2014-02-23 Podhale Nowy Targ - Cracovia 2:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podhale Nowy Targ - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Marek Ziętara
Hokej.png
53 kolejka, VI runda, etap 1, Ekstraliga
Nowy Targ, niedziela, 23 lutego 2014

MMKS Podhale Nowy Targ - Cracovia

2
:
3

(0:2; 2:1; 0:0)

Sędzia: Zbigniew Wolas oraz Marcin Polak i Mariusz Smura
Widzów: 1000


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Skład:
Gavrilov (B. Kapica)

K. Kapica
Landowski
Gruszka
Dziubiński
Wielkiewicz

Łabuz
Barayev
Zarotyński
Bryniczka
P. Kmiecik

Dzehtsiarou
Mrugała
Olchawski
Wronka
Michalski

Gaczoł
Tomasik
M. Kmiecik
D. Kapica
Stybuła
Bramki34:59 Bryniczka (P. Kmiecik) 5/5
36:18 Barayev (P. Kmiecik) 5/3
1:0
2:0
3:0
3:1
3:2
00:40 Rutkowski (D.Laszkiewicz,Witowski) 5/5
07:49 Kostourek (Kozłowski, Kłys) 5/5
30:55 Dvořak (Kalus, Piotrowski) 5/5

Kary
2 min. 4 min.
Skład:
Radziszewski (Kulig)

A.Kowalówka
Noworyta
S.Kowalówka
Słaboń
Chmielewski

Žvatora
Kłys
Řehák
Kozłowski
Kostourek

Wajda
Dąbkowski
Piotrowski
Dvořak
Kalus

Galant
Zieliński
Witowski
Rutkowski
D.Laszkiewicz

Opis meczu

"Derby dla Cracovii" -
TerazPasy.pl

Derby dla Cracovii

To już szóste zwycięstwo w derbowym spotkaniu z Podhalem w tym sezonie. Ważne jest jednak też to, że punkty przywiezione z Nowego Targu, wobec porażki Jastrzębia w Tychach dają Cracovii trzecie miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni Rudolfa Rohačka potrzebują tylko punktu, aby w ćwierćfinale zagrać z KTH Krynica.


Cracovia świetnie rozpoczęła mecz w Nowym Targu i już po czterdziestu sekundach prowadziła po bramce Łukasza Rutkowskiego. Kiedy w ósmej minucie Milan Kostourek po raz drugi pokonał Gavrilova zanosiło się na rychły koniec derbowych emocji. Biało-czerwoni kontrolowali mecz i w połowie drugiej tercji zadali trzeci cios, a pewnym egzekutorem był Petr Dvořak. Po zdobyciu trzeciej bramki gracze Pasów wyraźnie zaczęli oswajać się z perspektywą wywiezienia kompletu punktów z Podhala i nie mieli już żadnego interesu w forsowaniu tempa. Jednak gospodarze mieli inny plan. Podopieczni Marka Ziętary są jedyną ekipą w PHL, dla której sezon zasadniczy oznacza zakończenie rywalizacji i widać było, że górale chcą się zaprezentować korzystnie w ostatnim meczu na własnym lodzie. W 35. minucie Piotr Kmiecik sprytnie dograł zza bramki krążek do Bryniczki i młody gracz Podhala pokonał Rafała Radziszewskiego. W 37. minucie na ławce kar zasiadło aż dwóch zawodników Cracovii i gospodarze błyskawicznie zdyskontowali podwójną przewagę. Gol Barayeva na nowo otworzył kwestię walki o zwycięstwo w małopolskim klasyku, ale na szczęście obudził też podopiecznych Rudolfa Rohačka.

Mistrzowie Polski powrócili do uważnej gry obronnej i choć gospodarze mieli swoje sytuacje to Rafał Radziszewski znów potwierdził że jest mocnym ogniwem biało-czerwonej drużyny. Więcej goli już nie padło i choć jedno bramkowa przewaga to najmniejszy z możliwych marginesów bezpieczeństwa, to dowieziony do końca zamienił się w kolejną zdobycz punktową.

Wobec porażki JKH w Tychach, przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego Cracovia odzyskała trzecie miejsce w tabeli i do utrzymania przewagi nad jastrzębianami potrzeba choćby jednego punktu we wtorkowym spotkaniu z Aksam Unią w Krakowie. Początek spotkania o godzinie 18,00.

Jeśli Cracovia obroni trzecią pozycję to rywalem Mistrzów Polski w ćwierćfinale będzie 1928 KTH Krynica. Pierwszy mecz pierwszej rundy play-off zaplanowano na piątek 28 lutego.
raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl 23 lutego 2014 [1]