Mularczyk
Magiera

"Cztery gole w drugiej tercji" -

Cztery gole w drugiej tercji

Comarch Cracovia w zaległym meczu 16. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonała Kadrę PZHL 4:0. Dwie bramki dla „Pasów” zdobył Michal Vachovec, który awansował na drugą pozycję w punktacji kanadyjskiej.

Początek meczu był bardzo wyrównany. To, że na pierwszego gola trzeba było poczekać do połowy drugiej tercji było zasługą skutecznie interweniujących bramkarzy. Zarówno Michael Łuba, jak i Sebastian Lipiński dali próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Lipiński obronił rzut karny egzekwowany przez Damiana Kapicę, a także serię kąśliwych uderzeń z bliskiej odległości Adama Domogały i Emila. Z kolei Łuba dobrze zachował się przy strzałach Pawła Zygmunta, Łukasza Kamińskiego i Sebastiana Brynkusa, graczy Cracovii, którzy w tym meczu wystąpili w ekipie Kadry PZHL.

W 33. minucie impas strzelecki przełamał Adam Domogała, który na raty pokonał Sebastiana Lipińskiego. Nie da się jednak ukryć, że młodym zawodnikom skrzydła podcięła bramka na 2:0, którą stracili podczas gry w przewadze. Michal Vachovec pociągnął z nadgarstka i nie dał golkiperowi gości żadnych szans.

„Pasy” wykorzystały przestój w grze rywali i jeszcze przed przerwą zdobyły dwa gole. Na 3:0 podwyższył Vachovec, popisując się precyzyjnym uderzeniem z prawego bulika, a czwartego gola zdobył Damian Kapica. 26-letni skrzydłowy precyzyjnie uderzył z bekhendu i zrehabilitował się za to, że chwilę wcześniej nie wykorzystał sytuacji sam na sam.