Drozdowicz (90' Kąkol)
Paluchowski

1-4-4-2

Sędzia: Jan Pawlikowski z Nowego Targu
Widzów: 0 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców

Pilkarze Piotra Gizy ciężko trenowali przed meczem z liderem Foto: Cracovia.pl
Zawodnicy Trenera Piotra Gizy przygotowują się do weekendowego meczu z liderującą w tabeli III ligi Wisłą Puławy. Pierwszy gwizdek spotkania w ramach 16. kolejki w sobotę o godzinie 18:00.
Źródło: Cracovia.pl 20 października 2020 [1]

"Cracovia. Rezerwa "Pasów" - z liderem bez szans" -

Cracovia. Rezerwa "Pasów" - z liderem bez szans

Cracovia II nie miała żadnych szans w konfrontacji z Wisłą Płock, w ramach 16. kolejki trzeciej ligi, ulegając jej 1:4.

Adrian Paluchowski ma na koncie 30 meczów i 5 goli w ekstraklasie. Nie dorasta do pięt Mateuszowi Wdowiakowi (130 meczów, 8 goli), ale to snajper lidera grał pierwsze skrzypce. Bo miał wsparcie kolegów, puławianie są zdecydowanie najlepszym zespołem tej ligi (w 16 meczach ponieśli tylko jedną porażkę). Rezerwa Cracovii nie miała więc większych szans w konfrontacji z tą drużyną i rzeczywistość w pełni potwierdziła te obawy.

Paluchowski szybko pozbawił krakowian złudzeń - w 10 min dołożył nogę do piłki zagrywanej przez Tomasza Zająca, a pod koniec pierwszej części gry wykorzystał podanie Przemysława Skałeckiego i nie dał żadnych szans Jakubowi Grzywaczewskiemu.

Fatalnie krakowianie zaczęli druga połowę – główkował Błażej Cyfert i golkiper gości znów był bezradny. Po godzinie gry trener Piotr Giza wymienił trzech zawodników, licząc jeszcze na odwrót wydarzeń na boisku. „Pasom” udało się zdobyć gola – Daniel Pik uderzył z 35 m, piłka skozłowała i wpadła do bramki. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy zapewnili sobie trzybramkowe prowadzenie 4 min później – po kontrze Emil Drozdowicz podał do Bartłomieja Bartosiaka, który strzelił precyzyjnie do siatki. To był już koniec emocji.

Wisła Płock - Cracovia II 4:1 (2:0) Bramki: 1:0 - Paluchowski 10, 2:0 - Paluchowski 38, 3:0 Cyfert 47,3:1 Pik 63, 4:1 Bartosiak 67.

Wisła: Owczarzak - Cyfert, Kuban (80 Pigiel), Pielach, Skałecki (80 Piotrowski) - Cheba, Kiczuk, Zając (85 Brągiel), Bartosiak - Drozdowicz (90 Kąkol), Paluchowski.

Cracovia II: Grzywaczewski - Bracik, Jarzynka, Stachera (58 Vinicius), Rząsa – Pik, Supryn (70 Nowicki), Ożóg (58 Malisz), Wiśniewski, Wdowiak - Cecarić (58 Bała).

Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ). Żółte kartki: Bartosiak, Cyfert - Pik, Jarzynka. Mecz bez publiczności.
boch
Źródło: gazetakrakowska.pl 24 października 2020 [2]

Kolejne starcie rozegrają dziś nasze rezerwy! Druga drużyna Pasów jedzie do Puław, by o 18:00 zmierzyć się z miejscową Wisłą.

Nasi dzisiejsi rywale to niekwestionowany lider trzecioligowej tabeli. Gospodarze wydają się pewnie zmierzać po awans, w piętnastu dotychczas rozegranych spotkaniach tylko raz przegrywając i dwukrotnie dzieląc się punktami.

Obydwa remisy padły jednak na obiekcie MOSiR-u w Puławach, przy ul. Hauke-Bosaka 1. Z jednym oczkiem z Puław wyjeżdżał kolejno Sokół Sieniawa oraz Podhale Nowy Targ, remisując odpowiednio 1:1 oraz 2:2. Urwanie punktów rozpędzonej Wiśle jawi się zatem jako zadanie trudne - lecz zarazem odległe od bycia niemożliwym.

