2014-01-14 KH Sanok - Cracovia 5:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

KH Sanok - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
39 kolejka, 5 runda, etap 1, Ekstraliga
Sanok, wtorek, 14 stycznia 2014, 18:00

Ciarko PBS Bank Sanok - Cracovia

5
:
2

(0:0; 3:1; 2:1)

Sędzia: Przemysław Kępa oraz Grzegorz Cudek i Robert Długi
Widzów: 1500


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Skład:
Murray (Raszka)

Dutka
Besch
Sinagl
Zapała
Vozdecký

Milovanovič
Pociecha
Mermer
Mahbod
Kostecki

Rąpała
Kloz
Biały
Ćwikła
Strzyżowski

Dolny
Milan
Wilusz
Demkowicz
Bramki
23:47 Mahbod (Mermer) 5/5
25:23 Mermer (Milovanovič) 5/5

32:37 Dutka (Ćwikła) 5/5

49:19 Kostecki (Milovanovič, Pociecha) 5/5
58:36 Kostecki (Mahbod) 5/5 EN
1:0
2:0
2:1
3:1
3:2
4:2
5:2


26:15 Chmielewski (Kozłowski) 5/5

41:08 Kozłowski (Chmielewski) 5/4

Kary
10 min. (w tym 10 - Strzyżowski) 18 min.
Skład:
Radziszewski (Kulig)

A.Kowalówka
Noworyta
Chmielewski
Kozłowski
S.Kowalówka

Sznotala
Dąbkowski
Kostourek
Dvořak
Řehák

Wajda
Zieliński
D.Laszkiewicz
Rutkowski
Piotrowski

Lehmann
Wiśniewski
Cieślicki

Opis meczu

"Uraz Dvořaka" -
TerazPasy.pl

Uraz Dvořaka

Pierwsze ligowe starcie po traumatycznej klęsce jakiej zaznali Sanoczanie w finale turnieju o Puchar Polski przyniosło im zwycięstwo. Cracovia przystępowała do meczu 39. kolejki bez sześciu kontuzjowanych graczy i już na początku pierwszej tercji straciła też Petra Dvořaka. Bohater finałowego spotkania zjechał z lodu z urazem kręgosłupa i bez wątpienia dyspozycja czeskiego napastnika mistrzów Polski wydaje się ważniejsza niż konsekwencje straty punktów w spotkaniu w Sanoku.

Już w 14 sekundzie Tomasz Kozłowski powędrował na ławkę kar za zahaczanie i z przewagi jaką uzyskali gospodarze Cracovia nie mogła się otrząsnąć przez dobre kilka minut. W końcu mecz się wyrównał, ale w ósmej minucie po starciu przy bandzie na lód upadł Petr Dvořak. Po interwencji sztabu medycznego czeski napastnik mistrzów Polski zjechał z lodu wprost do szatni i nie powrócił do gry już do końca spotkania. Miejsce Dvořaka w drugim ataku zajął Cieślicki, ale pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Bramki padły w drugiej części gry. Wynik spotkania otworzył Mahbod, który w 24. minucie na raty pokonał Rafała Radziszewskiego. Dwie minuty później krążek drugi raz znalazł się w bramce „Radzika”. Wydawało się że stojący w polu bramkowym Milovanovič zbijał krążek ręką, a po chwili ten znalazł się w bramce... Po analizie wideo sędzia Kępa uznał bramkę, a trafienie zaliczono Mermerowi. Pasy odpowiedziały po niespełna minucie. Kozłowski dograł do Arona Chmielewskiego, który na jednej nodze objechał obrońcę i trafił pod poprzeczkę bramki Murraya. Niestety w 33. minucie gospodarze trafili po raz trzeci. Strzelcem bramki Dutka, który tak jak w finale pucharu trafił spod niebieskiej.

Początek trzeciej tercji przyniósł kolejną kontaktową bramkę dla Pasów. Pierwsza piątka w nieco ponad trzydzieści sekund zdyskontowała przewagę jednego zawodnika na lodzie (kara dla Dutki). Chmielewski zrewanżował się Tomaszowi Kozłowskiemu za asystę i gracz zastępujący w pierwszym ataku Damiana Słabonia nie miał problemu z pokonaniem Murraya. Wynik „na styku” utrzymywał się do 50. minuty, choć dwukrotnie biało-czerwoni grali w tym czasie w osłabieniu. Niestety w połowie tercji Kostecki otrzymał prostopadłe podanie od Milovanoviča i wykorzystał sytuację sam na sam z „Radzikiem”.

113 sekund przed końcem tercji trener Rudolf Rohaček wziął czas, po którym do wznowienia pod bramką Murraya Pasy stanęły bez Radziszewskiego w bramce. Jednak próba odwrócenia wyniku nie powiodła się. Krążek przejęli sanoczanie i Kostecki trafił po raz drugi, tym razem na pustą bramkę. Zwycięstwo pozwoliło zajmującej drugie miejsce w tabeli ekipie z Sanoka zwiększyć przewagę nad Mistrzami Polski do ośmiu punktów. Cracovia ma jednak o dwa spotkania rozegrane mniej.

Następny mecz ligowy Cracovia miała rozegrać w piątek 17 stycznia na własnym lodzie. Jednak na wniosek jastrzębian mecz 40. kolejki zostanie rozegrany na Jastorze. W konsekwencji za miesiąc (14 lutego) ostatnie spotkanie pomiędzy JKH i Cracovią w ramach 49. kolejki zagramy przy Siedleckiego.
raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl 14 stycznia 2014 [1]