2013-10-11 Unia Oświęcim - Cracovia 3:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Unia Oświęcim - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
9 kolejka, 1 runda, etap 1, Ekstraliga
MOSiR Oświęcim, piątek, 11 października 2013, 17:00

Aksam Unia Oświęcim - Cracovia

3
:
4

(2:1; 1:0; 0:3)

Sędzia: Tomasz Radzik oraz Marcin Młynarski i Tomasz Przyborowski
Widzów: 800


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Skład:
Fikrt (Witek)

Piekarski
Kasperczyk
Piotrowicz
Kalinowski
Różański

Jakeš
Połącarz
Jaros
Tabaček
Wojtarowicz

Ciura
Żogała
Malicki
Komorski
Adamus

Nowotarski
Budzowski
Modrzejewski
Stachura
Fiedor
Bramki
07:02 Marcin Jaros (Tabaček, Jakeš) 5/5

16:44 Tomasz Połącarz (Jaros) 5/5
20:11 Piekarski (Kalinowski) 5/5
1:0
1:1
2:1
3:1
3:2
3:3
3:4

11:45 Kowalówka(Chmielewski,Noworyta) 5/5


48:12 S.Kowalówka (Słaboń) 5/5
48:32 Dvořak (Kostourek, Žvatora) 5/5
51:10 Kostourek (Dvořak) 4/5

Kary
6 min. 6 min.
Skład:
Radziszewski (Kulig)

A.Kowalówka
Noworyta
Chmielewski
Słaboń
S.Kowalówka

Žvatora
Kłys
Kozłowski
Kostourek
Dvořak

Witowski
Galant
Piotrowski
Rutkowski
D.Laszkiewicz

Wiśniewski

Opis meczu

"Mistrzowskie 182 sekundy" -
TerazPasy.pl

Mistrzowskie 182 sekundy

Po pierwszej tercji Cracovia przegrywała w Oświęcimiu 1:2, a kiedy w 11 sekundzie drugiej tercji Piekarski podwyższył na 1:3 sytuacja mistrzów Polski zrobiła się naprawdę trudna. Rezultat utrzymał się aż do 49. minuty... W ciągu nieco ponad 3 minut podopieczni Rudolfa Rohačka zdołali odwrócić losy spotkania, a decydujące trafienie zadał Milan Kostourek. Premierowe trafienie Czecha dało Pasom zwycięstwo, a gol padł w czasie kiedy na ławce kar przebywał Adrian Kowalówka.

Pierwsza tercja zakończyła się dość niespodziewanie prowadzeniem gospodarzy, którzy przez pierwsze osiem minut tej tercji nie zdołali oddać celnego strzału na bramkę Rafała Radziszewskiego. Jednak po szybkiej kontrze i pierwszym celnym uderzeniu Jaros pokonał „Radzika”. W odpowiedzi Sebastian Kowalówka pokazał oświęcimskiej publiczności klasę. Zwodem położył Fikrta na lodzie i pewnie wpakował krążek do bramki. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać coraz lepiej czego efektem było drugie trafienie, jego autorem Połacarz.

Jeszcze lepsza w wykonaniu oświęcimian była druga tercja, którą rozpoczęła świetna akcja Kalinowskiego i Piekarskiego. Były gracz Pasów trafił na 3:1 już w 11 sekundzie tercji, a kolejne minuty mimo wielu dogodnych sytuacji z obu stron nie przyniosły zmiany wyniku. Gospodarze prowadzili po dwóch tercjach 3:1 czyli dokładnie tak samo jak w przedsezonowym sparingu obu ekip i podobnie jak wtedy Pasy wygrały trzecią tercję 3:0!

Przełom nastąpił w 49. minucie kiedy to w odstępie dwudziestu sekund Fikrta pokonali, najpierw Sebastian Kowalówka, a po chwili Petr Dvořak. Gospodarze stanęli przed szansą po wykluczeniu Adriana Kowalówki, ale grając w przewadze kompletnie się pogubili. To mistrzowie Polski mimo że grali w czterech na pięciu stwarzali groźne sytuacje pod bramką Fikrta i w końcu trzecia z nich przyniosła bramkę. Decydującą bramkę zdobył Milan Kostourek. Warto odnotować że premierowe trafienie Czecha dało Pasom zwycięstwo. W samej końcówce po karze dla Galanta Cracovia broniła się w osłabieniu, a ostatnie 58 sekund oświęcimianie grali z dodatkowym zawodnikiem po wycofaniu bramkarza. Na 20 sekund przed końcową syrena wydawało się że musi paść piąta bramka dla mistrzów Polski, ale Kostourek nie trafił na pustą.

W niedzielę PHL rozgrywa 10. kolejkę czyli pierwszą w drugiej rundzie, a to oznacza że Cracovia pauzuje. Przed wyjazdem na Puchar Kontynentalny do Dunajvaros (18-20 października) Pasy zagrają jeszcze jedno spotkanie. We wtorek 15 listopada zagramy wyjazdowe spotkanie z HC GKS Katowice.
raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl 11 października 2013 [1]