3/0 7/1

"Piłka ręczna: Sędziowie ustalili wynik meczu..." -
Terazpasy.pl

Piłka ręczna: Sędziowie ustalili wynik meczu...

Drugi mecz rundy rewanżowej nie przyniósł punktów Pasom ale dziewczyny rozegrały dobre zawody. W końcówce meczu przy stanie 27:27 sędziowie wykluczyli z gry dwie zawodniczki Cracovii (ostatnie minuty meczu gramy w 4 zawodniczki w polu!) i to przesądziło o porażce ze Zgodą.

Wszystkie mecze ze Zgodą są zacięte, bardzo wyrównane i to wczorajsze wpisuje się w ten scenariusz. Niedzielna potyczkę ze ślązaczkami rozgrywaliśmy w gościnnych dla Pasów Proszowicach. Do 15 minuty trwałą wyrównana walka bramka za bramkę ale wtedy załamuje się skuteczność Cracovii. Przez kolejne 12 minut rzucamy tylko 2 bramki w efekcie przewaga Zgody rośnie do 6 bramek. Lepsza końcówka I połowy pozwala zbliżyć się do rywalek na 3 bramki ale w ostatniej minucie ślązaczki notują 2 trafienia i schodzimy na przerwę z wyraźną stratą. Przewaga wzrostu zawodniczek ze Zgody powodowała problemy w finalizowaniu akcji w ataku pozycyjnym.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał emocji w końcówce. Zgoda znowu zbudowała 6 bramkową przewagę ale determinacja i dobra gra całego zespołu Pasów daje remis w 46 min. Zaczynamy zdobywać bramki z kontr i gdyby pasiaczki zachowały więcej spokoju tych bramek mogło być więcej. Wynik remisowy notujemy jeszcze 5 pięciokrotnie po czym Zgoda w 55 min. znowu odskakuje na dwie bramki. Bramka z kontry Kasi Winiarskiej i rzut karny wykonywanym przez Kasię Kamusińską daje w 57 min. remis po 27. I wtedy momencie sędziowie orzekają 3 wykluczenie naszej najlepszej wczorajszego popołudnia zawodniczki co oznacza dla niej czerwoną kartkę a dla zespołu kolejne okres gry w osłabieniu. Trener krakowianek, Krzysztof Kutrzeba kwestionował zasadność dwóch kar dla Kasi i długo dyskutował po meczu z arbitrami zawodów zasadność ich przyznania (skąd my to znamy). Nie przesądzając czy decyzje sędziowskie były dobre nie zmienia to jednak faktu, że to one właśnie wpłynęły na końcowy wynik meczu. Chwilę po wykluczeniu Kasi drugą karę dostaje Ewelina Wojciechowska i wiadomo już, że dziewczyny grając w 4 kę nie są w stanie odwrócić losów meczu.

Dziewczyny zagrały dobry mecz ale nierówny. Długie przestoje bez zdobyczy bramkowych w pierwszej połowie i bardzo dobra, ambitna gra w drugiej. Wysokie prowadzenie rywalek nie załamało dziewczyn, które doszły rywalki i przy odrobinie szczęścia zgarnęłyby 2 punkty za wygraną. Zawody były prowadzone w szybkim tempie, było dużo walki ale gra była prowadzona fair z obu stron. Jedną z przyczyn naszej porażki można upatrywać w dużej ilości wykluczeni dla naszego zespołu – 7 (Zgoda tylko 2)

W bramce Cracovii dobrze spisywała się Dorota Mielowska (obroniła jeden rzut karny i udane obrony w ważnych momentach meczu) ale czołową postacią w naszych barwach była Kasia Kamusińska. Środkowa rozgrywająca zdobyła 9 bramek ale też dobrze prowadziła grę. Jej wykluczenie w końcówce było decydujące dla losów meczu. Dobrą drugą połowę zawodów miały Milena Herman i prawoskrzydłowa Kasia Winiarska.
Janusz Jarczyński
Źródło: Terazpasy.pl 15 marca 2016 [1]

"Były blisko wygranej ze Zgodą" -

Były blisko wygranej ze Zgodą

II liga piłkarek ręcznych. Szczypiornistki Cracovii miały okazję, by wygrać ze Zgodą Ruda Śląska. Dopadł je pech w końcówce meczu.

Fakty są następujące; pod wodzą trenera Krzysztofa Kutrzeby „Pasy” zrobiły spory postęp i są zespołem, który potrafi nawiązać walkę z najlepszymi w tej lidze.

Mecz odbył się w hali w Proszowicach, gdzie krakowianki mogły się czuć jak u siebie w domu, bo licznie zgromadzeni kibice głośno je dopingowali. Po wyrównanym początku meczu inicjatywę przejęła Zgoda, a szczypiornistki Cracovii tylko momentami grały naprawdę dobrze.

Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy gospodynie zaczęły odrabiać straty. Na dwie minuty przed końcem był remis 27:27 i wówczas trzecią żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała najskuteczniejsza zawodniczka Cracovii 1906 Katarzyna Kamusińska. Gdy po chwili kolejna zawodniczka powędrowała na ławkę kar, stało się jasne, że Zgoda takiej okazji nie zmarnuje. Porażka kosztowała Cracovię spadek na szóste miejsce w tabeli.