Tabaček
Fiedor

"Zasłużone zwycięstwo Pasów" -

Zasłużone zwycięstwo Pasów

Hokeiści Comarch Cracovii przerwali serię trzech porażek z rzędu. Dziś pokonali na własnym lodzie Unię Oświęcim 4:1, a dwie bramki dla Pasów zdobył Dennis McCauley.

Amerykanin ma patent na oświęcimskich golkiperów. W sześciu dotychczasowych spotkaniach pięciokrotnie trafił do siatki. Dziś znakomicie kończył kombinacyjne akcje swoich kolegów, zdobywając bramki na 3:0 i 4:1.

Początek spotkania należał do Pasów, które już w 4. minucie objęły prowadzenie, wykorzystując okres gry w podwójnej przewadze. Potężnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Marcin Jaros, który sezon zaczynał właśnie w Unii Oświęcim. Co ciekawe, dla „Maliniaka” było to debiutanckie trafienie w barwach Cracovii.

W drugiej odsłonie spotkanie się ożywiło. Oświęcimianie zaczęli grać ambitniej i częściej sprawdzali czujność Rafała Radziszewskiego. Bramkarz Cracovii świetnie interweniował przy uderzeniach Kamila Kalinowskiego i Jana Danečka, wygrał też próbę nerwów z szarżującym Peterem Tabačkiem.

Ale i krakowianie nie pozostawali im dłużni. Dwie dobre okazje miał Grzegorz Pasiut, a Patryk Noworyta przegrał pojedynek sam na sam z Michalem Fikrtem.

Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku trzeciej tercji. Najpierw na 2:0 podwyższył Ondrej Rusnák, który z trzech metrów posłał gumę w okienko, a chwilę później trzeciego gola dla ekipyRudolfa Roháčka strzeliłMcCauley, który zwieńczył skuteczny kontratak Kalusa i Liottiego.

Minutę później na ławkę kar trafił Karol Kisielewski, a oświęcimianie wykorzystali okres gry w przewadze. Zasłoniętego Rafała Radziszewskiego zaskoczył Kamil Kalinowski.

Jednak ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do gospodarzy, a konkretnie do McCauleya. "Dennis Rozrabiaka" wykorzystał dogranieOndreja Rusnáka i przypieczętował wygraną Pasów.