Dziurdzia
Sztwiertnia

"Dobry mecz Kowalówki i dwa gole rosłego Czecha" -

Dobry mecz Kowalówki i dwa gole rosłego Czecha

Kolejne sparingowe zwycięstwo odnieśli hokeiści Comarch Cracovii. Podopieczni Rudolfa Roháčka pokonali na wyjeździe AZ Hawierzów 4:1, który na co dzień występuje na zapleczu czeskiej ekstraligi.

„Pasy” lepiej weszły w mecz i już w 4. minucie wyszły na prowadzenie po trafieniu Štěpána Csamangó. Rosły skrzydłowy popisał się precyzyjnym uderzeniem z przestrzeni między bulikami.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Emil Švec. 24-letni napastnik od kilku dni przebywa na testach, a w sparingach imponuje skutecznością. Dodajmy, że w starciu z Liptowskim Mikułaszem również znalazł sposób na bramkarza rywali.

Hawierzowianie w 33. minucie zdobyli kontaktowego gola. Na więcej nie było ich stać, bo w krakowskiej bramce znów ze świetnej strony zaprezentował się Robert Kowalówka.

W trzeciej odsłonie podopieczni Rudolfa Roháčka przesądzili o losach spotkania, strzelając jeszcze dwa gole. Rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Kruczek, a Štěpán Csamangó znalazł drogę do siatki, gdy jego zespół miał na lodzie o jednego zawodnika mniej.

Warto zaznaczyć, że o angaż w Cracovii walczy Kamil Klocek. Niespełna 19-letni defensor grał ostatnio w UKH Unii Oświęcim i sięgnął z tym klubem po mistrzostwo Polski CLJ. Jest także młodzieżowym reprezentantem naszego składu.

Po raz pierwszy w seniorskim składzie „Pasów” pojawił się Wiktor Stacherski, występujący ostatnio w zespole juniorskim.