W roli gospodarza zespół z Puław legitymuje się gorszym bilansem bramkowym, niż w wypadku spotkań wyjazdowych. Mowa tu o 18 bramkach zdobytych i aż 11 straconych na własnym obiekcie, przy 22 zdobyczach w delegacji i zaledwie sześciu stratach. To atut, który Cracovia II może dziś wykorzystać.

Za znakomitą część dorobku bramkowego Wisły odpowiada wicelider trzecioligowej klasyfikacji strzelców - Adrian Paluchowski, który w 15 spotkaniach trafiał do tej pory aż trzynastokrotnie! Dwie z tych bramek zdobył w poprzednim spotkaniu puławian, którzy w minionej kolejce pokonali pewnie Orlęta Radzyń Podlaski. Wisła na wyjeździe wygrała wówczas 4:0.

Choć wyzwanie przed Pasami wyjątkowo trudne, chcemy postawić rywalowi trudne warunki. Gramy o ważne punkty! Mecz zrelacjonujemy w formie tekstowej - początek relacji wraz z pierwszym gwizdkiem, dokładnie o 18:00.
Źródło: 24 października 2020

"Adrian Paluchowski ciągle strzela" -
Dziennik Wschodni

Adrian Paluchowski ciągle strzela

Nie miała problemów z odniesieniem 13 zwycięstwa w tym sezonie Wisła Puławy. Duma Powiśla w sobotę pokonała na swoim stadionie rezerwy Cracovii 4:1. dzięki temu drugiemu w tabeli Sokołowi Sieniawa odskoczyła już na 10 punktów.

W dziewiątej minucie dośrodkowanie rywali pewnie wyłapał Piotr Owczarzak.

Bramkarz Dumy Powiśla szybko dalekim wykopem posłał piłkę na połowę rywali, gdzie przejął ją Tomasz Zając. Skrzydłowy gospodarzy zagrał w pole karne, a tam świetnie ustawiony Adrian Paluchowski wślizgiem wpakował piłkę do siatki. I tym samym zdobył swoją 14 bramkę w obecnych rozgrywkach.

Drużyna z Puław długo utrzymywała skromne prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą poprawiła rezultat. W 38 minucie Przemysław Skałecki przerzucił piłkę ze swojej połowy za linię obrony. Rywalom ponownie urwał się Paluchowski i po raz drugi uderzył do siatki.

Jeżeli goście liczyli, że po przerwie odwrócą jeszcze losy zawodów, to szybko musieli zweryfikować swoje plany. Bartłomiej Bartosiak dośrodkował z rzutu rożnego, a głową piłkę do siatki skierował Błażej Cyfert. Chwilę po godzinie gry „Pasy” jednak dopięły swego. Zdecydowanie lepiej powinien się zachować Owczarzak. Daniel Pik uderzył z ponad 30 metrów z rzutu wolnego, a piłka skozłowała jeszcze tuż przed bramką i niespodziewanie wylądowała w siatce.

Na szczęście podopieczni trenera Pawlaka nie czekali długo z odpowiedzią. Minęła dosłownie chwila i znowu gospodarze mieli w zapasie trzy trafienia. Fatalnie piłkę ze swojej połowy wyprowadzał były zawodnik Wisły Mateusz Supryn. Kapitan gości oddał piłkę rywalom, a szybka kontra trzech na dwóch zakończyła się podaniem Emila Drozdowicza do Bartosiaka i golem tego drugiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Cracovii.

Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem mimo że miejscowi atakowali we trójkę na pięciu rywali, to wpakowali piłkę do siatki po raz piąty. Dominik Cheba wrzucił w szesnastkę, Drozdowicz zgrał głową do Paluchowskiego, a ten uderzył pod poprzeczkę. Problem w tym, że sędzia przerwał radość z gola i zasygnalizował pozycję spaloną.

