(7:14)

"Lekcja szczypiorniaka" -
terazpasy.pl

Lekcja szczypiorniaka

W 4 kolejce sezonu 2014/2015 szczypiornistki Cracovii grały z jednym faworytów rozgrywek (obok Toru Dobrzeń Wielki i rezerw Ruchu Chorzów). Faworyt na nasze nieszczęście nie zawiódł i pewnie wygrał 34:19 (14:7).

Początek meczu pokazał siłę grę zespołu z Żor, który po szybkich, kombinacyjnych akcjach w 10 min. prowadzi 1:8. W dalszej części tej połówki zawodniczki Cracovii zaczynają punktować i na przerwę schodzimy przy stanie 7:14. Początek drugiej połowy to deja vu pierwszej - 10 min. tej odsłony przegrywamy 0:7. Dobry moment gry Magdy Orłowskiej, Weroniki Klimy i Ani Talowskiej powoduje, że w 3 min., między 43 a 45, odrabiamy 4 bramki. Słaba końcówka meczu, spowodowana dwoma wykluczeniami (zbyt pochopnymi) dla naszego zespołu, ustala wysoką wygraną zespołu z Żor.

Różnica doświadczenia boiskowego (też wieku) między oboma zespołami była nadto widoczna. Dobra lekcja szczypiorniaka dla naszych 17 i 18 letnich zawodniczek.

W zespole debiutowała młoda (jakże inaczej) rozgrywająca Kasia Kamusińska. W debiucie zdobyła debiutancką bramkę w seniorskich rozgrywkach.

KS Cracovia 1906 – MTS Żory 19:34 (7:14)