2018-08-02 KS Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 1:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Unia Oświęcim - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Jiří Šejba
Hokej.png
mecze towarzyskie - hokej mężczyzn
Oświęcim, czwartek, 2 sierpnia 2018, 17:00

Unia Oświęcim - Comarch Cracovia

1
:
2

(0:1; 0:1; 1:0)

Sędzia: Kobielusz, Pomorzewski (główni) - Noworyta, Cudek (liniowi)
Widzów: 700


Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Skład:
Fikrt

Paszek
Bezuška
S. Kowalówka
Daneček
Dudkiewicz

Gabryś
Maciejewski
Tabaček
Haas
Wojtarowicz

Khoperia
Šaur
Piotrowicz
Adamus
Malicki

Wanat
Krzak
Prusak
Bramki


53:17 Malicki (rzut karny)
0:1
0:2
1:2
4:49 Bepierszcz (Vachovec)
36:37 Domogała (Kapica)

Kary
12 min. 10 min.
Skład:
Łuba

Kruczek
Musioł
Drzewiecki
Domogała
Kapica

Rompkowski
Moravčík(testowany)
Bepierszcz
Vachovec
Csamangó

Dąbkowski
Gajor(testowany)
Znosko(testowany)
Zygmunt
Sztwiertnia

Noworyta
Kamienieu(testowany)
Krztoń
Dziurdzia
Gawlik

Opis meczu

"Wygrywamy z Unią w sparingu!" -
Cracovia.pl

Wygrywamy z Unią w sparingu!

W pierwszym meczu sparingowym zwyciężyliśmy Unię Oświęcim 2:1 po golach Mateusza Bepierszcza i Adama Domogały!

Trener Rudolf Roháček podczas przygotowań zapowiedział, że w tym sezonie będzie dawał szansę utalentowanej młodzieży. I jak widać słowa dotrzymał, a co warte podkreślenia czwarty atak złożony został tylko z naszych wychowanków! Radosław Krztoń, Antoni Dziurdzia i Jakub Gawlik uczyli się hokejowego rzemiosła właśnie w Cracovii.

W składzie naszej drużyny mogliśmy obserwować nowych zawodników, którzy związali się z Comarch Cracovią kontraktami. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Mateusz Bepierszcz i Michal Vachovec, którzy byli autorami pierwszego trafienia dla Pasów. Na uwagę zasługuje również gra pierwszego ataku, w którym zagrali Filip Drzewiecki, Adam Domogała i Damian Kapica. To właśnie po akcji dwóch ostatnich graczy padła druga - i jak się okazało - zwycięska bramka dla Comarch Cracovii: Domogała po podaniu Kapicy precyzyjnym strzałem w długi róg przypieczętował dobrą grę swojej formacji.

W naszej bramce doskonale spisał się również Michal Łuba, który rozegrał całe spotkanie i kilkoma udanymi interwencjami uchronił nasz zespół przed stratą gola.

- Jestem bardzo zadowolony z wygranej i postawy mojego zespołu. Był to bardzo dobry i twardy mecz, w którym nie brakowało sytuacji strzeleckich z obu stron - ocenił szkoleniowiec Pasów.

Następny sparing zagramy 16 sierpnia w Rużomberoku, a przeciwnikiem będzie MHk 32 Liptowski Mikułasz.
Źródło: Cracovia.pl 2 sierpnia 2018 [1]


""Pasy" skuteczniejsze" -
Hokej.net

"Pasy" skuteczniejsze

Hokeiści Unii Oświęcim od porażki rozpoczęli etap meczów sparingowych. Biało-niebiescy przegrali na własnym lodzie z Comarch Cracovią 1:2.

Oświęcimianie przystąpili do meczu z „Pasami” bez czterech obrońców: Mateusza Gębczyka, Sebastiana Iwaniaka, Miłosza Noworyty i Adriana Kowalówki, którzy dochodzą do siebie po kontuzjach.

– Trzeba było nieco porotować składem, ale myślę, że nie zagraliśmy źle. Owszem, przegraliśmy kilka pojedynków jeden na jednego, były momenty, w których był widoczny brak współpracy na lodzie, ale mamy przed sobą jeszcze kilka tygodni treningów. Mam nadzieję, że będzie lepiej – powiedział Jiří Šejba, szkoleniowiec Unii.

Trener Rudolf Roháček wykorzystał sparing, by przyjrzeć się nowym zawodnikom, jak i tym testowanym. I to właśnie po akcji nowych nabytków Michala Vachovca i Mateusza Bepierszcza, krakowianie wyszli na prowadzenie. Czeski napastnik ładnie zagrał wzdłuż bramki, a „Bepi” przymierzył z nadgarstka.

Oświęcimianie rzucili się do ataku, ale mieli spore problemy ze znalezieniem sposobu na Michaela Łubę. W 11. minucie golkiper gości popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, zatrzymując uderzenia Petera Tabačka, Dawida Maciejewskiego i Radima Haasa.

Pod koniec drugiej odsłony krakowianie podwyższyli na 2:0, a pięknym uderzeniem w długi róg popisał się Adam Domogała, który dziś zagrał na środku pierwszego ataku.

Biało-niebiescy szukali kontaktowego gola, aż w końcu w 54. minucie zdobył go Patryk Malicki, który ze stoickim spokojem wykonał rzut karny. Znakomicie zamarkował zwód na bekhend i umieścił gumę w samym okienku.

– Uważam, że był to naprawdę dobry mecz: szybki, twardy, z wieloma okazjami strzeleckimi. Bardzo dobrze poradzili sobie obaj bramkarze, którzy byli najlepszymi aktorami dzisiejszego widowiska. Jestem zadowolony z wygranej i postawy mojego zespołu – ocenił Rudolf Roháček, trener Cracovii.
Radosław Kozłowski
Źródło: Hokej.net 2 sierpnia 2018 [2]