Pohl
Stokłosa

"Hokejowa ekstraklasa. Pierwsza bramka 17-latka z Cracovii" -

Hokejowa ekstraklasa. Pierwsza bramka 17-latka z Cracovii

Swojego pierwszego gola w barwach Cracovii zdobył 17-letni Paweł Zygmunt, który ponadto w meczu z Naprzodem Janów (9:0) miał dwie asysty.

„Pasy z dużym animuszem rozpoczęły mecz i w 4 min objęły prowadzenie, wykorzystując grę w przewadze. Po kilku minutach było 2:0 po szybkiej akcji Damiana Kapicy i Macieja Urbanowicza.

Pierwsza tercja to było jednostronne widowisko. W drugiej w grze Cracovii za dużo było indywidualnych popisów, a za mało zespołowych akcji. W 32 min karnego nie wykorzystał Petr Kalus. W końcówce tej tercji padły dwa gole, najpierw Petr Sinagl - kiedy „Pasy” grały w czwórkę - wykorzystał błąd obrony gości i podwyższył na 3:0, a potem Damian Kapica z dystansu trafił do siatki. W ostatnich 20 minutach trwała dominacja „Pasów” czego efektem było pięć bramek.

Trener Rudolf Rohaczek dał odpocząć bramkarzowi Rafałowi Radziszewskiemu, zastąpił go z powodzeniem Michał Łuba.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 14 października 2017 [1]

"Pogrom w Krakowie i show Kapicy" -

Pogrom w Krakowie i show Kapicy

Nie było niespodzianki w starciu mistrza Polski z beniaminkiem Polskiej Hokej Ligi. Comarch Cracovia rozgromiła Anteo Naprzód Janów Katowice aż 9:0, a prawdziwy popis swych umiejętności dał Damian Kapica. Napastnik gospodarzy dopisał do swego konta pięć punktów za dwa gole i trzy asysty!

Trener gospodarzy Rudolf Roháček tym razem dał odpocząć Rafałowi Radziszewskiemu i do gry desygnował Michaela Łubę. Młody bramkarz urodzony w Montrealu nie miał zbyt wiele pracy, jednak zdołał popisać się kilkoma dobrymi interwencjami. Mecz od początku toczony był pod dyktando gospodarzy, choć w początkowej fazie mistrzowie Polski mieli problemy ze skutecznością.

W drugiej tercji goście zwietrzyli szansę na korzystny wynik, jednak również nie mieli tego dnia dobrze nastawionych celowników, a miejscowi dorzucili jeszcze dwa trafienia. W 30. minucie po akcji Petra Kalusa bramkarz Janowa Michał Elżbieciak rzucił kij na taflę i sędziowie zarządzili najazd, ale Kalus nie zdołał umieścić krążka w siatce.

Trzecia tercja to koncertowa gra hokeistów Cracovii, którzy zanotowali aż pięć celnych uderzeń, a licznik zatrzymał się na dziewięciu golach. O tym, że było to jednostronne widowisko świadczy bilans celnych strzałów: 57 do 12 (!) na korzyść mistrzów Polski.