Gorzycki
Skrodziuk

"Orlik w Krakowie nie polatał. Rozbiła go Comarch Cracovia" -

Orlik w Krakowie nie polatał. Rozbiła go Comarch Cracovia

W meczu Polskiej Hokej Ligi w Krakowie niespodzianki nie było. Comarch Cracovia pewnie pokonała Orlika Opole 6:0.

Krakowianie nie mają miłych wspomnień z meczu z Orlikiem w Krakowie, bo w I rundzie niespodziewanie przegrali. W czwartek jednak nie mieli kłopotów z ograniem rywala. Worek z bramkami „otworzył” się pod koniec pierwszej tercji gdy gospodarze całkowicie rozmontowali szeregi obronne rywali. Vachovec strzelił bardzo precyzyjnie, a krążek po odbiciu się od słupka wpadł do bramki Nicka Vilardo.

Miejscowi podbudowani prowadzeniem poszli za ciosem i w ciągu kilku minut podwyższyli wynik. Najpierw po podaniu Vachovca zza bramki Damian Kapica pokonał bramkarza, a po podobnej akcji i też podaniu przed bramkę Kruczek zdecydował się na natychmiastowy strzał i podwyższył prowadzenie miejscowych. Krakowianie nie chcieli na tym poprzestać. Po wymianie podań między Bepierszczem, a Kapicą, ten drugi po raz kolejny pokonał bramkarza pięknym technicznym strzałem. Napastnik „Pasów” był bohaterem spotkania, bo skompletował hat-tricka. Idealnie znalazł się przed bramką i sfinalizował podanie Sveca. Dominacja „Pasów” została potwierdzona kolejnym golem, tym razem w wykonaniu Kamieniewa.
Źródło: Gazeta Krakowska 20 grudnia 2018 [1]

"Pewne zwycięstwo Cracovii, chimeryczny "gwizdek" Pachuckiego" -

Pewne zwycięstwo Cracovii, chimeryczny "gwizdek" Pachuckiego

Bez żadnych problemów hokeiści Comarch Cracovii pokonali PGE Orlik Opole 6:0. Decydująca była druga tercja, w której gospodarze zdobyli trzy bramki. Do poziomu spotkania dostosował się sędzia Maciej Pachucki, nie gwiżdżąc kilku stykowych sytuacji.

Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Damian Kapica, który podkreślił dominację gospodarzy nad rywalami z Opola.

Znany z kontrowersyjnych decyzji sędzia Maciej Pachucki popisał się już nie po raz pierwszy swoją niekonsekwencją. Zdążył przyzwyczaić kibiców, że albo sypie karami większymi albo nie gwiżdże starć, które kwalifikują się do odesłanie na ławkę kar. W 50. minucie najpierw nie zareagował na wjazd Damiana Kapicy na pełnej szybkości w głowę bramkarza Nicka Vilardo przez co Amerykanin nie mógł utrzymać równowagi i musiał zjechać z pomocą kolegów i medyków do boksu swojej drużyny, a pod koniec meczu zaatakowany crossem pod bramką Michaela Łuby obrońca Marcin Obrał upadł na lód, a sędziowski gwizdek nadal milczał.