Panek
Surma (46 Szymczak)
Kiebzak (46 Szewczyk)
Kotwica

"PP Kraków: Rezerwa Cracovii przegrała z Borkiem, który kończył mecz w dziewięciu!" -

Niespodzianka w 1/8 finału Pucharu Polski w Podokręgu Kraków. Liderująca w IV lidze Cracovia II przegrała na wyjeździe karnymi z outsiderem okręgówki - Borkiem.

Borek Kraków - Cracovia II 2-2 (2-0), karne 3-1

1-0 Rafał Strojek 15

2-0 Piotr Piaskowski 26

2-1 Krzysztof Szewczyk 60

2-2 Dawid Gala 80

Wykorzystane rzuty karne: Juras, Kuraś, Kozień - Kuligowski.

Sędziował Artur Daniel - Andrzej Wilk, Zbigniew Marszałek (KS Kraków). Żółte kartki: Sławomir Kozień, Piotr Piaskowski, Wojciech Piwowarczyk - Mateusz Czernecki, Dawid Gala, Mariusz Panek. Czerwone kartki: Piotr Piaskowski (70, druga żółta), Kamil Borowski (74, niesportowe zachowanie). W 90 minucie, za krytykowanie orzeczeń sędziego, usunięty został z ławki trener Borku - Rafał Krupa.

W zespole Borku grał nieuprawniony zawodnik - Krzysztof Wilk (decyzję podejmie Komisja Gier PPN Kraków).

BOREK: Ropek - Dziekan (46 W. Piwowarczyk), Dąbrowski, Kozień, Kuraś - Piaskowski, Fryda, Tokarz, Wcisło (55 Wilk, 90 Wilkołek), Borowski - Strojek (46 Juras).

CRACOVIA: Kwiatkowski - Chochołek, Kuligowski, Bartosz, Czernecki - Moskal, Gala, Panek, Surma (46 Szymczak) - Kiebzak (46 Szewczyk), Kotwica.

- Tym razem nasz wyjściowy skład oparty był na czterech juniorach i pięciu młodzieżowcach. Do przerwy zagraliśmy bardzo dobrze i zasłużenie prowadziliśmy 2-0. W 60 minucie straciliśmy Borowskiego, a dziesięć minut później Piaskowskiego, którzy opuścili murawę po podwójnych żółtych kartkach. W tak poważnym osłabieniu musieliśmy zagrać defensywnie, ale Cracovia mimo sporej przewagi strzeliła w tym okresie tylko jedną bramkę i mecz zakończył się remisem. W rzutach karnych świetnie spisał się Ropek, który obronił trzy jedenastki - podsumował trener Borku, Rafał Krupa.

Pozostałe mecze 1/8 finału PP w Podokręgu Kraków:

Prądniczanka Kraków (KO) - Jutrzenka Giebułtów (IV), 15 listopada, godz. 12:00

Radziszowianka Radziszów (A) - Wisła II Kraków (III), 15 listopada, godz. 13:00

Prokocim Kraków (KO) - Garbarnia Kraków (III), 15 listopada, godz. 13:00

Orzeł Iwanowice (A) - Nowa Proszowianka Proszowice (IV), 16 listopada, godz. 13:00

Garbarnia II Kraków (KO) - Zieleńczanka Zielonki (KO), 16 listopada, godz. 13:30

Puchar Polski: Borek ukarany walkowerem, Cracovia II gra dalej

11 listopada br. krakowski Borek zremisował w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków z Cracovią II 2-2, ale skuteczniej egzekwował rzuty karne (3-1). Podopieczni Rafał Krupy nie zagrają jednak w ćwierćfinale, bowiem w meczu z rezerwami "Pasów" zagrał nieuprawniony zawodnik - Krzysztof Wilk (był uprawniony tylko do zespołu juniorów starszych).

Komisja Gier PPN Kraków zweryfikowała spotkanie jako walkower 3-0 dla Cracovii. W Borku na ławce rezerwowych był jeszcze drugi nieuprawniony gracz - Bartłomiej Gąsior, ale on nie zagrał.