2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0

Spotkanie miało pierwotnie odbyć się w Krakowie. Jednak zmieniono gospodarza.

Herb_Siarka Tarnobrzeg

Grzegorz Opaliński
III liga grupa: IV (Cracovia II) , 11 kolejka
Tarnobrzeg, Stadion Miejski, Al. Niepodległości 2, sobota, 19 września 2020, 16:00

Plakat meczowy na mieście w Tarnobrzegu
W najbliższą sobotę, 19 września, Siarka Tarnobrzeg zagra na własnym boisku z zespołem rezerw ekstraklasowej Cracovii. Początek zmagań o godzinie 16.

Na mecz z Siarką Tarnobrzeg przyjedzie Cracovia II, czyli rezerwy krakowskiego klubu występującego na co dzień w PKO BP Ekstraklasie.

Pierwsza Cracovia (z powodu decyzji o odjęciu jej przed sezonem pięciu punktów) zajmuje w tabeli ligowej ostatnie miejsce i ma po czterech zagranych przez siebie meczach zero punktów na koncie. Jej drugi zespół tych oczek ma na koncie co prawda osiem, ale także znajduje się w tabeli dość nisko - jest na 17. lokacie, która po zakończeniu rozgrywek oznaczać będzie spadek do czwartej ligi.

"Pasy" nie potrafiły wygrać trzech ostatnich meczów z rzędu. Ostatnie zwycięstwo odniosły w siódmej kolejce, kiedy pokonały przed własną publicznością najsłabszy w całej lidze Hetman Zamość 2:1. Następnie przyszły następujące rezultaty: 0:0 z Chełmianką Chełm, 0:1 z Wisłoką Dębica oraz 1:1 z Lewartem Lubartów.

W trzech ostatnich kolejkach Siarka Tarnobrzeg z kolei dwukrotnie potrafiła zwyciężać: 2:1 z Wisłą Puławy oraz 3:0 z Orlętami Radzyń Podlaski, a raz przegrała: 0:1 z Sokołem Sieniawa.

Dobrą wiadomością dla fanów tarnobrzeskiej drużyny na pewno jest jednak fakt, iż oba te zwycięstwa ich ulubieńcy odnieśli grając na własnym boisku.

Mecz z Cracovią II także odbędzie się przy alei Niepodległości. Początek zmagań o godzinie 16.
Damian Wiśniewski
Źródło: Echo Dnia 18 września 2020 [1]

"Rezerwa lubi szczególnie jeden wynik..." -

Rezerwa lubi szczególnie jeden wynik...

Z prawej Michał Wiśniewski walczy o piłkę w Tarnobrzegu Foto: Marcin Radzimowski. Gazeta Krakowska
Ile razy w tym sezon Cracovia przegrała jedną bramką? Już pięciokrotnie na dziesięć meczów. To nie przypadek. „Pasy” mają ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Gdy już ją stracą, to prawie na pewno przegrają.

A „Pasy” wcale nie musiały przegrać, bowiem przewaga gospodarzy nie była widoczna. Mało tego, pierwsi groźną akcję stworzyli krakowianie w 22 min, ale Vinicius uderzył zbyt lekko i piłka padła łupem bramkarza. Natychmiast odpowiedzieli gospodarze – strzał Kamila Kargulewicza obronił nogami Filip Majchrowicz. „Pasy” próbowały odpowiadać, ale brakowało im klarownych okazji. Tuż przed przerwą jednak krakowianie mogli objąć prowadzenie – główkował Krystian Bracik i Maciej Kowal końcami palców wybił piłkę nad poprzeczkę.

Zaraz na początku drugiej odsłony uderzał z wolnego JakubTabor i piłka minimalnie minęła bramkę. W 86 min drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartke otrzymał Mateusz Janeczko i gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Wydawało się, że obie strony zadowolą się remisem, tymczasem główkował Vinicius i Kowal ładnie obronił. A w 90 min arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny – uznał, że faulowany był Michał Bury. Do piłki podszedł Gajewski i zapewnił zwycięstwo gospodarzom.
Źródło: Gazeta Krakowska 19 września 2020 [2]

"Sędzia w roli głównej" -
siarka-tarnobrzeg.pl

Sędzia w roli głównej

Po dramatycznej i pełnej emocji końcówce Siarka pokonała rezerwy Cracovii 1:0. Gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry z rzutu karnego zdobył Arkadiusz Gajewski.

Rzut karny był mocno kontrowersyjny. Z wysokości trybun wydawało się, że nie było przewinienia na upadającym w „szesnastce” Michale Burym. Sędzia był jednak odmiennego zdania i bez wahania wskazał na 11 metr. Wcześniej słabo prowadzący zawody arbiter też kilka razy się pomylił, wyrzucił z boiska Mateusza Janeczko pokazując mu w krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki za dyskusje, nie podyktował też karnego po faulu na Kargulewiczu.

Sam mecz nie był wielkim widowiskiem. Obaj bramkarze kluczowe interwencje zaliczyli w pierwszej połowie. Bramkarz Cracovii nogami obronił trudny strzał Kargulewicza (znakomite podanie Rogali), natomiast Kowal z trudem wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę, po strzale jednego z graczy Cracovii w zamieszaniu podbramkowym.

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją na boisku zameldował się w drugiej połowie Bartłomiej Wiktor. Najlepszy w poprzednim sezonie pomocnik Siarki niestety po 10 minutach opuścił boisko na noszach. Jutro okaże się jak długa przerwa czeka naszego piłkarza.
Źródło: siarka-tarnobrzeg.pl 20 września 2020 [3]

Trenerzy Po meczu

Piotr Giza, trener Cracovii II

Myślę, że ten mecz był bardzo szybki i agresywny, nie brakowało spięć na boisku. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie trzy bardzo dobre sytuacje i musimy przynajmniej dwie wykorzystać. Nie wiem na jakiej podstawie sędzia podyktował rzut karny, którego rywal wykorzystał. Jeśli nie będziemy strzelać goli, to nie będziemy wygrywać, po prostu.

Grzegorz Opaliński, trener Siarki Tarnobrzeg

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie zagraliśmy wielkich zawodów. Nie szło nam pomimo tego, że mieliśmy swoje sytuacje, to bramkarz Cracovii II był dobrze usposobiony. Zespół rywali często wymieniał pozycje, miał w swoich szeregach zawodników potrafiących wygrywać pojedynki 1 na 1. Był to bardzo trudny mecz, ale determinacja zmienników pociągnęła zespół. Szkoda, że przydarzyła się kontuzja Bartka Wiktora, ale nie znamy jeszcze jej charakteru. Przerwy w grze nie ułatwiały sprawy. Goście kradli minuty, co jest rzeczą naturalną, ale wygraliśmy. Nie będę oceniał pracy sędziów, cieszę się z trzech punktów, a piłkarzom gratuluję charakterów. Dziękuję też kibicom, którzy przez cały mecz nas wspierali. Byli naszym 12 zawodnikiem

Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2