W końcówce krakowianie potrafili przycisnąć gospodarzy, ale dzięki temu ci mieli szansę na kontry. W 85 minucie jedną z nich mógł strzałem do siatki zakończyć Bartosiak, ale tym razem uderzył nad poprzeczką. I do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. 13 zwycięstwo w sezonie zespołu trenera Pawlaka pozwoliło też puławianom umocnić się na pozycji lidera. Drugi w tabeli Sokół Sieniawa nie zagra w weekend z powodu koronawirusa. Dzięki temu Wisła wyprzedza drugą drużynę już o 10 „oczek”.
Źródło: Dziennik Wschodni 24 października 2020 [3]

"Bez wypadku na Pasach - czyli rezerwy Cracovii pokonane" -
Oficjalny serwis Wisły Puławy

Bez wypadku na Pasach - czyli rezerwy Cracovii pokonane

Tuż przed rozpoczęciem spotkania. Mateusz Supryn w towarzystwie arbitrów i Pielacha z Wisły Foto: Wislapulawy.pl (Szelak)
Przed dzisiejszym spotkaniem kibice zastanawiali się jakim składem w Puławach zjawi się zespół rywali. Jeszcze przed meczem wiadomo było, że w barwach Pasów wystąpi przesunięty karnie do drugiej ekipy Mateusz Wdowiak. Obok wychowanka Cracovii przy Hauke-Bosaka zobaczyliśmy Bojana Cecaricia oraz dwóch zawodników z szerokiej kadry ekipy Michała Probierza Viníciusa Fererirę oraz Matheusa Snatosa.

Mocny skład przyjezdnych nie zrobił jednak wrażenia na ekipie Dumy Powiśla. Od samego początku to puławianie nadawali ton wydarzeniom na placu gry i już w 8 minucie podopieczni trenera Mariusza Pawlaka mogli prowadzić. Aktywny dziś Emil Drozdowicz wycofał piłkę przed pole karne do Rafała Kiczua,ale ten przeniósł piłkę nad bramką Jakuba Grzywaczewskiego. Minutę później ekipa Wisły mogla cieszyć się jednak z bramki. Akcję puławian udanym wznowieniem rozpoczął Piotr Owczarzak, piłka trafiła na prawą stronę do Tomasza Zająca, a ten wyłożył piłkę Adrianowi Paluchowskiemu. Napastnikowi Dumy Powiśla nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i cieszyć się z 14 bramki w tym sezonie w rozgrywkach ligowych. Kolejne minuty to okazja Wdowiaka, który wykorzystał w 16 minucie spotkania błąd Przemysława Skałeckiego i uderzył na bramkę Piotra Owczarzaka. Najszybszy zawodnik Ekstraklasy uderzył zbyt lekko i młody bramkarz Wisły pewnie złapał piłkę. Kilka chwil później niecelnym uderzeniem ekipie gości odpowiedział Tomasz Zając. W 23 minucie puławianie zdobyli drugą bramkę, ale ku rozpaczy miejscowych sędzia asystent po strzale Bartłomieja Bartosiaka zasygnalizował pozycję spaloną dobijającego strzał Drozdowicza i gola nie uznał. W 28 minucie dobrze pokazał się Bojan Cecarić, który wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Wisły, na szczęście dla puławian bardzo dobrze w bramce zachował się Owczarzak, który zbił piłkę po strzale 27-letniego Serba. W 38 minucie gry wiślacy prowadzili już 2:0. Kapitalną prostopadłą piłką do Paluchowskiego popisał się Przemysław Skałecki, a wychowanek warszawskiej Legii ze spokojem w sytuacji sam na sam pokonał Grzywaczewskiego. Drugą połowę lepiej rozpoczęli wiślacy, bowiem już trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie Błażej Cyfert wykorzystał idealną centrę Bartosiaka i głową pokonał Grzywaczewskiego. Kolejne minuty to sporo walki w środku pola oraz nieudane uderzenie Skałeckiego po podaniu od Zająca. W 63 minucie spotkania goście strzelili bramkę, która mogła dać im nadzieję na remis. Z 30 metrów z rzutu wolnego bardzo mocno uderzył Daniel Pik, a piłka wpadła do siatki obok zaskoczonego Owczarzaka.

