Jarosz
Zygmunt

"Szczęśliwa trzynastka" -

Szczęśliwa trzynastka

Comarch Cracovia rozgromiła SMS U20 Sosnowiec aż 13:0. Z dobrej strony pokazał się czwarty atak "Pasów", który zdobył cztery gole. Mimo wysokiej porażki, młodzieżowcy pozostawili po sobie dobre wrażenie i kilka razy poważnie zagrozili krakowskiej bramce.

Trener Rudolf Rohaček tym razem dał odpocząć Rafałowi Radziszewskiemu i do gry desygnował Michaela Łubę i Roberta Kowalówkę, którzy rywalizują o miano rezerwowego bramkarza "Pasów". Obaj zawodnicy dostali szansę gry po trzydzieści minut i pokazali się z niezłej strony.

Oprócz "Radzika" w Cracovii nie zagrali Bartosz Dąbkowski oraz Damian Kapica. Pierwszy z nich został zawieszony na trzy mecze za faul w końcówce piątkowego starcia z Podhalem, natomiast drugi ma zapalenie nadgarstka. Do gry wrócił za to Rafał Dutka, który na początku sezonu nabawił się kontuzji więzadeł pobocznych.

"Pasy" od początku przycisnęły przyjezdnych i ani przez chwilę ich zwycięstwo nie było zagrożone. Przyznać jednak trzeba, że gracze "Szkółki" pokazali się z niezłej strony i kilka razy poważnie zagrozili bramce miejscowych.

Bardzo dobrze spisywał się czwarty atak Cracovii, który tym razem dostał od trenera możliwość częstszego przebywania na lodzie i odwdzięczył się czterema trafieniami. Cieszy dobra postawa zwłaszcza młodych graczy - Olivera Paczkowskiego oraz Karola Kisielewskiego, strzelca dwóch goli dla krakowian.

- Inny scenariusz niż zwycięstwo nie wchodził w grę. Chcieliśmy przede wszystkim uniknąć kontuzji, ponieważ mamy przed sobą ważne mecze. Dopisujemy trzy punkty i nic więcej nie trzeba dodawać - skomentował Filip Drzewiecki.
Łukasz Sikora
Źródło: Hokej.net 29 września 2015 [1]

Widać było już od pierwszych zmian, że nie lekceważymy przeciwnika i że chcemy zdecydowanie wygrać. Opór był słaby, a 13:0 to dobre przetarcie.

Dostali szansę nasi pozostali bramkarze - Michał Łuba i Robert Kowalówka. Obaj zagrali po połowie i spisali się bardzo dobrze. Rywalizacja o miano nr 2 trwa.

Źródło: Cracovia-hokej.pl [2]