2016-03-26 Cracovia - GKS Tychy 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Hokej.png
7 kolejka, III runda, etap Play-Off, Ekstraliga
Kraków, sobota, 26 marca 2016, 14:30

Cracovia - GKS Tychy

2
:
1

(1:0; 1:0; 0:1)

Sędzia: Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas
(W. Moszczyński, S. Szachniewicz)
Widzów: 2600


GKS Tychy - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Jiří Šejba
Skład:
Radziszewski (Łuba)

Novajovský
Noworyta
Urbanowicz
Svitana
Šinágl

Maciejewski
Kruczek
Dziubiński
Słaboń
Kapica

Wajda
Dutka
Bazhko
Kutsevich
Drzewiecki

Dąbkowski
Turoň
Domagała
Wróbel
Kisielewski
Bramki
13:27 Kutsevich (Bazhko)
34:17 Šinágl
1:0
2:0
2:1


41:12 Łopuski (Kolusz) 5/4

Kary
16 12
Skład:
Žigárdy (Kosowski)

Ciura
Kolarz
Woźnica
Rzeszutko
Bagiński

Pociecha
Sokół
Vozdecký
Komorski
Vítek

Kotlorz
Bryk
Jeziorski
Witecki
Łopuski

Gazda
Kogut
Galant
Bepierszcz
Kolusz

Opis meczu

Cracovia.pl

Mistrz! Mistrz! Cracovia!

To naprawdę Wielka Sobota dla całej Cracovii! Po trzech latach przerwy, urzeczywistnił się prawdziwy Powrót Mistrzów! Hokeiści „Pasów” wygrali ostateczne starcie z GKS-em Tychy i od dziś mogą się mienić tytułem najlepszej drużyny w Polsce!

Poczatek spotkania zwiastował olbrzmie emocje, podsycone jeszcze przez wypełnione do ostatniego miejsca trybuny hali przy Siedleckiego. Pierwsze poważne zagrożenie stworzyli goście - po karze dla Turona groźnie stzrelał Vitek. Gola zdobyli jednak krakowianie - po pięknej akcji Arcioma Bazhki i zamieszaniu pod bramką Zigardy'ego, gola zdobył Pavel Kutsevich. Pod koniec tercji doszło do stacia miedzy Rafałem Dutką, a Bagińskim. Następnie nerwy puściły Svitanie i Kolarzowi.

W drugiej tercji dominowała ostra fizyczna walka i to znów niekoniecznie czysta. Więcej okazji stwarzali sobie tyszanie, ale Radziszewski dwoił sie i troił między słupka mi, broniąc drużyną grającą w osłabieniu. Szczególnie pięknie wyglądała jego obron po najeździe Łopuskiego z 32. minuty. I gdy wydawało się, ze bramka dla gości "wisi w powietrzu", na 2:0 podwyższył niezawodny Petr Šinagl! Czech odebrał krążek rywalowi i wyjechał sam z Zigardym, minął go i z zimną krwią wjechał z "gumą" do bramki.

Tyszanie od początku trzeciej tercji grali bardzo agresywnie. Wykorzystali przewagę jednego zawodnika i strzelili nam bramkę kontaktową w 42 minucie. Radziszewskiego pokonał Łopuski. Gol Łopuskiego dodał pewności gościom i rozpoczęłi szturm na naszą bramkę. Comarch Cracovia świetnie się jednak spisywała w obronie i ostatecznie została misrzem Polski!!!

Źródło: Cracovia.pl z 26 marca 2016 [1]


Hokej.net

Comarch Cracovia mistrzem Polski!

W siódmym decydującym meczu finału Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy 2:1 i sięgnęła po tytuł mistrza Polski sezonu 2015/16. Bramki dla krakowian zdobywali Paweł Kucewicz i Petr Šinágl, a honorowego gola dla GKS-u strzelił Mikołaj Łopuski.

Obie drużyny od początku miały świadomość, że gra toczy się o wysoką stawkę i margines błędu się wyczerpał. Już w 3. minucie szczęścia próbował Mateusz Bryk, ale na posterunku czuwał niezawodny Rafał Radziszewski. Chwilę później na bramkę tyszan uderzał Patrik Svitana, ale dobrze interweniował Stefan Žigárdy.

W 10. minucie na ławkę kar powędrował David Turoň i tyszanie stanęli przed doskonałą okazją na otwarcie wyniku. Na krakowską bramkę uderzali Bartłomiej Pociecha i Mikołaj Łopuski, ale na tablicy świetlnej wciąż widniał wynik bezbramkowy. Cztery minuty później rezultat uległ jednak zmianie. Paweł Kucewicz tuz przed bramką dostał ładne podanie od Filipa Drzewieckiego i strzałem w krótki róg dał prowadzenie swojej drużynie.

W 35. minucie Comarch Cracovia prowadziła już 2:0. Tyska defensywa popełniła błąd, krążek odbił się od bandy i trafił wprost na kij Petra Šinágla, który nie zmarnował dogodnej okazji. Chwilę przed końcem drugiej tercji w dogodnej sytuacji znalazł się Łopuski, jednak jego strzał z bekhendu nie zdołał znaleźć drogi do siatki.

Dwie minuty po wznowieniu gry w trzeciej odsłonie tyszanie wrócili do gry. Na ławce kar odpoczywał Kucewicz, a Łopuski strzałem między parkanami nie dał szans "Radzikowi". W kolejnych minutach niesiona głośnym dopingiem Cracovia kontrolowała grę i pewnie zmierzała po zwycięstwo. W końcówce trener gości Jiří Šejba zdecydował się na grę szóstym zawodnikiem z pola, ale wynik już się nie zmienił i to hokeiści z Krakowa wznieśli puchar za mistrzostwo kraju.

Filmy

Oprawa meczowa

Łukasz Sikora
Źródło: Hokej.net z 26 marca 2016 [2]