2018-02-11 Comarch Cracovia – MH Automatyka Gdańsk 3:0

Kraków, ul. Siedleckiego 7, niedziela, 11 lutego 2018, 18:30

3
:
0

(0:0; 0:0; 3:0)

Sędzia: Paweł Meszyński, Mariusz Smura (główni) - Mateusz Bucki, Wiktor Zień (liniowi)

3:0

29 min. (w tym Urbanowicz 5+20) 14 min. (w tym Vítek 2+10)

Cracovia pozbawiła Automatykę złudzeń

Comarch Cracovia pokonała Automatykę Gdańsk 3:0, ale już wcześniej straciła szansę na prześcigniecie w tabeli Tauronu KH GKS Katowice. Wszystkie trzy gole padły w trzeciej tercji meczu.

W kończącym rundę zasadniczą spotkaniu trener Rudolf Roháček postanowił dać odpocząć Rafałowi Radziszewskiemu i do gry desygnował Michaela Łubę. 23-letni bramkarz, urodzony w Montrealu, wykorzystał swoją szansę i zachował czyste konto, broniąc 23 uderzenia rywali. W pierwszej odsłonie oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, ale krążek nie zdołał przekroczyć linii bramkowej. Już w 2. minucie szczęścia próbował Josef Vitek, a na uderzenie gdańszczanina odpowiedział Kasper Bryniczka. Należy tu też dodać, że dobrze spisywał się w bramce vis-à-vis Luby - Tomasz Witkowski.

W drugiej tercji obraz gry się nie zmienił, a obie drużyny usilnie dążyły do otwarcia wyniku. Tuż po wznowieniu doskonałe okazje mieli Damian Kapica i Tomas Sýkora, a w 27. minucie z kolei przestrzelił Jan Steber. W tej odsłonie po raz kolejny popis umiejętności dali bramkarze - w 35. minucie dobre uderzenie Stebera obronił Łuba, a w ostatniej minucie tej odsłony dwójkową akcję Adama Domogały i Sykory zatrzymał Witkowski.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w trzeciej tercji. W 48. minucie spod niebieskiej uderzył Rafał Dutka i krążek wpadł do siatki. Pięć minut później faulowany przez Vitka był Krystian Dziubiński i sędziowie zarządzili najazd, a pewnym egzekutorem był sam poszkodowany. Wynik na minutę przed końcową syreną ustalił Petr Kalus. Krakowianie kończą rundę zasadniczą na trzeciej pozycji i ich rywalem w play-off będzie Unia Oświęcim. Z kolei gdańszczanie już wcześniej stracili szansę na awans do czołowej "szóstki" i o wejście do rundy pucharowej powalczą z Polonią Bytom.