Pastryk
Świerski

"Jastrzębianie lepsi od Cracovii" -

Jastrzębianie lepsi od Cracovii

Comarch Cracovia przegrała 1:2 sparingowe spotkanie z JKH GKS-em Jastrzębie. Podopieczni Róberta Kalábera, po nieznacznej porażce z GKS-em Tychy, wrócili na zwycięską ścieżkę.

W zestawieniu JKH na mecz w Krakowie zabrakło trzech kluczowych napastników. Maciej Urbanowicz, Leszek Laszkiewicz oraz Mateusz Danieluk dostali wolne, gdyż czują w kościach ostatni sparing z GKS-em Tychy. Do Krakowa pojechał za to młody wychowanek, Kamil Świerski, który po powrocie z Sanoka może wkrótce zasilić szeregi seniorskiego zespołu JKH GKS.

Jastrzębianie grając na trzy formacje całkiem nieźle sobie radzili. Już w 4. minucie prowadzenie ekipie Róberta Kalábera dał Michal Plichta, pokonując Rafała Radziszewskiego strzałem z najbliższej odległości. W późniejszej części premierowej odsłony obydwa zespoły miały jeszcze swoje okazje, ale zarówno bramkarz Cracovii, jak i David Zabolotny strzegący bramki JKH się nie mylili i przy skromnym prowadzeniu gości, sędziowie zaprosili zawodników do szatni na przerwę.

Po zmianie stron scenariusz się powtórzył. Z tą drobną różnicą, że to Cracovia zdobyła na początku odsłony bramkę. W 22. minucie do remisu doprowadził dobrze znany w Jastrzębiu, Grzegorz Pasiut. Asystę przy tym trafieniu zaliczył z kolei Filip Stoklasa, który podobnie jak Pasiut, reprezentował w zeszłym sezonie barwy JKH.

Rozstrzygająca o zwycięstwie bramka padła już w trzeciej odsłonie. Przyjezdni wykorzystali okres gry w przewadze. Tym, który skutecznie wykończył akcję był Richard Bordowski. Chwilę potem trzecią bramkę dla jastrzębian mógł dołożyć Łukasz Nalewajka, ale przy indywidualnym wykończeniu sytuacji 2 na 1 zabrakło precyzji. Ta sytuacja mogła się zemścić w ostatnich minutach, gdy słupek bramki Zabolotnego opieczętował jeden z defensorów Pasów. Tak się jednak nie stało i kolejne sparingowe zwycięstwo JKH GKS stało się faktem.

Wygrana cieszy tym bardziej, że w składzie na mecz ze świeżo upieczonym zdobywcą Superpuchary Polski zabrakło trzech kluczowych napastników. Teraz brązowi medaliści z ubiegłego sezonu będą mieli chwilę wytchnienia. Kolejny sparing jastrzębianie rozegrają we wtorek, kiedy na Jastor zawita głodna rewanżu Cracovia.

Wcześniej, bo w niedzielę 14 września odbędzie się prezentacja drużyny JKH GKS Jastrzębie. Podczas 34. Urodzin Solidarności utworzone zostanie specjalne stoisko klubowe, gdzie będzie można ubrać się w sprzęt hokejowy, zrobić sobie zdjęcie z ulubionym zawodnikiem oraz zakupić karnety w promocyjnej cenie. Hokeiści na scenę wyjdą ok. godziny 18:00, a skład zespołu przedstawi wicedyrektor MOSiR-u, Michał Szelong.