Stoklasa

Kisielewski

"Koniec okienka" -

Koniec okienka

Bez punktów wracają z Tychów hokeiści Cracovii. W spotkaniu 40. kolejki PHL Pasy przegrały ze zdobywcami Pucharu Polski 6:3, a o wyniku spotkania zadecydowała druga tercja przegrana 0:4. Teraz nastąpi dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych, podczas której sześciu zawodników Cracovii zagra w reprezentacji w turnieju EIHC w Toruniu

Asysta Rafała Radziszewskiego, ale przede wszystkim kapitalne dwie bramki Josefa Fojtika zapewniły Cracovii ważne zwycięstwo na lodowisku w Tychach. W ten piątek? Niestety nie – to tylko wspomnienie ostatniego zwycięstwa biało-czerwonych na „Stadionie Zimowym”. Było to niestety już prawie dwa lata temu. W piątek 30 stycznia przegraliśmy w Tychach kolejne szóste spotkanie...

Z końcem stycznia zamyka się definitywnie okienko transferowe i w ostatnich dniach drużyny PHL dokonują zakupów „last minute”. Wobec plagi kontuzji i dezercji duetu Fojtik-Valčak kwestia ewentualnych transferów do Cracovii była szczególnie istotna. W dniu spotkania Pasy podpisały kontrakty aż z czterema zawodnikami, ale w kadrze na mecz w Tychach znalazł się jedynie kanadyjski obrońca Eric Spady. Czy Kanadyjczyk, a także inny obrońca - Białorusin Siarhei Kolosau oraz dwaj słowaccy napastnicy Michal Kokavec i Ondrej Rusnak będą realnym wzmocnieniem drużyny podczas play-offów nie na jednak pewności. Trener Rudolf Rohaček ma w praktyce miesiąc na wkomponowanie nowych graczy w drużynę. Najpewniejszą informacją w kontekście wzmocnień biało-czerwonych wydaje się w chwili obecnej powrót do gry Grzegorza Pasiuta.
Źródło: TerazPasy.pl 30 stycznia 2015 [1]

"GKS lepszy od Cracovii. Bajeczna gra trzeciego ataku" -

GKS lepszy od Cracovii. Bajeczna gra trzeciego ataku

Hokeiści GKS Tychy pokonali na własnym lodzie Comarch Cracovię 6:3 i przełamali tym samym serię dwóch porażek z rzędu. Spotkanie z krakowianami było popisem Jarosława Rzeszutki, Jurija Kuzina i Kacpra Guzika.

Po pierwszej tercji był remis. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Sebastian Kowalówka, wykorzystując błądŠtefana Žigárdy'ego, ale 56 sekund później wyrównał Adam Bagiński.

- Najlepiej graliśmy w pierwszej tercji. Zdobyliśmy wtedy bramkę, a gra nam się układała. Możemy żałować, że tyszanie szybko odpowiedzieli - przyznałRudolf Roháček, trener Cracovii.

Po przerwie stroną dominującą byli już gospodarze, którzy zaaplikowali krakowianom cztery bramki i zrobilimilowy krok w stronę zwycięstwa. Spora w tym zasługa trzeciego ataku tyszan, który rządził i dzielił na tafli.

- Rzeszutko, Guzik i Kuzin rozegrali dzisiaj bardzo dobry mecz - zaznaczył Krzysztof Majkowski, drugi trener GKS-u.