2016-09-23 Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 4:2

Kraków, ul. Siedleckiego 7, piątek, 23 września 2016, 18:30

4
:
2

(1:0; 3:1; 0:1)

Sędzia: Tomasz Heltman (główny) - Przemysław Gabryszak, Piotr Matlakiewicz (liniowi)

23:39 Kapica (Słaboń, Rompkowski) 5/3
30:24 Svitana (Dziubiński, Radziszewski)

49:03 Laszkiewicz (Kubeš) 5/4

8 min. 12 min.

Hokej. Leszek Laszkiewicz skarcił byłych kolegów

Młody zespół z Jastrzębia, w którym gra aż 11 młodzieżowców, w pierwszej tercji postawił się Cracovii. Goście byli nieźle zorganizowani w obronie, starali się grać forczekingiem. „Pasy” miały przewagę, ale długo biły głową w mur, dopiero Petr Sinagl odczarował bramkę Czecha Tomasa Fuczika, strzelając gola równo z syreną.

Już w 59 sekundzie drugiej tercji Damian Kapica po świetnym podaniu Petra Sinagla z bliska wpakował krążek do siatki.

„Pasy” poszły za ciosem i szybko strzeliły dwa gole, po raz drugi trafił do siatki Kapica (krakowianie grali w tym momencie pięciu na trzech), potem po solowym rajdzie Patrik Svitana. Krakowianie niepodzielnie panowali na tafli, miały kilka świetnych okazji bramkowych, ale to gola zdobyli goście, wykorzystując grę w podwójnej przewadze.

W trzeciej tercji „Pasy” wyraźnie spuściły z tonu, grały chaotycznie. W 50 min przypomniał się krakowianom 38-letni Leszek Laszkiewicz, zdobył gola, kiedy jego drużyna grała w przewadze.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 23 września 2016 [1]

"Planowe zwycięstwo Cracovii" -

Planowe zwycięstwo Cracovii

Comarch Cracovia zgodnie z planem zwyciężyła JKH GKS Jastrzębie 4:2. Bohaterem spotkania został Damian Kapica. Napastnik mistrzów Polski pokonał czeskiego golkipera Tomasa Fučika w 21. i 24. minucie.

W drużynie Comarch Cracovii wciąż nieobecni są defensorzy Patryk Noworyta i Michael Kolarz. Ten ostatni nadal narzeka na bóle więzadeł w kolanie i według prognoz czeka go jeszcze tydzień przerwy od hokeja.

W pierwszej tercji to Cracovia przeważała, ale jastrzębska młodzież stawiała zacięty opór. W 9. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Urbanowicz, jednak przegrał pojedynek z dobrze dysponowanym Tomasem Fučikiem. Równo z syreną oznaczającą koniec pierwszej odsłony, krążek w siatce umieścił Petr Šinágl, a sędziowie po weryfikacji wideo zdecydowali się uznać gola.

Druga tercja należała zdecydowanie do gospodarzy. Już w 21. minucie krążek w siatce umieścił Damian Kapica, wykorzystując dobre podanie od Šinágla. Chwilę później miejscowi dołożyli kolejne trafienie. Cracovia wykorzystała podwójną przewagę i na listę strzelców wpisał się strzelec drugiej bramki dla "Pasów". Czwarty gol dla Cracovii to ozdoba spotkania - Patrik Svitana otrzymał idealne podanie od Krystiana Dziubińskiego i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał 22-letniego Czecha, mającego za sobą 9 spotkań w lidze EBEL. Dwa honorowe trafienia dla gości padły łupem Jakuba Peslara oraz weterana Leszka Laszkiewicza.

- Mimo porażki można uznać, że rozegraliśmy dobre spotkanie. Ci młodzi chłopcy cały czas uczą się profesjonalnego hokeja - stwierdził popularny "Laszka". - Zwyciężyliśmy, ale nie możemy być zadowoleni. Wciąż mamy wiele do poprawy - odparł Damian Kapica, strzelec dwóch goli.