2019-10-11 Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:3

Kraków, ul. Siedleckiego 7, piątek, 11 października 2019, 18:30

0
:
3

(0:0; 0:1; 0:2)

Sędzia: Patryk Kasprzyk, Maciej Pachucki (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)

52:25 Oriechin (Kaluža, Triasunow)

18 min. 12 min.

Czarna seria Comarch Cracovii trwa. Tym razem porażka z Zagłębiem Sosnowiec

Jak nie teraz, to kiedy i z kim. To było motto Comarch Cracovii w starciu z sąsiadem z dołu tabeli hokejowej ekstraklasy – Zagłębiem Sosnowiec. Po pięciu porażkach z rzędu pod Wawelem liczono na przełamanie, zwłaszcza, że sytuacja kadrowa „Pasów” była lepsza niż we wcześniejszych potyczkach.

Początek ostrożny w wykonaniu obu ekip, ale gospodarze mieli szansę objęcia prowadzenia w przewagach liczebnych, nie tylko jednego, ale także dwóch zawodników. Jednak gospodarze nie potrafili ich wykorzystać. Mogli też mówić o szczęściu, bo Kopriva wcześniej wygrał pojedynek ze Stoklasą (3 min).

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie, kiedy goście zdobyli dwa gole w 118 sekund. Najpierw trafił Kaluża, a potem Oriechin wykorzystał liczebną przewagę, kiedy karę odsiadywał Mateusz Bepierszcz.
Jerzy Zaborski
Źródło: Gazeta Krakowska 11 października 2019 [1]

"Szósta porażka z rzędu "Pasów". Zagłębie wywozi trzy punkty!" -

Szósta porażka z rzędu "Pasów". Zagłębie wywozi trzy punkty!

Hokeiści Comarch Cracovii po raz szósty z rzędu przegrali ligowe spotkanie. W piątkowy wieczór ulegli Zagłębiu Sosnowiec 0:3 a czyste konto zachował były bramkarz gospodarzy Rafał Radziszewski interweniując skutecznie 30 razy.

Piątkowe spotkanie mówiąc potocznie nie porywało. Mimo kilku składnych akcji po obu stronach żadna z drużyn nie potrafiła skierować krążka do bramki rywala podczas pierwszych dwudziestu minut. Najdogodniejszą szansę gospodarze mieli w 14 minucie jednak nie potrafili wykorzystać podwójnej przewagi. Po stronie Zagłębia swoich sił próbowali natomiast Marcin Horzelski, Filip Stoklasa oraz Marek Kaluža jednak żadna z tych prób nie przyniosła trafienia dla sosnowiczan. Duża w tym zasługa również obu bramkarzy, którzy po dwudziestu minutach zachowali czyste konta.

Wynik meczu w 25 minucie otworzył Daniił Oriechin, który wykorzystał podanie zza bramki i pewnym strzałem w okienko nie dał szans Miroslavovi Kopřivie. Stracony gol sprawił, że zawodnicy Cracovii częściej atakowali bramkę Rafała Radziszewskiego, lecz ten był pewnym punktem swojej drużyny. Jednobramkowy wynik utrzymywał się do 51 minuty. Wtedy akcję meczu przeprowadził Kaluža, który przejął krążek, przejechał za bramkę i po szybkim wyjeździe zza niej skierował krążek do siatki. Wynik mecz dwie minuty później ustalił Oriechin, który dopadł do odbitego od bandy krążka i skierował go do pustej bramki. Wcześniej zza bulika mocnym strzałem popisał się Kaluža. Tym samym sosnowiczanie odnieśli zwycięstwo w Krakowie i awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli. W niedzielę podopieczni Marcina Kozłowskiego na własnym lodzie zagrają z GKS Katowice.