Stanek

"CRACOVIA II W PUCHARZE POLSKI: REMIS 3:3 I PRZEGRANA W KARNYCH" -
cracovia.pl

CRACOVIA II W PUCHARZE POLSKI: REMIS 3:3 I PRZEGRANA W KARNYCH

Druga drużyna Cracovii rozegrała dziś z Garbarnią II mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Podopieczni trenera Piotra Góreckiego zremisowali z Garbarnią 3:3, lecz ulegli rywalom po serii rzutów karnych.

W ćwierćfinale Pucharu Polski okręgu krakowskiego zawodnicy rezerw "Pasów" zmierzyli się z Garbarnią II, występującą w lidze okręgowej.

Choć spotkanie rozpoczęli nasi zawodnicy, Grabarnia już w 3. minucie błyskawicznie strzeliła pierwszego gola. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Padła w 10. minucie i przegrywaliśmy już 0:2. Trzecią bramkę straciliśmy w 22. minucie, a jej autorem został Amadeusz Bufnal.

Mariusz Panek stanął do rzutu wolnego juz 3 minuty po ostatnim golu Garbarnii. Uderzenie lewą nogą przyniosło skutek w postaci pierwszej bramki dla Cracovii. Od tej pory gra wyglądała już zupełnie inaczej. Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian.

Już w 4. minucie drugiej części spotkania kolejną bramkę dla Cracovii zdobył kapitan "Pasów" Radosław Kuligowski. Na 3:3 wyrównał Krzysztof Szewczyk w 82. minucie.

Żadnej z drużyn, do końca spotkania, nie udało się strzelić zwycęskiego gola, więc o losach ćwierćfinału PP musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W nich, o jedno oczko naszego bramkarza pokonali gospodarze, więc seria zakończyła się wynikiem 5:4 dla Garbarnii. Cracovia II odpadła tym samym z regionalnych rozgrywek Pucharu Polski.

Źle weszliśmy w ten mecz. Już na samym początku zabrakło nam koncentracji, dlatego straciliśmy bramki już w 3. i 10. minucie. Kolejna padła w 22. i było już 3:0. Dopiero po 25. minucie zaczęliśmy tak na prawdę grać w piłkę. W drugiej połowie mieliśmy ogromną przewagę. Przeciwnikowi rzadko udawało się dochodzić do piłki. Mimo to niestety nie udało nam się strzelić zwycięskiej bramki. Zabrakło konsekwencji, podjęliśmy trochę złych decyzji. W tym spotkaniu szansę pokazania się dostali zawodnicy, którzy są rzadziej wykorzystywani w meczach. To zwróciło nam uwagę na kilka istotnych kwestii - skomentował mecz z Garbarnią trener Piotr Górecki.

GARBARNIA II - CRACOVIA II 3:3 (3:1) ; (5:4 w karnych)