Puławianie nie załamali się i cztery minuty później w pięknym stylu odpowiedzieli ekipie Pasów. Tym razem w rolach głównych wystąpił duet Drozdowicz z Bartosiakiem, który w dobrym stylu strzałem po długim rogu pokonał bramkarz z Krakowa. W 76 minucie gry wiślacy kolejny wiślacy zdobyli gola, ale kolejny raz sędzia Jan Pawlikowski uznał, że Adrian Paluchowski był na spalonym i gola nie uznał. Dwie minuty później tylko dobra postawa Grzywaczewskiego zapobiegła stracie bramki przez ekipę gości, najpierw nogą odbił strzał Drozdowicza a poprawka Skałeckiego trafiła w nogi obrońców. W 85 minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Bartosiak, który przeniósł piłkę nad bramką, ale nie zmieniło to już wyniku spotkania i 3 oczka zostały w Puławach.

Teraz przed ekipą Dumy Powiśla bardzo trudny wyjazd do spadkowicza z II ligi Stali Stalowa Wola. Początek tego spotkania już 31 października o 13:00.
Źródło: Oficjalny serwis Wisły Puławy 24 października 2020 [4]

Mecze sezonu 2020/21 (Cracovia II)

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2020-07-22 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Cracovia II 1:6  Avia Świdnik 2020-08-01 Cracovia II - Avia Świdnik 1:0  Podlasie Biała Podlaska 2020-08-08 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2020-08-12 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2020-08-16 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:0  Korona II Kielce 2020-08-26 Korona II Kielce - Cracovia II 3:0  Hetman Zamość 2020-08-29 Cracovia II - Hetman Zamość 2:1  Chełmianka Chełm 2020-09-05 Chełmianka Chełm - Cracovia II 0:0  Wisłoka Dębica 2020-09-09 Cracovia II - Wisłoka Dębica 0:1  Lewart Lubartów 2020-09-13 Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1  Dąbski Kraków 2020-09-16 Dąbski Kraków - Cracovia II 0:5  Siarka Tarnobrzeg 2020-09-19 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Wisła Sandomierz 2020-09-27 Wisła Sandomierz - Cracovia II 2:1  Borek Kraków 2020-09-30 Borek Kraków - Cracovia II 0:3  KS Wiązownica 2020-10-03 KS Wiązownica - Cracovia II 2:1  Jutrzenka Giebułtów 2020-10-07 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2  Stal Kraśnik 2020-10-10 Stal Kraśnik - Cracovia II 0:3  Garbarnia II Kraków 2020-10-14 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 1:1 k.3:4  ŁKS Łagów 2020-10-17 Cracovia II - ŁKS Łagów 2:0  Wisła Puławy 2020-10-24 Wisła Puławy - Cracovia II 4:1  Wieczysta Kraków 2020-10-28 Wieczysta Kraków - Cracovia II 4:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2020-11-07 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 2:1  Podhale Nowy Targ 2020-11-11 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:1  Stal Stalowa Wola 2020-11-14 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 0:3  Sokół Sieniawa 2020-11-25 Cracovia II - Sokół Sieniawa 1:2  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Wieczysta Kraków 2021-01-27 Cracovia II - Wieczysta Kraków 3:2  Podhale Nowy Targ 2021-02-10 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 4:1  Wisłoka Dębica 2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0  Avia Świdnik 2021-02-28 Avia Świdnik - Cracovia II 1:1  Podlasie Biała Podlaska 2021-03-07 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-03-13 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 1:2  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-03-20 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0  Jutrzenka Giebułtów 2021-03-27 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Korona II Kielce 2021-04-03 Cracovia II - Korona II Kielce 2:0  Hetman Zamość 2021-04-10 Hetman Zamość - Cracovia II 0:1  Chełmianka Chełm 2021-04-14 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:2  Wisłoka Dębica 2021-04-18 Wisłoka Dębica - Cracovia II 3:1  Lewart Lubartów 2021-04-25 Cracovia II - Lewart Lubartów 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-04-28 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Wisła Sandomierz 2021-05-01 Cracovia II - Wisła Sandomierz 6:2  KS Wiązownica 2021-05-09 Cracovia II - KS Wiązownica 4:1  Stal Kraśnik 2021-05-15 Cracovia II - Stal Kraśnik 2:1  ŁKS Łagów 2021-05-19 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2  Wisła Puławy 2021-05-22 Cracovia II - Wisła Puławy 2:0  Sokół Sieniawa 2021-05-29 Sokół Sieniawa - Cracovia II 0-2  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-06-02 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 2-0  Podhale Nowy Targ 2021-06-05 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 3:1  Stal Stalowa Wola 2021-06-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2