Bohar
Białek

Trenerzy przed meczem

Michał Probierz, trener Cracovii

Na pewno jesteśmy rozczarowani pozycją naszych juniorów. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy musieli wykonywać ruchy trenerskie w trakcie rundy. Planowaliśmy też, by zawodnicy wcześniej wchodzili do pierwszego zespołu.

Celem zespołu rezerw wciąż jest awans do III ligi. Nasi gracze mają bardzo duże szanse. Po pierwszej rundzie ligowej jeszcze nikt nie awansował. Wiele zespołów ustawiało również tak terminarze, by w rezerwach nie mogli wystąpić zawodnicy pierwszej drużyny. Muszą tam grać bardziej doświadczeni zawodnicy, by podnieść poziom zespołu. Samymi juniorami sobie tego nie zapewnimy.

Rubio wygląda zdecydowanie lepiej, niż przed przerwą reprezentacyjną. Trenował dwa razy dziennie. Być może zobaczymy go na ławce rezerwowych w poniedziałek. Decyzję w tej sprawie podejmiemy po niedzielnym treningu.

Zagłębie to bardzo mobilny zespół. Dobrze radzą sobie w grze z kontrataku i już kilkukrotnie pokazali to na wyjazdach. Mają też indywidualności: Starżyńskiego, Zivca czy Bohara. To będzie trudny pojedynek, bo widać, że Zagłębie - podobnie jak Wisła Płock - jest bardzo stabilnym zespołem. Musimy być na to bardzo dobrze przygotowani.

Nie zawsze jeszcze potrafimy dograć ostatnie podanie. Mamy duże możliwości w ataku, lecz brakuje nam takiego dogrania. Przypominam, że do 15. kolejki bylismy jedynym zespołem, który w każdym meczu zdobywał bramkę. Na pewno musimy jeszcze poprawić stałe fragmenty gry oraz wyrzuty z autu. Zbyt często tracimy szybko piłkę po takich wznowieniach.

Szkoda, że gramy w tej kolejce jako ostatni zespół. To dodatkowo wydłuża przerwę, która i tak była długa. Przez ten czas mieliśmy jednak okazję podleczyć drobne urazy zawodników, które mieliśmy. Zawodnicy dostali też wolne w weekend, by spędzić czas z rodziną, co rzadko zdarza się na tym poziomie rozgrywek. Inaczej trenowali również nasi reprezentanci. Przyjrzeliśmy się również zawodnikom rezerw oraz juniorom.

Michal Siplak trenuje indywidualnie, ale niektóre ćwiczenia wykonuje już z zespołem. Przed nami duże natężenie meczów, w tym pucharowych rozgrywanych w srodku tygodnia. Każdy z zawodników dostanie swoją szansę.

Piłka nożna to sport, w którym jest przeciwnik i trzeba się do niego dostosować. Uważam, że ten zespół ma swój styl. Zawsze walczymy o zwycięstwo. Mogło tak być nawet w Płocku, w ostatnich minutach mieliśmy swoją sytuację. Gramy do samego końca.

Źródło: [1]

"Cracovia uporała się z Zagłębiem Lubin i jest wiceliderem tabeli ekstraklasy!" -

Cracovia uporała się z Zagłębiem Lubin i jest wiceliderem tabeli ekstraklasy!

W meczu 16. kolejki ekstraklasy Cracovia pokonała Zagłębie Lubin 1:0 i "wskoczyła" na 2. miejsce tabeli. Krakowianie ustępują pola tylko Pogoni Szczecin.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej Ireny Kałuży, która przeżyła 95 lat. Była córką Józefa Kałuży, wybitnego piłkarza Cracovii. W miejsce kontuzjowanego Michala Siplaka zagrał Kamil Pestka.

