zagrali m.in. Mate Lacić i Michał Zieliński.
TP!
Źródło: Terazpasy.pl 21 kwietnia 2013 [2]

"Górnik Wieliczka nadal zadziwia - wygrał z Cracovią 3-0!" -
SportoweTempo.pl

Górnik Wieliczka nadal zadziwia - wygrał z Cracovią 3-0!

W Górniku patrzą w przyszłość z optymizmem. Budowane jest nowe boisko ze sztuczną murawą i robi się dużo, aby zespół utrzymał się w czwartej lidze. W inauguracyjnej, wiosennej potyczce na własnym boisku, wiele nowości. Drużyny wyprowadzili młodzi chłopcy z klubowymi flagami i po raz pierwszy od dawna słychać było muzykę, a spikerkę prowadził zawodowy radiowiec. Puste jesienią trybuny ożyły, bowiem kibiców zjawiło się sporo. Inna sprawa, że mocno reklamowano w mieście spotkanie, a plakaty pojawiły się także w szkołach. Piłkarze zagrali w nowych, efektownych koszulkach z reklamą Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego Solne Miasto.

- Wiedzieliśmy na co stać Cracovię. Znaliśmy dobre i złe strony rywala, zdawaliśmy sobie sprawę, że "Pasy" grają techniczną piłkę, więc mieliśmy czekać na ich błędy - powiedział po spotkaniu trener Górniak, Piotr Klimczyk.

Błędy popełnili krakowianie szybciej niż można się było tego spodziewać. W 5 minucie Karol Nędza przebiegł wzdłuż lewej linii bocznej aż pod chorągiewkę i przez nikogo nie atakowany dośrodkował na piąty metr, a Paweł Grzesiak tylko dołożył nogę i zrobiło się 1-0. W 12 minucie rezultat podwyższył Dariusz Kuźma, który z woleja przymierzył w dłuższy róg. Znów asystował Nędza, po którego dograniu z rzutu wolnego zbyt krótko wybił futbolówkę Skrzeszowski.

Cracovia przebudziła się po pół godzinie gry i mogła pokusić się o kontaktowego gola. Po świetnym, 50-metrowym podaniu Lacića do piłki wystartował Bartłomiej Pająk, ale dał się wyprzedzić stoperowi. W odpowiedzi Nędza huknął z wolnego i golkiper "Pasów" musiał ratować sytuację wybiciem futbolówki nad poprzeczkę. Tuż przed przerwą Krzysztof Szewczyk - po podaniu Pająka - z bliska nie zdołał pokonać Kamila Sekuły.

Po przerwie była jasne, że "Pasy" zaatakują. I tak też się stało - gości posiadali przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Górnicy rozbijali ich ataki i kiedy nadarzała się okazja kontrowali. Trzecią bramkę zdobyli po ładnie rozegranym stałym fragmencie. Pod nieobecność etatowego wykonawcy - Nędzy, który opuścił plac gry, dośrodkował Dariusz Mielec, a w zamieszaniu Szymon Rudzik zagrał do Pawła Kawalera i Skrzeszowski nie miał szans na skuteczną obronę. Tuż przed końcem ostre starcie na środku boiska zakończyło się ogólną przepychanką i arbiter musiał uspokoić futbolistów żółtymi kartkami.
AnGo
Źródło: SportoweTempo.pl 20 kwietnia 2013 [3]

Mecze sezonu 2012/13 (Cracovia II)

Halniak Maków Podhalański 2012-08-11 Halniak Maków Podhalański - Cracovia II 1:1  Borek Kraków 2012-08-19 Cracovia II - Borek Kraków 3:0  Niwa Nowa Wieś 2012-08-25 Niwa Nowa Wieś - Cracovia II 0:0  Przeciszovia Przeciszów 2012-08-29 Cracovia II - Przeciszovia Przeciszów 4:0  Jutrzenka Giebułtów 2012-09-01 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:0  Górnik Wieliczka 2012-09-09 Cracovia II - Górnik Wieliczka 2:0  Iskra Klecza Dolna 2012-09-12 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 3:2  MKS Trzebinia-Siersza 2012-09-16 Cracovia II - MKS Trzebinia-Siersza 1:1  Orzeł Piaski Wielkie 2012-09-22 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 1:1  Sokół Przytkowice 2012-09-30 Cracovia II - Sokół Przytkowice 6:0  Karpaty Siepraw 2012-10-06 Karpaty Siepraw - Cracovia II 2:1  Świt Krzeszowice 2012-10-14 Cracovia II - Świt Krzeszowice 1:2  Soła Oświęcim 2012-10-20 Soła Oświęcim - Cracovia II 2:1  Garbarz Zembrzyce 2012-11-04 Cracovia II - Garbarz Zembrzyce 3:0  Orzeł Balin 2012-11-10 Orzeł Balin - Cracovia II 4:2  Czarni Staniątki 2012-11-17 Cracovia II - Czarni Staniątki 3:0  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  Sokół Przytkowice 2013-02-04 Cracovia II - Sokół Przytkowice 5:0  Sandecja II Nowy Sącz 2013-02-09 Cracovia II - Sandecja II Nowy Sącz 2:4  Garbarnia II Kraków 2013-02-16 Cracovia II - Garbarnia II Kraków 3:3  Jutrzenka Giebułtów 2013-04-14 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Górnik Wieliczka 2013-04-20 Górnik Wieliczka - Cracovia II 3:0  Iskra Klecza Dolna 2013-04-28 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 3:0  MKS Trzebinia-Siersza 2013-05-01 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 2:0  Orzeł Piaski Wielkie 2013-05-05 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 3:3  Sokół Przytkowice 2013-05-12 Sokół Przytkowice - Cracovia II 2:1  Halniak Maków Podhalański 2013-05-15 Cracovia II - Halniak Maków Podhalański 0:1  Karpaty Siepraw 2013-05-18 Cracovia II - Karpaty Siepraw 2:1  Borek Kraków 2013-05-22 Borek Kraków - Cracovia II 0:2  Świt Krzeszowice 2013-05-25 Świt Krzeszowice - Cracovia II 6:0  Soła Oświęcim 2013-05-29 Cracovia II - Soła Oświęcim 3:1  Garbarz Zembrzyce 2013-06-08 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 3:2  Niwa Nowa Wieś 2013-06-12 Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 1:3  Orzeł Balin 2013-06-15 Cracovia II - Orzeł Balin 4:2  Przeciszovia Przeciszów 2013-06-22 Przeciszovia Przeciszów - Cracovia II 4:3  Czarni Staniątki 2013-06-29 Czarni Staniątki - Cracovia II 0:2