Wojcieszyński (77' Maj)
Zerndecki (50' A. Pater)

"Cracovia. Rezerwy idą jak burza - kolejne zwycięstwo teamu Piotr Gizy" -

Cracovia. Rezerwy idą jak burza - kolejne zwycięstwo teamu Piotr Gizy

Cracovia II odprawiła kolejnego rywala. "Pasy" pokonały Orła Ryczów 3:0. Po kilkuletniej przerwie rezerwa znowu gra w IV lidze, a mecze w roli gospodarza rozgrywa na obiekcie Orła Piaski Wielkie.

Od początku zarysowała się przewaga Cracovii II. Strzelał, m.in. Patryk Zaucha. Wreszcie sytuację wykorzystał Michał Wiśniewski, który miał sporo czasu i miejsca na oddanie strzału. "Pasy" nie zwalniały tempa, ale strzały lądowąły obok bądź nad bramką Oła. Wreszcie Wiśniewski po raz drugi znalazł sposób na bramkarza Orła, posyłając piłkę koło słupka. Goście odważniej zagrali po przerwie, w 55 min krakowian od straty bramki uratowała poprzeczka po strzale A. Patera. Niebawem po wejściu na boisko podwyższył prowadzenie Remigiusz Biernat, który wykorzystał złą interwencję Kawalera w bramce gości. To już przesądziło o wygranej gospodarzy. Przyjezdni liczyli na stałe fragmenty i kontry. Na początku meczu Żuraw posłał piłkę głową koło słupka głową po rzucie wolnym. Honorowego gola Orłowi nie udało się zdobyć.

Cracovia - Orzeł Ryczów 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Wiśniewski 15, 2:0 Wiśniewski 40, 3:0 Biernat 63.

Cracovia II: Wilk - Jarzynka, Kruppa (60 Bracik), Pituła, Zięba Jarzynka - Zaucha, Supryn (67 Malisz), Matheus (57 Biernat), Ożóg,Wiśniewski (75 Stachera) - Pająk.

Orzeł: Kawaler - Skwarczyński, Matejko, Żuraw, Włosiak - Woźniak (73 G. Pater), Porębski, Para (57 Wnęk), Banik - Wojcieszyński (77 Maj), Zerndecki (50 A. Pater).

Żółta kartka: Kruppa. Widzów: 200
Źródło: gazetakrakowska.pl 15 sierpnia 2019 [1]

Zapis relacji tekstowej z oficjalnego konta Cracovii na Twitterze

5' Uderzenie Zauchy z rzutu wolnego pod polem karnym rywali. Piłka o centymetry nad poprzeczką bramki Orła.

7' Szymon Pająk uderza z narożnika pola karnego. Bramkarz gości wychodzi do przodu, wyłapując dobre uderzenie naszego zawodnika.

15' Przewaga Pasów udokumentowana pierwszą bramką! Michał Wiśniewski miał dużo miejsca w polu karnym Orła i wykorzystał to, umieszczając piłkę w siatce rywali.

17' Długie podanie do przodu w wykonaniu graczy Orła, ale dobrze ustawiony jest Michał Zięba. Szybko odzyskujemy piłkę, bez zagrożenia pod bramką Wilka.

24' Matheus dobrze uwolnił się z boku boiska. Strzał w boczną siatkę bramki gości.

29' Robert Ożóg decyduje się na strzał sprzed pola karnego Orła Ryczów. Piłka ląduje tylko nieco ponad bramką rywali.

32' Piotr Włosiak uderza z linii pola karnego, próbując wyminąć obronę Pasów. Piłka mija się z bramką Adama Wilka.

40' Michał Wiśniewski pokonuje bramkarza Orła po raz drugi! Nasz gracz wymija jednego z obrońców po lewej stronie pola karnego, uderzając technicznym strzałem obok słupka.

45' Pierwsza połowa potrwa minimum o minutę dłużej.

45+1' Kończy się pierwsza część spotkania. Do przerwy prowadzimy z Orłem Ryczów 2:0.

46' Wracamy do gry! Rozpoczyna się druga połowa meczu.

47' Żółtą kartką ukarany gracz Pasów, Radosław Kruppa.

50' Zmiana w zespole rywali. Boisko opuszcza Michał Zerdecki, w jego miejsce pojawia się Adrian Pater.

55' Groźnie zrobiło się pod bramką Pasów. W zamieszaniu w polu karnym do piłki dochodzi jeden z graczy Orła, uderzając w poprzeczkę.

57' Obydwaj trenerzy wykorzystują po jednej zmianie. Z boiska schodzi Matheus, którego zastępuje Remigiusz Biernat. W zespole Orła Sławomira Parę zastępuje Szymon Wnęk.

60' Druga zmiana w zespole Pasów. W miejsce napomnianego kartką Kruppy pojawia się Bracik.

63' Znakomicie wchodzi w ten mecz Remigiusz Biernat, szybko podwyższając wynik! Uderzenie z bliska sprawia kłopoty Konradowi Kawalerowi, który po bardzo niepewnej interwencji przepuszcza strzał do siatki. Prowadzimy już 3:0.

67' Boisko opuszcza nasz kapitan, Mateusz Supryn. W jego miejsce Adam Malisz.

70' Mecz z trybun stadionu Orła Piaski Wielkie śledzi dziś ok. 200 widzów. Dziękujemy za wsparcie!

73' Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Bartłomiej Woźniak, którego zastępuje Grzegorz Pater.

75' Z boiska schodzi strzelec dwóch bramek, Michał Wiśniewski. Dziękujemy za dzisiejszy występ! W jego miejsce Michał Stachera.

77' Kolejna zmiana w drużynie Orła. Wojciech Wojcieszyński zastąpiony przez Szymona Maja.

85' Dobre dośrodkowanie Stachery, które jednak przeciął wychodzący z bramki Kawaler.