Korzeniowski
Gawlik

"Super Piątek" -

Super Piątek

Hokeiści Cracovii podtrzymali zwycięski kurs jaki narzucili piłkarze i pokonali beniaminka z Opola 6:1. Zwycięstwo podopiecznych Rudolfa Rohačka ani przez chwilę nie było zagrożone. Mecz z Orlikiem zakończył pierwszą rundę sezonu zasadniczego, choć warto pamiętać że Pasy nie zagrały jeszcze spotkania 2. kolejki z Polonią Bytom. Zanim jednak przyjdzie czas na odrabianie zaległości biało-czerwoni zagrają z Polonią w Krakowie w ramach 11. kolejki. Wcześniej, bo już w niedzielę czeka Cracovię wyjazd do outsidera z Katowic. Może nie tylko po zwycięstwo ale też o rekordowe zwycięstwo na wyjeździe?"
Źródło: TerazPasy.pl 17 października 2014 [1]

"Pewne zwycięstwo Pasów" -

Pewne zwycięstwo Pasów

Comarch Cracovia w piątkowy wieczór pewnie rozprawiła się z beniaminkiem z Opola, pokonując go aż 6:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Damian Słaboń.

Cracovia kontrolowała spotkanie od samego początku. Już w 2. minucie spotkania Kalus podał zza bramki na środek do Pasiuta, który ładnym strzałem otworzył wynik starcia. Przewaga gospodarzy była widoczna niemal przez cały czas, ale na kolejne gole kibice musieli poczekać dopiero do drugiej tercji.

Worek z bramkami rozwiązał w 21. minucie meczu Dvořak, potem kolejne trafienie dołożył Słaboń i było już 3:0. Chwilę po tym, dosyć niespodziewanie, do siatki Radziszewskiego trafił Stopiński, który zderzył się w tercji obronnej z Liottim, przejął gumę i z najbliższej odległości pokonał golkipera krakowskiego zespołu. Odpowiedź "Pasów" była jednak niemal natychmiastowa i po bramce Sebastiana Kowalówki gospodarze ponownie wyszli na trzybramkowe prowadzenie.

W ostatniej odsłonie kolejną bramkę dorzucił Słaboń, a wynik meczu ustalił w 48. minucie Wiśniewski. W ostatecznym rozrachunku "Pasy" pokonały Orlika 6:1 i śmiało można powiedzieć, że wynik ten i tak był w miarę łagodnym wymiarem kary dla Opola.