2019-08-23 DVTK Jegesmedvék Miszkolc - Comarch Cracovia 3:2

3
:
2

(2:0; 0:2; 1:0)

Sędzia: Ondrej Kalina, Juraj Tornay (główni) - Martin Stassak, Tomas Knizka (liniowi)

39:27 Mikula (Ježek, Jáchym) 5/4

20 min. 22 min.

Przegrana po walce

Hokeiści Pasów w pierwszym meczu Pucharu Tatrzańskiego nie sprostali węgierskiemu Miszkolcowi i ulegli rywalom 2:3. Gole dla Comarch Cracovii zdobywali Damian Kapica i Ondrej Mikula.

Pierwszy gol dla graczy z węgierskiego Miszkolca padł już na początku drugiej minuty. Kyle Beach po szarży krakowian wybił krążek spod własnej bramki, a ten niefortunnie odbił się od lodu i zaskoczył bramkarza Roberta Kowalówkę. Pięć minut później DVTK prowadziło już dwoma golami, a ponownie na listę strzelców wpisał się Beach. 29-letni Kanadyjczyk, który w swej karierze występował m.in. w lidze AHL z bliska umieścił krążek między słupkami naszej bramki

W drugiej odsłonie oglądaliśmy całkowicie odmienioną grę hokeistów Comarch Cracovii, a efektem tego były gole Damiana Kapicy i Ondreja Mikuli. Słowak imponuje skutecznością i jak narazie w swoich dwóch meczach w barwach Pasów za każdym razem pokonywał bramkarza rywali. W spotkaniu nie brakowało także wielu ostrych starć, a pojedynki na pięści stoczyli m.in. Aleš Ježek i Łukasz Kamiński.

O wyniku przesądził gol Davida Rodmana z 55. minuty, kiedy to słoweński napastnik wykorzystując liczebną przewagę objechał naszą bramkę i strzałem "od zakrystii" zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Już jutro o godz. 15:00 Pasy zmierzą się z HC Koszyce, które w pierwszym spotkaniu pokonały DVTK 4:2.
Źródło: Cracovia.pl 23 sierpnia 2019 [1]

"Minimalna porażka krakowian. Dwóch Czechów na testach" -

Minimalna porażka krakowian. Dwóch Czechów na testach

Hokeiści Comarch Cracovii od porażki rozpoczęli swój udział w Pucharze Tatrzańskim. „Pasy” przegrały 2:3 z węgierskim DVTK Jegesmedvék Miszkolc, który od zeszłego sezonu występuje w słowackiej ekstralidze.

Spotkanie lepiej rozpoczęły „Niedźwiedzie Polarne” z Miszkolca i już w 71. sekundzie objęły prowadzenie po uderzeniu Kyle'a Beacha. 29-letni Kanadyjczyk ze swojego bulika wybił krążek na oślep, ten odbił się od lodu i zaskoczył Roberta Kowalówkę. Chwilę później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców i po pierwszej odsłonie Węgrzy mieli dwubramkową zaliczkę.

„Pasy” po przerwie zaprezentowały lepsze oblicze. Zaczęły grać odważniej, dokładniej i co najważniejsze – skuteczniej. W 35. minucie kontaktowego gola zdobył Damian Kapica, a tuż przed przerwą straty odrobił nowy nabytek wicemistrzów Polski – Ondrej Mikula.

W trzeciej odsłonie trwała prawdziwa wymiana ciosów. Nie brakowało twardych starć pod bandami i szarpanin. Zwycięską bramkę w 55. minucie zdobył David Rodman i trzy punkty trafiły na konto ekipy z Miszkolca.

Jutro podopieczni Rudolfa Roháčka zmierzą się z HC Koszyce. Początek tego spotkania o godzinie 15:00.

Warto wspomnieć, że w ekipie Cracovii wystąpiło dwóch testowanych zawodników. Są nimi Czesi Jiří Gula i Michal Bárta.

Pierwszy z nich ma 30 lat i może pochwalić się świetnymi warunkami fizycznymi (190 cm, 102 kg). W swoim CV ma 397 meczów w czeskiej ekstralidze, a ostatni sezon zakończył w Dukli Trenczyn. W 31 meczach zdobył 3 bramki i zaliczył 3 asysty.

Bárta jest 31-letnim skrzydłowym i również może pochwalić się występami w ekstralidze czeskiej (328 spotkań, 51 goli i 42 kluczowe zagrania) i na jej bezpośrednim zapleczu (233 konfrontacje, 98 punktów). W ostatnim sezonie grał w MsHK Żylina (51 meczów, 11 bramek i 14 asyst).