2017-01-13 Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 10:3

Kraków, ul. Siedleckiego 7, piątek, 13 stycznia 2017, 18:30

10
:
3

(2:0; 4:2; 4:1)

Sędzia: Michał Baca (główny) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

43:38 Michałowski (Ł. Nalewajka, R. Nalewajka) 5/4

8 min. 12 min.

Hokej: Cracovia rozbiła jastrzębian. Hat-trick Macieja Urbanowicza

Aż 10:3 wygrali hokeiści Comarch Cracovii w piątkowym meczu z JKH Jastrzębie. Od początku inicjatywa należała do krakowian, ale zespół JKH, w którym grało aż 19 młodzieżowców, mądrze się bronił, często wyprowadzał groźne kontry.

Dopiero w końcówce pierwszej tercji gospodarze przełamali obronę gości, najpierw w zamieszaniu, kiedy „Pasy” grały w przewadze, krążek do siatki wepchnął Adam Domogała, w 39 sekund później po samotnym rajdzie wynik podwyższył Matus Chovan.

Świetnie rozpoczęła Cracovia drugą odsłonę, już w 11 min prostopadłe podanie wykorzystał Maciej Urbanowicz i podwyższył na 3:0. „Pasy” nie spuszczały z tonu, efektem były kolejne bramki Rafała Dutki, Krystiana Dziubińskiego, Bartosza Dąbkowskiego. Dopiero pod koniec tercji JKH wykorzystał rozluźnienie graczy Cracovii i zdobył dwa gole. W trzeciej „Pasy” zdobyły jeszcze cztery gole, hat-tricka ustrzelił Urbanowicz.

Pewna wygrana Cracovii, którą w niedzielę czeka mecz w Tychach z liderem GKS.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 13 stycznia 2017 [1]

"Pasy rozstrzelały Jastrzębie. Hat-trick Urbana w piątek 13-go" -

Pasy rozstrzelały Jastrzębie. Hat-trick Urbana w piątek 13-go

Piątek trzynastego był pechowy jedynie dla ekipy z Jastrzębia. Hokeiści Comarch Cracovii pokonali aż 10:3 JKH GKS Jastrzębie wygrywając z rywalem po raz piąty w tym sezonie. Trzy gole zdobył Maciej Urbanowicz.

Niemrawy początek - zabójcza końcówka.

Pierwsze minuty spotkania nie zwiastowały wysokiego zwycięstwa, ani nawet dwubramkowego prowadzenia „Pasów". Dość powiedzieć, że do 18 minuty to przyjezdni mieli znacznie więcej okazji, a świetnie w ich bramce spisywał się ponadto 20-letni Mateusz Nowak. Wykluczenie zawodnika JKH w samej końcówce tercji dało „Pasom" spory impuls i po podaniu Macieja Kruczka, wynik - po trzech dobitkach) otworzył Adam Domogała. Chwilę później było już 2:0, gdy doskonałe dogranie Petra Kalusa wykorzystał Matuš Chovan.

Kanonada i... niepotrzebna strata

Worek z bramkami otworzył się na dobre. Już 11 sekund po rozpoczęciu gry gola na 3:0 zdobył Maciej Urbanowicz. W kolejnych minutach bramki strzelali Rafał Dutka, Krystian Dziubiński i Bartosz Dąbkowski, a trzykrotnie asystował Petr Kalus. Każde kolejne trafienie było większej urody. W obliczu pewnego, wysokiego zwycięstwa, trener Mistrzów Polski zadecydował , by od 34. minuty bramki Cracovii strzegł zatem Robert Kowalówka. Niestety, w małym stopniu ze swojej winy, szybko musiał jednak wyciągać krążek z siatki po golu Krzysztofa Bryka. Ostatecznie tercja zakończyła się prowadzeniem 6:2, gdy w samej końcówce prowadzenie „Pasów" zmniejszył Jakub Kubeš.

Urbanowicz show!

Jastrzębianie zasiali jeszcze więcej niepokoju strzelając trzeciego gola na początku ostatniej odsłony. Na to trafienie błyskawicznie odpowiedział jednak Maciej Urbanowicz. I to dwukrotnie, kompletując tym samym hat-trick. Na koniec, w podwójnej przewadze strzelił jeszcze Marek Wróbel, a chwilę później ten sam zawodnik ładnym backhandem dołożył dziesiątego gola!