2017-12-01 Comarch Cracovia – Anteo Naprzód Janów 10:2

Kraków, ul. Siedleckiego 7, piątek, 1 grudnia 2017, 18:30

10
:
2

(3:1; 4:1; 3:0)

Sędzia: Włodzimierz Marczuk (główny) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

36:33 Indra (Adamus)

4 min. 6 min.

Cracovia - Naprzód. Cztery gole Adama Domogały

Mecz, który zakończył się wynikiem 10:2, był popisem strzeleckim reprezentanta kraju Adama Domogały, który zdobył cztery gole. Trzy trafienia zanotował Krystian Dziubiński, który po tym pojedynku jest najlepszym strzelcem „Pasów” z 14 bramkami.

W Cracovii do gry wróciło czterech kontuzjowanych ostatnio graczy: Maciej Kruczek, Krystian Dziubiński, Damian Kapica i Kasper Bryniczka. Trener Rudolf Rohaczek trochę eksperymentalnie ustawił ataki. Petr Sinagl po raz pierwszy w tym sezonie grał jako środkowy w trzeciej formacji, w czwartej obok siebie występowali Kapica, Bryniczka i Dziubiński.

To był mecz bez historii. Krakowianie dominowali na tafli przez pełne 60 minut, choć nie zawsze grali na sto procent. Parę błędów przydarzyło się gospodarzom w obronie i w takich okolicznościach goście zdobyli dwa gole.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 1 grudnia 2017 [1]

"Dwucyfrowe zwycięstwo i cztery gole Domogały!" -

Dwucyfrowe zwycięstwo i cztery gole Domogały!

Comarch Cracovia rozgromiła Anteo Naprzód Janów Katowice 10:2. Cztery bramki zdobył Adam Domogała, a hat-trickiem popisał się, wracający po kontuzji, Krystian Dziubiński. Gospodarze oddali na bramkę rywali aż 64 celne strzały!

Do składu Comarch Cracovii powrócili wszyscy rekonwalescenci, łącznie z Kasprem Bryniczką. Mistrzowie Polski od początku narzucili rywalom swój styl gry i po sześciu minutach prowadzili już 2:0. Oba gole padły łupem Adama Domogały. Napastnik krakowian najpierw popisał się precyzyjnym uderzeniem spomiędzy bulików, a następnie wymanewrował bramkarza gości i bekhendem wepchnął gumę do siatki. Pięć minut później miejscowi popełnili jeden z nielicznych błędów w defensywie, co skwapliwie wykorzystał Michał Stoklasa. W 13. minucie było już jednak 3:1 za sprawą Krystiana Dziubińskiego i takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja.

W drugiej odsłonie kibice w hali przy ulicy Siedleckiego oglądali prawdziwy festiwal goli. Mistrzowie Polski aż czterokrotnie posyłali krążek do bramki rywala i po siódmym trafieniu trener gości dokonał zmiany między słupkami. Michała Elżbieciaka zastąpił Szymon Niemczyk, który od początku zmuszony był ratować janowian z opresji. Zawodnicy Naprzodu również mieli swoje okazje, a jedną z nich wykorzystał Marek Indra. Spory udział przy tym trafieniu miał Mateusz Adamus, który urwał się obronie i pięknym podaniem na lewo idealnie obsłużył kolegę z drużyny.

W ostatnich dwudziestu minutach trener gospodarzy dał odpocząć Rafałowi Radziszewskiemu i w krakowskiej bramce zameldował się Michael Luba. Młody bramkarz również nie miał zbyt wiele pracy, ponieważ jego drużyna w pełni kontrolowała mecz i dorzuciła jeszcze trzy bramki. Jedna z nich padła po rzucie karnym, skutecznie egzekwowanym przez Krystiana Dziubińskiego.

- Od początku meczu narzuciliśmy swój styl gry, co przełożyło się na szybko zdobyte bramki. To one ułożyły spotkanie, dzięki temu było coraz więcej okazji do ich zdobycia. Pierwszy raz w seniorskiej karierze zdobyłem cztery bramki w jednym meczu. Powołanie na wylot reprezentacji Polski podziałał mobilizująco - uśmiechał się po meczu Adam Domogała, napastnik Comarch Cracovii.