2021-01-24 Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 8:1

Kraków, ul. Siedleckiego 7, piątek, 24 stycznia 2020, 18:30

8
:
1

(5:1; 3:0; 0:0)

Sędzia: Daniel Lipiński, Patryk Pyrskała (główni) - Maciej Byczkowski, Michał Gerne (liniowi)
Widzów: 0 (Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców.)

13:00 Nikiforow (Baszyrow, Dubinin)

8 min. 2 min.

Comarch Cracovia kompletnie rozbiła Zagłębie Sosnowiec

Comarch Cracovia nie dała żadnych szans Zagłębiu sosnowiec odnosząc przekonujące zwycięstwo. Po dwóch porażkach z rzędu krakowianie musieli się wreszcie odbić. I dokonali tego w mocnym styl

Trzy gole w 5 minut

Nie minęło 5 minut, a „Pasy” prowadziły już 3:0 odbierając gościom ochotę do gry! Po pierwszej tercji wynik był już rozstrzygnięty. Ostre strzelanie rozpoczął już w 3 min Goodwin w zamieszaniu podbramkowym. Po chwili Gula przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale z dobitką pospieszył Nemec. A po minucie Goodwin posłał krążek do siatki między nogami bramkarza. Ramanauskas nie miał łatwego życia z zawodnikami Cracovii.

Zagłębie zmienia bramkarza

Skapitulował w I tercji jeszcze dwukrotnie. 5. bramkę goście stracili grając w osłabieniu po mocnym strzale Doherty’ego z linii niebieskiej. Goli mogło być jeszcze więcej bo Nemec trafił w słupek, a bramkarz gości obronił jeszcze w kilku sytuacjach sam na sam. Po 20 min emocje się skończyły. A goście zmienili bramkarza – między słupki wszedł Czernik.

"Pasy" spuściły z tonu

Ale i on szybko musiał sięgnąć po krążek do siatki po precyzyjnym uderzeniu Jezka. A potem nie obronił potężnego uderzenia Gutwalda. A to nie był koniec ostrego strzelania krakowian.

W ostatniej tercji „Pasy”już mocno spuściły z tonu, ale nie straciły tez bramki, grając m.in. w trzech na pięciu. We wtorek czeka ich o wiele trudniejsze zadanie – w meczu rozgrywanym awansem podejmą Re-Plast Unię Oświęcim.
Źródło: Gazeta Krakowska 24 stycznia 2021 [1]