W 4 min krakowianie przeprowadzili pierwszy atak. Mateusz Wdowiak ładnie odwrócił się z piłką i strzelił z 18 m po ziemi, minimalnie niecelnie. W 8 min strzałem z dystansu zrewanżował się Jakub Tosik, ale nie mógł tym uderzeniem zrobić krzywdy Michalowi Peskoviciowi. „Pasy” atakowały rozważnie, spokojnie przygotowywały ataki. W 14 min w dobrej sytuacji znalazł się Sergiu Hanca, ale strzelił nad spojeniem. W 21 min Zagłębie miało idealną okazję do zdobycia bramki- Damian Bohar nie trafił jednak w piłkę, będąc 8 m przed bramką. Z czasem było coraz więcej niedokładności w poczynaniach obu zespołów, stąd rwane akcje.

W drugiej połowie krakowianie zaatakowali, ale ich strzały były blokowane, jak np. Sergiu Hanki czy Pellego van Amersfoorta. Mateusz Wdowiak w 58 min stanął przed szansą na strzał, ale w swoim stylu zdecydował się na minięcie jeszcze dwóch rywali i zamiast zagrożenia bramki był tylko róg. Po chwili po podaniu Cornela Rapy Michał Helik główkował w słupek! Był bardzo blisko pierwszej bramki w sezonie. Potem nożycami strzelał Rafael Lopes – niecelnie.

W 75 min „Pasy” wreszcie dopięły swego – po wrzutce Cornela Rapy świetnie do strzału złożył się David Jablonsky, którzy rzucił się „szczupakiem” i zdobył gola po strzale głową. To pierwsza bramka Czecha w ekstraklasie, bo w Pucharze Polski zdążył już strzelić dwa gole.

W 85 min wynik mógł podwyższyć Mateusz Wdowiak – strzelił mocno – ale Konrad Forenc obronił. W doliczonym czasie gry po kontrze drugiego gola dla Cracovii zdobył Diego Ferraresso.
Źródło: Gazeta Krakowska 25 listopada 2019 [2]

Kibice zobaczyli dziś bardzo dobry mecz już od pierwszych minut. Chcę podziękować wszystkim, którzy przyszli dzisiaj na mecz - szczególnie, że jest to poniedziałek i godzina 18:00, więc na pewno dojazd był utrudniony.

Wygraną chcielibyśmy zadedykować żonie Profesora Filipiaka, dzisiejszej solenizantce. Jeśli chodzi o samo spotkanie - początek mieliśmy bardzo dobry. Wiadomo, że były też momenty nerwowości. Skrzydłowi rywala bardzo groźnie podchodzili do swoich zadań. Nie pozwoliliśmy im jednak później na nic więcej.

To było bardzo dobre spotkanie. Nie pamiętam tak dobrego spotkania, gdzie gralibyśmy akcję za akcją. Oba zespoły zabiegały o piłkę. Nie można też na pewno niczego ująć zespołowi Zagłębia. Myślami jesteśmy już przy ciężkim niedzielnym spotkaniu z ŁKS-em.

Martin Ševela, trener Zagłębia Lubin

Cracovia miała dobry początek meczu, dała w nim więcej agresji. U nas zaś nie było dobrej dyscypliny. Cracovia była dużo lepsza.

Nasi gracze nie reagowali dobrze. Živec nie wracał do swojego bocznego obrońcy, a to tylko jeden z problemów w naszej defensywie. Rywale grali agresywnie, reagowali na ruchy piłki. Mieliśmy kontakt, ale druga piłka zawsze była pod kontrolą Cracovii. To był dla nas problem.

Źródło: [3]

Felieton

Raf_jedynka: 90 słów o meczu (plus to co doliczy sędzia): Cierpliwa nieustępliwość

I znów praca wykonana podczas przerwy na reprezentację podniosła jakość drużyny. Lubin dotrzymywał kroku Cracovii tylko w pierwszej połowie. Po przerwie przewaga Pasów narastała i było jasne w jakim kierunku zmierza mecz. Drużyna grała konsekwentnie, cierpliwie, a nagroda przyszła w 75. minucie. Bramka przewagi zawsze powoduje lekką nerwowość w końcówce, jednak w ostatniej minucie doliczonego czasu, wprowadzeni na plac rezerwowi zamknęli wynik. Czwarty kolejny mecz na zero z tyłu i z trzydziestoma oczkami mamy punkt straty do lidera. Zostały cztery mecze do przerwy i pojedynek w Pucharze Polski, który zagramy w rocznicę ostatniego mistrzostwa...

