2017-03-25 Comarch Cracovia - GKS Tychy 7:4

Kraków, ul. Siedleckiego 7, sobota, 25 marca 2017, 18:30

7
:
4

(3:1; 2:1; 2:2)

Sędzia: Paweł Breske, Zbigniew Wolas (główny) - Marcin Polak, Tomasz Przyborowski (liniowi)

54:32 Kogut (Kotlorz, Makrov)

14 min. 20 min.

Grad bramek przy Siedleckiego. Udane urodziny Rudolfa Roháčka

Hokeiści Comarch Cracovii pokonali na własnym lodzie GKS Tychy 7:4 i w finałowej rywalizacji przegrywają już tylko 1:2. Zwycięstwo „Pasów” jest świetnym prezentem dla trenera Rudolfa Roháčka, który obchodził dziś 54. urodziny.

W przekroju całego spotkania Cracovia była zespołem zdecydowanie lepszym. Grała agresywniej, była bardziej kreatywna i potrafiła wykorzystać liczne błędy tyszan oraz słabszą dyspozycję Štefana Žigárdy'ego.

Prowadzenie jako pierwsi objęli jednak goście. W 8. minucie sposób na Rafała Radziszewskiego znalazł Bartłomiej Jeziorski, który po przytomnym dograniu Filipa Komorskiego, przymierzył z okolic korytarza między bulikami.

Jednak Cracovia nie przejęła się tym faktem i na pierwszą przerwę zeszła, prowadząc 3:1. Wszystko zaczęło się od trafienia Olivera Paczkowskiego, który w 16. minucie z wielką gracją minął Miroslava Zaťkę i strzałem w długi róg zaskoczył tyskiego golkipera. Prowadzenie krakowianom dał Adam Domogała, który poprawił uderzenie Patryka Wajdy. 74 sekundy później trzeciego gola dla „Pasów” zdobył Damian Kapica.

Tyszanie w połowie spotkania złapali kontakt z rywalem. Na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko, który wykończył akcję Patryka Koguta.

Dwubramkową przewagę hokeiści z Krakowa odzyskali w 37. minucie. Krystian Dziubiński wypatrzył Damiana Kapicę, który pomknął prawym skrzydłem i zdobył swoją dziesiątą bramkę w fazie play-off.

Gdy w 39. minucie na 5:2 podwyższył Adam Domogała, stało się jasne, że tylko kataklizm mógłby pozbawić krakowian zwycięstwa. Na dodatek na początku trzeciej odsłony podopieczni Rudolfa Roháčka zadali jeszcze dwa ciosy i zrobiło się 7:2.

Tyszanie zdołali jednak zmniejszyć straty. Najpierw Filip Komorski zmienił tor lotu krążka po uderzeniu spod linii niebieskiej Michaela Kolarza, a chwilę później sposób na Rafała Radziszewskiego znalazł Patryk Kogut.
rak
Źródło: Hokej.net 25 marca 2017 [1]

Jiří Šejba, trener GKS-u

Gratuluję krakowianom zwycięstwa. Dzisiaj nie graliśmy tak, jak w Tychach. Nie walczyliśmy z taką zadziornością, wolniej poruszaliśmy się po lodzie. Przeciwnik był lepszy. Jutro nowy dzień i nowe rozdanie.

W zasadzie wszystko zostało już powiedziane. Jeśli chodzi o mecze finałowe, to dzisiaj graliśmy najlepiej. Rywalizacja wciąż trwa, a jutro kolejne starcie.

Źródło: Hokej.net [2]