Maciejewski
Kisielewski

"Cracovia gromi Zagłębie" -

Cracovia gromi Zagłębie

Comarch Cracovia kontynuuje serię meczów bez porażki, gromiąc Zagłębie Sosnowiec aż 9:2. Gospodarze tylko przez dziesięć minut byli w stanie nawiązać równorzędnym walkę z podopiecznymi Rudolfa Roháčka.

Przez pierwszych 10 minut gospodarze dzielnie się bronili i wcale nie zanosiło się na późniejszy pogrom. Worek z bramkami otworzył Pasiut, po którego strzale krążek odbił się od łyżwy Horzelskiego i wpadł do siatki obok zaskoczonego Kielera. Kolejna bramka padła w 27. minucie gry: Kapica podał do Drzewieckiego, a ten z bulika nie dał szans bramkarzowi Zagłębia.

Trzy minuty później dość niespodziewanie gospodarze złapali kontakt. Kozłowski idealnie obsłużył Bułanowskiego, a ten w sytuacji sam na sam zaliczył swoje pierwsze trafienie w barwach Zagłębia. Przez chwilę wydawało się, że miejscowi ponownie spróbują nawiązać walkę z krakowianami, ale gol Dziubińskiego w 30. minucie zniweczył nadzieję sosnowiczan.

Kolejne minuty to dominacja Cracovii, a bramki zdobywali: Słaboń (dwie), Svitana, Pasiut, Kapica oraz Urbanowicz. W 45. minucie do boksu zjechał Radziszewski, a miejsce w bramce zajął Robert Kowalówka, który jednak niecałe siedem minut później musiał wyciągać krążek z siatki. Drugiego gola dla Zagłębia zdobył Dominik Nahunko.
łs
Źródło: Hokej.net 13 października 2015 [1]

Chcieliśmy od początku grać bez wymuszonych błędów i strzelić pierwszą bramkę. To nam się udało i w zasadzie dodało nam pewności siebie, Pierwsza tercja była wyrównana, szybka, ale już kolejne minuty sprawiały, że Zagłębie nie było w stanie dotrzymać nam kroku. W trzeciej tercji mecz rozstrzygał się już w zasdzie o to, ile bramek strzelimy. Zagraliśmy dobrze i jestem zadowolony z tego wyniku i nie żałuje, że nie wpadło dwucyfrowo.

Źródło: Cracovia-hokej.pl [2]