Paczkowski

Sztwiertnia

"Zwycięski sparing hokeistów Comarch Cracovii" -

Zwycięski sparing hokeistów Comarch Cracovii

Mistrz Polski Comarch Cracovia wygrał hokejowy sparing w Czechach z HC Frydek Mistek 4:2 (0:0, 1:0, 3:2), bramki dla „Pasów zdobyli Damian Kapica, Kasper Bryniczka, Filip Drzewiecki i Petr Sinagl.

Krakowianie rozegrali dobrą partię, nie zrazili się tym, że w 46 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Potem w odstępie trzech minut „Pasy” zdobyły trzy gole. - To było z naszej strony bardzo dobre spotkanie, zagraliśmy, agresywnie, twardo. Cieszę się, że rośnie firma przed meczami w Lidze Mistrzów, pierwszy mecz zagramy 25 sierpnia w Monachium z Red Bull – powiedział nam trener Cracovii Rudolf Rohaczek.

W zespole Frydek Mistek grał były gracz Cracovii Aron Chmielewski.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 10 sierpnia 2017 [1]

""Pasy" lepsze od czeskiego pierwszoligowca" -

"Pasy" lepsze od czeskiego pierwszoligowca

Hokeiści Comarch Cracovii wygrali drugi sparing. Tym razem mistrzowie Polski pokonali HC Frýdek-Místek 4:2.

Na samym początku należy nadmienić, że dzisiejszy rywal "Pasów" występuje na zapleczu czeskiej ekstraligi i jest zespołem farmerskim HC Oceláři Trzyniec. To właśnie z tego powodu w ekipie Frýdka-Místka wystąpił Aron Chmielewski (spędził trzy sezony w Cracovii). Ba, pełnił on nawet funkcję kapitana i grał w pierwszej formacji.

Na premierowego gola w dzisiejszym meczu trzeba było poczekać do 35. minuty. Wtedy to ładnym uderzeniem z prawej strony tafli popisał się Damian Kapica.

Gospodarze wyrównali w 43. minucie po trafieniu Filipa Bajtka, a 155 sekund później wyszli na prowadzenie za sprawą Lukáša Kaukiča.

Podrażnieni krakowianie ruszyli do ataku. W 47. minucie był remis 2:2, a zasłużone gratulacje od swoich kolegów odebrał Kasper Bryniczka. Zwycięstwo krakowianom zapewnili stranieri, a konkretnie Tomáš Sýkora i Petr Šinágl.