Źródło: terazpasy.pl [4]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2019/20

NK Maribor 2019-06-24 NK Maribor - Cracovia 1:2  Dinamo Zagrzeb 2019-06-27 Cracovia - Dinamo Zagrzeb 1:0  FK Orenburg 2019-06-29 Cracovia - FK Orenburg 0:1  Partizani Tirana 2019-07-02 Cracovia - Partizani Tirana 0:1  Piunik Erywań 2019-07-02 Cracovia - Piunik Erywań 0:1  Puszcza Niepołomice 2019-07-07 Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:2  DAC 1904 Dunajská Streda 2019-07-11 DAC 1904 Dunajská Streda - Cracovia 1:1  DAC 1904 Dunajská Streda 2019-07-18 Cracovia - DAC 1904 Dunajská Streda 2:2  Zagłębie Lubin 2019-07-21 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 2019-07-27 Cracovia - ŁKS Łódź 1:2  Górnik Zabrze 2019-07-30 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Raków Częstochowa 2019-08-03 Raków Częstochowa - Cracovia 1:3  Korona Kielce 2019-08-11 Cracovia - Korona Kielce 1:0  Śląsk Wrocław 2019-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Arka Gdynia 2019-08-24 Cracovia - Arka Gdynia 3:1  Lech Poznań 2019-09-01 Lech Poznań - Cracovia 1:2  Piast Gliwice 2019-09-16 Cracovia - Piast Gliwice 2:0  Legia Warszawa 2019-09-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Jagiellonia Białystok 2019-09-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 4:2  Wisła Kraków 2019-09-29 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2019-10-06 Cracovia - Górnik Zabrze 1:1  Jagiellonia Białystok 2019-10-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:2  Pogoń Szczecin 2019-10-25 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:0  Bytovia Bytów 2019-10-29 Bytovia Bytów - Cracovia 2:3  Lechia Gdańsk 2019-11-02 Cracovia - Lechia Gdańsk 1:0  Wisła Płock 2019-11-09 Wisła Płock - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2019-11-25 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  ŁKS Łódź 2019-12-01 ŁKS Łódź - Cracovia 1:0  Raków Częstochowa 2019-12-05 Cracovia - Raków Częstochowa 0:0 k.4:1  Raków Częstochowa 2019-12-08 Cracovia - Raków Częstochowa 3:0  Korona Kielce 2019-12-15 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2019-12-20 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:0  Cracovia_herb 2020 Trening Noworoczny  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2020-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3  Partizan Belgrad 2020-01-22 Cracovia - Partizan Belgrad 1:1  TSV Hartberg 2020-01-25 Cracovia - TSV Hartberg 3:2  PFK Soczi 2020-01-29 Cracovia - PFK Soczi 0:0  MFK Ružomberok 2020-02-01 Cracovia - MFK Ružomberok 1:2  Arka Gdynia 2020-02-07 Arka Gdynia - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2020-02-16 Cracovia - Lech Poznań 2:1  Piast Gliwice 2020-02-22 Piast Gliwice - Cracovia 1:0  Puszcza Niepołomice 2020-02-23 Cracovia - Puszcza Niepołomice 3:2  Legia Warszawa 2020-02-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Wisła Kraków 2020-03-03 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Górnik Zabrze 2020-03-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:2  GKS Tychy 2020-03-10 GKS Tychy - Cracovia 1:2  Jagiellonia Białystok 2020-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Pogoń Szczecin 2020-06-06 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2020-06-09 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:3  Wisła Płock 2020-06-14 Cracovia - Wisła Płock 1:1  Jagiellonia Białystok 2020-06-21 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:2  Śląsk Wrocław 2020-06-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:2  Pogoń Szczecin 2020-06-29 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Lechia Gdańsk 2020-07-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:3  Legia Warszawa 2020-07-07 Cracovia - Legia Warszawa 3:0  Legia Warszawa 2020-07-11 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Lech Poznań 2020-07-15 Cracovia - Lech Poznań 1:2  Piast Gliwice 2020-07-19 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Lechia Gdańsk 2020-07-24 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2