2013-11-19 GKS Jastrzębie - Cracovia 4:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

GKS Jastrzębie - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
22 kolejka, II runda, etap I, Ekstraliga
Jastrzębie, wtorek, 19 listopada 2013, 18,00

JKH GKS Jastrzębie - Cracovia

4
:
2

(0:0; 2:2; 2:0)

Sędzia: Paweł Meszyński oraz Jacek Bernacki i Leszek Kubiszewski
Widzów: 800


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Skład:
Odrobny (Zabolotny)

Labryga
Górny
Danieluk
Král
Bordowski

Bryk
Marzec
Urbanowicz
Procházka
Zdeněk

Flašar
Minge
Sołtys
Kulas
Ł. Nalewajka

Kostek
Bramki


38:37 Mateusz Danieluk (Král) 5/5
39:36 M.Urbanowicz (Procházka, Flašar) 5/5
40:13 Mateusz Danieluk (Král) 5/5
41:58 Richard Bordowski (Král) 5/5
0:1
0:2
1:2
2:2
3:2
4:2
23:54 Milan Kostourek (Wiśniewski) 5/5
34:24 Patryk Noworyta (rzut karny)

Kary
6 min. 6 min.
Skład:
Radziszewski (Kulig)

A.Kowalówka
Noworyta
Chmielewski
Słaboń
S.Kowalówka

Žvatora
Kłys
Wiśniewski
Kostourek
Kozłowski

Galant
Dąbkowski
Cieślicki
Rutkowski
D.Laszkiewicz

Witowski
Zieliński
Lehmann
Sznotala

Opis meczu

"Zmiana gospodarza" -
TerazPasy.pl

Zmiana gospodarza

Pierwotnie mecz 22. kolejki PHL miał być rozegrany w Krakowie, jednak ze względu na mecz piłkarskiej reprezentacji U-21 na stadionie Cracovii, Pasy wnioskowały o zmianę gospodarza i jastrzębianie nie robili problemów. Początkowo podobnie było na lodzie. Gracze JKH nie stwarzali problemów niemal do końca drugiej tercji, jednak wtedy przypomnieli sobie, że to oni są gospodarzem tego spotkania i dzięki dwóm kilkuminutowym zrywom wygrali mecz.

Po dość sennej pierwszej tercji wydarzenia na lodzie nabrały tempa w drugiej części gry. W 24. minucie Wiśniewski dograł krążek do boku do Milana Kostourka, a Czech niespodziewanie wypalił z ostrego kąta i znów zaskoczył Odrobnego. Znów, gdyż poprzednie trafienie gracza Pasów to gol przeciwko Krynicy, w bramce której stał wtedy Odrobny. W 35. minucie sędzia Meszyński podyktował rzut karny za faul na Patryku Noworycie. Obrońca Pasów niczym stary wyga sugestywnym zwodem pociągnął Odrobnego w kierunku prawego słupka, po czym pewnie przełożył gumę na lewo i trafił w odsłoniętą bramkę. Brawo! Niestety w końcówce tercji gospodarze zerwali się do walki. Najpierw strzał Krála trącił Danieluk, a na 24 sekundy przed syreną kończącą tercję, Urbanowicz zaskoczył „Radzika” i wcisnął mu krążek z backhandu tuż przy słupku. Po czterdziestu minutach był więc remis, jednak już w 13. sekundzie trzeciej tercji jastrzębianie objęli prowadzenie po kolejnej akcji Krála z Danielukiem. Niestety niespełna dwie minuty później było już 4:2 – tym razem asystę Krála sfinalizował Bordowski.

Cracovia nie zdołała już odbudować swojej gry ofensywnej i mimo prób nie udało się zepchnąć gospodarzy do obrony. Na 40 sekund przed końcem tercji na ławkę kar powędrował Labryga. Dyrygujący drużyną spoza boksu trener Rohaček wziął czas i do wznowienia pod bramką Odrobnego stanęliśmy w sześciu. Wynik nie uległ jednak zmianie i Pasy wracają do Krakowa bez punktów.

Następny mecz rozegramy na własnym lodowisku. W piątek 22 listopada podejmujemy ekipę GKS Tychy. Początek spotkania od godziny 18,00.
raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl 19 listopada 2013 [1]