37:45 Šinágl (Zaťko, Rąpała) 5/3
39:32 Radwański (Dutka, Zaťko) 5/3
42:53 Zaťko (Knox) 4/5
49:14 Šinágl (Pietrus, Zaťko)

41 min. (w tym Dąbkowski 5+20) 47 min. (w tym Da Costa 5+20)

Grad goli w Krakowie. Porażka Comarch Cracovii

Hokeiści Comarch Cracovii po raz drugi w ciągu kilku dni spotkali z drużyną Ciarko PBS Bank KH Sanok i po raz drugi musieli uznać wyższość obecnego mistrza Polski. Krakowianie przegrali w środę na własnej tafli 5:6 mimo, że po I tercji wygrywali 3:0.

W obu ekipach nie zagrali gracze chorzy i kontuzjowani. W Comarch Cracovii zabrakło Patrika Valczaka, Josefa Fojtika, Jarosława Kłysa, Grzegorza Pasiuta, Adriana Kowalówki oraz Sebastiana Witowskiego. W drużynie Sanoka nie wystąpił Krzysztof Zapała, Marek Strzyżowski, Rafał Ćwikła i Marcin Biały. Natomiast na kadrze U20 przebywają Bartosz Fraszko, Kamil Dolny i Radosław Sawicki.

W barwach gospodarzy wystąpił Michal Zvatora, który w poprzednim sezonie występował w barwach Pasów oraz testowaniFilip Novak (#93) i Tomáš Káňa(#94).

Kana ma 26 lat i gra na pozycji napastnika (183 cm, 93 kg). Jest wychowankiem HC Vitkovice i grał w reprezentacji Czech na Mistrzostwach Świata do lat 18 i 20. Grał za oceanem w ECHL, AHL a nawet 6 meczów w NHL (2009-2010, Columbus Blue Jackets). W ekstralidze czeskiej rozegrał 200 meczów zdobywając 56 punktów za 28 goli i 28 asyst. Ostatni sezon spędził w Kazachstanie. W 30 meczach Arystana Temyrtau zdobył 11 goli i 11 asyst.

Słowacji napastnik Filip Novak (183 cm, 76 kg) w ostatnim sezonie występował w MsHk Żylina i HK 36 Skalica. W 44 spotkaniach zanotował 6 goli i 6 asyst. W ekstraklasie słowackiej rozegrał w sumie 276 spotkań, notując 24 bramki i 20 asyst.

Spotkanie miało przebieg czysto treningowy. Padało wiele bramek, a okazji było jeszcze dwa razy tyle. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a gospodarze dwukrotnie prowadzili różnicą trzech goli, ale nie zdołali dowieźć wyniku do końcowej syreny.

Trener Rohaczek testował zawodników zza granicy, zaś trener Demkowicz dał szansę zawodnikom z szerokiego składu. Na trzecią tercję nie wyjechał Martin Vozdecky, który nabawił się urazu łokcia.

Warto wspomnieć, że na 11 goli tylko dwa padły w pełnych zestawieniach. Aż 7 bramek zostało zdobytych w przewadze, a dwie w osłabieniu. Sędzia Marcin Młynarski dość skrupulatnie odsyłał zawodników na ławkę kar, a w 36. minucie za delikatną szarpaninę między Dąbkowskim z DaCostą wysłał obu zawodników... do szatni.