2018-01-19 Anteo Naprzód Janów – Comarch Cracovia 4:11

Janów (Katowice), piątek, 19 stycznia 2018, 19:00

4
:
11

(1:6; 1:3; 2:2)

Sędzia: Paweł Meszyński (główny) - Piotr Matlakiewicz, Patryk Puławski (liniowi)

54:37 Kapica (Šinagl, Słaboń)

6 min. 6 min.

Grad goli na Jantorze. Hat-trick Kapicy

Kibice zgromadzeni na Jantorze byli świadkami prawdziwej kanonady strzeleckiej. Comarch Cracovia pokonała Anteo Naprzód Janów Katowice aż 11:4, co oznacza, że gole padały średnio co cztery minuty. Hat-trickiem w drużynie gości popisał się Damian Kapica.

Sygnał do ataku już w 48. sekundzie dał Damian Kapica, który najpierw popisał się fantastycznym rajdem, a później zwodem minął bramkarza. Asystę przy tym trafieniu zanotował Rafał Radziszewski. Trzy minuty później było już 2:0, a drugie trafienie zaliczył Kapica po trójkowej akcji z Damianem Słaboniem i Petrem Šináglem. Szybkie prowadzenie nieco uśpiło gości, bowiem kontaktowego gola dla Naprzodu zdobył Jan Šeda. W kolejnych minutach to jednak przyjezdni urządzili sobie ostre strzelanie i po pierwszej tercji prowadzili 6:1.

Dziewięć sekund po wznowieniu gry w drugiej odsłonie mistrzowie Polski dorzucili trzecią bramkę autorstwa Tomáša Sýkory. W 28. minucie Cracovia popełniła jeden z nielicznych błędów w defensywie, bowiem osamotniony Szymon Skrodziuk uderzył na bramkę, krążek odbił się od łyżwy Macieja Kruczka i zmylił Radziszewskiego. W tej tercji do siatki trafiali jeszcze Šinágl i Damian Słaboń.

W ostatnich dwudziestu minutach doszło do zmiany w bramce Cracovii i między słupkami zameldował się Robert Kowalówka. Była to najrówniejsza odsłona i zakończyła się remisem 2:2, gdyż obie ekipy doskonale zdawały sobie sprawę, że wynik jest już dawno ustalony.